Żółty we wnętrzach – trend, który może śmiało konkurować z Living Coral

Jak ożywić wnętrza? Oczywiście za sprawą intensywnego koloru. A do takich z pewnością należy żółty. Wszystko wskazuje na to, że obok Living Coral będzie jednym z tegorocznych wnętrzarskich trendów. Pokazujemy więc przykładowe aranżacje z Pinteresta, gdzie ta właśnie barwa gra pierwsze skrzypce.

W czasie Tygodnia Designu w Sztokholmie, który odbył się w dniach 5-9 luty dało się zauważyć wiele nowych wnętrzarskich trendów. Na pewno jednym z wiodących był pewien intensywny kolor i wcale nie chodziło o Living Coral. A mowa o odcieniach wyrazistego żółtego, który potrafi odmienić każdy pokój, kuchnię czy łazienkę. Może nieść ze sobą zarówno znamiona nowoczesności, jak i wprowadzać klimat retro. Wszystko zależy od ciebie. Jeśli jesteś gotowa na świeży powiew koloru – proponujemy żółty we wnętrzach. Inspiracje z Pinteresta znajdziesz w naszym artykule.

żółta sofa

Bence Balla-Schottner Unsplash.com

Żółty we wnętrzach – trend, który może śmiało konkurować z Living Coral

Tak żółty prezentuje się we wnętrzach:

Fotele

Fotele w takim kolorze od razu przywołują na myśl wnętrza lat 70. Z tą może różnicą, że wówczas zamiast intensywnego żółtego mieliśmy raczej do czynienia z musztardą. Obłe kształty jednak pozostały.

 

żółty fotel

Charisse Kenion Unsplash.com

żółty fotel

Benjamin Child Unsplash.com

 

Ściany

Ściana w kolorze żółtym może odmienić każde wnętrze. Oczywiście nie chodzi o całe wymalowanie pokoju, a o pojedyncze fragmenty, które mogą być kolorowane w kształcie geometrycznych figur. Intensywne elementy ciekawie zestawimy z klasyczną bielą oraz czernią.

żółte ściany

moto moto sc Unsplash.com

 

Na łóżku

Żółty może pojawić się też jako wyrazisty dodatek, np. pod postacią narzuty na łózko. Sprawdzi się też jako kolor na poduszkach czy pozostawiona na widok pościel.

żółta poduszka na białym łóżku

Ben Kolde Unsplash.com

 

Szafki

Ciekawym akcentem we wnętrzu będą również żółte szafki: mniejsze, większe – bez znaczenia. Ważne aby wkomponować je ciekawie w pozostałe elementy. Przykładowo, obok białych mebli postaw na wyraziste biurko lub komodę.

 

Drzwi

Niech już od progu twojego domu wszystkim udzielają się dobre emocje. Rada? Pomaluj drzwi wejściowe na żółto! Możesz postawić też na wejście do pokoju w takim wydaniu. I wcale nie musisz malować równo – wyjedź na ścianę. Gdy drzwi będą otwarte pozostanie na niej ciekawa geometryczna rama.

Sofa

Sofa to serce każdego przytulnego salonu. Może więc ciekawie kontrastować z pozostałymi elementami kolorem.

 

Schody

Jeżeli mieszkasz w piętrowym domu lub  dwupoziomowym mieszkaniu odmień je kolorem schodów. Żółty to teraz prawdziwy must have!

Wanna

Aby dodać łazience klimatu retro, pokoloruj swoją wannę. Wstaw też kwiaty i rozkoszuj się kąpielą w tym designerskim klimacie.

 

Wnęka

Wyeksponuj interesujące cię miejsce w mieszkaniu, za pomocą pokolorowania go. Niech to będzie wnęka z krzesełkami w salonie lub skrzynka na buty w przedpokoju.

Zasłony

Jeżeli masz ochotę wyłącznie na żółte akcenty w swoim mieszkaniu, taką rolę spełnią zasłony.

 

Krzesła

Krzesła mogą być całe żółte lub tylko pomalowane ramy. Duże siedzenia lub małe stołeczki sprawdzą się zwłaszcza przy kuchennym stole. Takie żółte elementy będą świetnie kontrastować z jasnym kolorem wystroju.

żółte krzesła

Michael Browning Unsplash.com

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (202 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...