Przebarwione, żółte paznokcie – jak się ich pozbyć?

Przebarwienia na paznokciach zawsze powinny zwracać naszą uwagę. Te żółte najczęściej są wynikiem częstego malowania ich ciemnymi kolorami. Wtedy zostają na nich resztki barwników, których nie usuniemy zmywaczem do paznokci. Brzydkie, nieestetyczne odbarwienia oczywiście możemy łatwo ukryć kolejnymi warstwami lakieru, jednak nie warto pogarszać ich stanu, Mamy dla Was kilka trików jak wybielić żółte paznokcie.

jak dbać o dłonie

Zobacz także: Modne paznokcie 2021

Zacznijmy od czego, co zrobić, by ten problem już nigdy się nie pojawił. Jest na to sposób nawet przy bardzo ciemnych lakierach. Obowiązkowa jest baza przez nałożeniem koloru. Dobra odżywka lub odżywka i top coat w jednym to dobre rozwiązanie. Nie warto na niej zbytnio oszczędzać jeśli często nosimy na paznokciach lakier. Dobra baza ochroni paznokcie przed przebarwieniami.

Kolejnymi powodami przebarwień na paznokciach mogą być np. palenie papierosów, niedobór potasu, infekcje grzybicze, czy choroby wątroby, dlatego jeśli nie jesteś wielką miłośniczką malowania paznokci, ani nałogową palaczką, to koniecznie udaj się do lekarza.

 

Żółte paznokcie, jak się ich pozbyć? – Sok z cytryny

Sok z cytryny skutecznie usuwa wszelkie przebarwienia. Możemy go stosować na skórę i na paznokcie. Przez kilka dni zanurzaj w nim paznokcie na kilka minut.

woda-z-cytryną

 

Żółte paznokcie, jak się ich pozbyć? – Pasta do zębów

Również ona pomoże Ci się pozbyć przebarwień na paznokciach, jest to jednak dość inwazyjny zabieg – pasta może je osłabić. Dlatego zabieg pastą wykonaj jednorazowo nanosząc ją na paznokcie, cienką warstwą na kilka minut.

Mycie zebow fot. Dentim Clinic

 

Żółte paznokcie, jak się ich pozbyć? – Woda utleniona i soda oczyszczona

soda oczyszczona

Soba oczyszczona ma naprawdę wszechstronne zastosowanie! Połącz 2 łyżeczki sody z łyżeczką wody utlenionej, masę rozsmaruj na paznokciach i zostaw na 10 minut. Później bardzo dokładnie spłucz.  Jeśli nie masz sody oczyszczonej, sprawdzi się woda utleniona, ale wymieszana w miseczce ze zwykłą wodą (propozycje 1:3). Przez kolejne pół godziny mocz paznokcie. Również pamiętaj by spłukać je. W obu przypadkach od razu po zabiegach sięgnij po dobry balsam lub olej kokosowy na dłonie i paznokcie.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (204 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...