Zniszczone i rozdwojone końcówki – maseczki do włosów, które pomogą się ich pozbyć

Niszczące się i rozdwajające końcówki to prawdziwa zmora wielu kobiet. Potrafią one zepsuć efekt najlepszej koloryzacji i najbardziej misternie uczesanej fryzury! Rozdwajanie się końcówek jest procesem normalny, wynikającym z fizjologii włosa, jednak najbardziej podatne na nie są włosy wysuszone. Oznacza to, że można skutecznie zapobiegać niszczeniu się końcówek włosów – zobacz jak!

Zniszczone i rozdwojone końcówki

 

Dlaczego końcówki się rozdwajają?

Włosy są tak naprawdę martwą tkanką – nie mają naczyń krwionośnych ani unerwienia w swej łodydze. Unaczynione i unerwione są jedynie ich fragmenty – te umieszczone pod skórą głowy, czyli cebulki włosów. Wyhodowanie długich włosów oznacza, że od wielu lat ich łodygi pozostają na zewnątrz głowy. A im dłuższe włosy, tym trudniej jest transportować do ich końcówek składniki odżywcze, zapobiegające niszczeniu. To dlatego z reguły nieco lepiej prezentują się pod względem struktury włosy u nasady – są ciemniejsze, grubsze i mocniejsze. Im dalej znajdują się od cebulki, tym gorsza może być ich kondycja – stają się rozjaśnione, słabsze, a końcówki rozdwajają się i niszczą. Efektem takich zniszczonych końcówek jest plątanie się włosów, ich szybsze elektryzowanie i nawet po ułożeniu fryzury, końcówki podwijają się i odstają od reszty fryzury. To zdecydowanie psuje ich dobry wygląd!

Jak prawidłowo dbać o kondycję włosów?

Włosy lubią regularne podcinanie ostrymi nożyczkami, gdyż wtedy pozbywamy się rozdwojonych końcówek i cała fryzura od razu prezentuje się korzystniej. Nie oznacza to jednak, że zawsze trzeba skracać włosy przy rozdwajających się końcach. Czasem wystarczy zareagować odpowiednio wcześnie i zadbać o ich skuteczną pielęgnację z użyciem wysokiej jakości kosmetyków. Na co dzień włosy należy często myć, nie szarpiąc ich ani nie pocierając o siebie. Po umyciu i dokładnym wypłukaniu koniecznie trzeba nałożyć na nie odżywkę wzmacniającą, a od czasu do czasu – maskę lub serum, dla intensywnej ich regeneracji. Na koniec należy potraktować włosy chłodną bieżącą wodą – wtedy ich łuski zamykają się, a one same stają się automatycznie bardziej gładkie i lśniące. Maska na zniszczone włosy jest kosmetykiem, który zawiera składniki odbudowujące strukturę włosów i „sklejające” je. Jeśli do tego dołączyć odpowiednie techniki pielęgnacji, na przykład czesanie specjalną szczotką, chłodną wodę przy płukaniu czy podcinanie końcówek raz na kilka tygodni, włosy zawsze będą prezentować się wyśmienicie!

 

Jak stosować maskę do włosów?

Maska do włosów zniszczonych powinna zostać dobrana do typu włosów oraz konkretnych ich potrzeb, wtedy będzie miała szansę ujawnić pełnię swoich możliwości. Jej silnie skoncentrowane składniki odżywcze, głównie w postaci protein, mają zdolności włączania się w strukturę włosów dzięki powinowactwu do ich budowy. Tym sposobem włosy stają się od razu mocniejsze i grubsze, a wszelkie zniszczenia na ich powierzchni zostają zregenerowane. Oprócz tego maski do włosów zawierają składniki nawilżające i odżywiające włosów. Taka kompleksowa pielęgnacja świetnie odbuduje włosy zniszczone na przykład po częstych wizytach na basenie z chlorowaną wodą lub kąpielach w morskiej wodzie. Warto stosować maski przynajmniej raz na 2 tygodnie, zastępując nimi swoją zwyczajną odżywkę, stosowaną po każdym myciu. Dzięki takiej zaawansowanej ochronie i pielęgnacji włosy mają szansę rozkwitnąć i zaprezentować swoje prawdziwe, naturalne piękno, nawet gdy są bardzo długie i co za tym idzie – podatne na zniszczenia!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (146 głosów, średnia: 3,95 z 5)
zapisuję głos...