Znasz już moc wody ryżowej w pielęgnacji włosów? Sekret gładkich, miękkich i lśniących włosów!

Na naszym Instagramie właśnie wyłoniłyśmy 5 Testerek, które będą miały możliwość przetestowania najnowszej linii kosmetyków HairBoom Rice Rahab. To seria kosmetyków, których sekretem jest skuteczne działanie wody ryżowej. Wiedziałaś, że woda ryżowa ma aż tak korzystne działanie na włosy? Jest ona uwielbiana przez Azjatki i włosomaniaczki na całym świecie!

W czym tkwi moc wody ryżowej?

Woda ryżowa to woda, która pozostała po namoczeniu lub ugotowaniu ryżu. To element azjatyckiej pielęgnacji włosów, który Azjatki stosują od wieków. Zawarte w niej proteiny, skrobia, witaminy, mikro- i makroelementy pomagają włosom odzyskać witalność, wpływając zarówno na poprawę kondycji, jak i wygląd włosów. Proteiny ryżowe uzupełniają ubytki w strukturze włosa i odbudowują uszkodzenia. Włosy stają się bardziej mocne, gładkie i elastyczne, nabierają witalności i blasku. W przypadku włosów kręconych – proteiny wzmacniają dodatkowo skręt włosa.

źródło: materiały HairBoom

Skrobia ryżowa działa łagodząco i regenerująco na skórę głowy. Badania dowodzą, że zawarte w niej związki koją podrażnienia i łagodzą miejscowe stany zapalne, w tym również wpływają na łagodzenie objawów AZS. W wodzie ryżowej znajdziesz również inozytol, który przenika w głąb struktury włosa, odbudowując uszkodzenia i wzmacniając cebulki włosa. Ponadto, woda ryżowa bogata jest także witaminę E, która wpływając na wzmocnienie naczyń krwionośnych poprawia odżywienie mieszków włosowych oraz w żelazo i cynk – niezbędne w metabolizmie aminokwasów, w tym keratyny stanowiącej budulec włosa.

Co to znaczy, że woda ryżowa jest fermentowana?

Proces fermentacji sprawia, że woda ryżowa przyjmuje pH podobne do naturalnego pH włosa. Co więcej, dzięki fermentacji ilość antyoksydantów, walczących z wolnymi rodnikami, się zwiększa, a dodatkowo uwalniana jest substancja – pitera, która wspomaga regenerację komórek. Wystarczy przyjrzeć się włosom Japonek, aby przekonać się co potrafi fermentowana woda ryżowa.

Jakich efektów możesz oczekiwać stosując fermentowaną wodę ryżową w pielęgnacji włosów?

  • wygładzenie pasm włosów,
  • wzmocnienie i odbudowa uszkodzeń,
  • ograniczenie wypadania włosów, a przy regularnym stosowaniu – przyspieszenie wzrostu,
  • nawilżenie skóry głowy,
  • ukojenie podrażnień skóry głowy,
  • włosy staną się bardziej elastyczne i lśniące.

Następnym razem, gdy będziesz gotować ryż nie wylewaj pozostałej po ugotowaniu wody, ale wykorzystaj zawarte w niej dobroczynne składniki. Możesz też skorzystać z gotowych rozwiązań, takich jak najnowsza linia kosmetyków do pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych – HairBoom Rice Rehab. To seria bazująca na fermentowanej wodzie ryżowej.

Jeśli jesteś ciekawa opinii naszych Testerek na temat najnowszej linii kosmetyków HairBoom Rice Rehab, to koniecznie obserwuj nasz profil na Instagramie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (40 głosów, średnia: 4,88 z 5)
zapisuję głos...