zORIENTuj się w modzie!

Z Dalekiego Wschodu nadciąga powiew świeżości i egzotyki. Mimo chłodnych jesiennych dni możemy poczuć się jak w kwitnącym japońskim ogrodzie lub tajemniczej chińskiej świątyni. Orientalne wzory i kolory próbują zająć miejsce klasycznych czerni i szarości. Z powodzeniem!

Stylizacje - orient

Azjatyckie kraje, które odgrywają coraz większą rolę w świecie „high fashion” zaczynają mieć istotny wpływ na światowe trendy. Moda na egzotyczne printy, kwiatowe wzory i inspiracje Wschodem powraca jak bumerang co kilka sezonów. Tej jesieni znów można obserwować fascynację Orientem. Ulice światowych stolic mody, wybiegi czołowych projektantów, witryny butików – wszędzie tam z dumą prezentowane są stylizacje wzorowane na tradycyjnych strojach z Japonii, Chin czy Indii. Bogactwo barw, oryginalność krojów i wzorów, szlachetność tkanin i misterność haftów czyni orientalny trend wyrafinowanym i niezaprzeczalnie pięknym. Szczególnie w zimowym sezonie jest on kolorową i ciekawą wizualnie alternatywą dla utrzymanych w ciemnych barwach ubrań.

Stylizacje - zORIENTuj się w modzie

Orient można włączyć do codziennych stylizacji na wiele sposobów. Mając w pamięci tradycyjne, pięknie barwione kimona japońskich gejsz warto spróbować stworzyć uwspółcześnioną wersję tego stroju. Jedwabne sukienki, bluzki o asymetrycznym kroju czy szeroki pas przewiązany w talii to elementy, które przeniosą cię prosto do kraju Kwitnącej Wiśni. Coraz większą popularność zyskują wzory haftowane złotymi lub kolorowymi nićmi na delikatnych materiałach. W połączeniu z wyrazistą biżuterią czy ozdobami do włosów przywodzą na myśl indyjskie, bogato zdobione kreacje, zawsze niezwykle barwne i przykuwające wzrok. Orient to również kwiaty. W tym sezonie pojawiają się w delikatniejszej, bardziej artystycznej formie niż w letnich propozycjach. Oprócz nich na koszulach i sukienkach zagościły również abstrakcyjne, oparte na lustrzanych odbiciach printy i chińskie wzory. Moda na orient odbiła się również na dodatkach i biżuterii. Pełne przepychu złoto, masywne bransoletki oplatające całe nadgarstki czy ozdobne torebki z wiszącymi brelokami są ciekawymi elementami trendu inspirowanego Dalekim Wschodem.

Stylizacje - zORIENTuj się w modzie

Tej jesieni moda daje możliwość podróży do najdalszych zakątków Azji i poczucia odległej dla nas, egzotycznej atmosfery Dalekiego Wschodu. Piękne, bogato zdobione i oryginalne – tak można opisać stylizacje, które na przekór zimie zawitały do światowej mody. Grzechem byłoby nie zasmakować Orientu!

Stylizacje - zORIENTuj się w modzie

Autorka tekstu: Klaudia Lis

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (236 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...