Znamy zwycięzcę 9. edycji Fashion Designer Awards – relacja z gali finałowej!

23 kwietnia w warszawskim Studio LAS odbył się po raz dziewiąty finał prestiżowego konkursu autorstwa Joanny Sokołowskiej-Pronobis – Fashion Designer Awards.

fot. pokaz zdobywczyni I miejsca Celiny Wesolowskiej

Kolekcje finalistów oceniało jury pod przewodnictwem Artema Klimchuka, ukraińskiego projektanta. W zacnym gronie jurorów znaleźli się m.in: Tomasz Ossoliński, Agnieszka Maciejak, Gosia Baczyńska, duet Bizuu, Joanna Horodyńska, Dorota Williams, Tamara Perea Gonzalez, Mikołaj Komar, Maryna Tomaszewska, Marieta Żukowska, Karolina Gorczyca, Andrzej Foder i Joanna Sokołowska-Pronobis.

JURY

„Zaskoczyły mnie opowieści o czystości natury odwołujące się do czasów PRL-u, ale również mroczne opowieści z krainy wiatrów, głęboka czerń, a nawet embriony. Zwracałam szczególną uwagę na konstrukcje i dobre szycie, ale również na sposób łączenia tkanin”- przyznała Joanna Horodyńska.

„Tegoroczni finaliści musieli zmierzyć się z trudnym i wymagającym tematem. Oczekiwałam minimalizmu, a spotkałam się z ekstrawagancją, co nie do końca mnie przekonuje, zresztą Jan Machulski uczył mnie, że mniej znaczy więcej. Modę oceniam przez pryzmat jej użyteczności, biorąc pod uwagę takie elementy, jak szlachetność materiałów, dopasowaną, kobiecą konstrukcję i fakt, czy dany projekt mogłabym założyć na wielkie wyjście” – powiedziała Marieta Żukowska.

 

Młodych projektantów wspierała Cisowianka Perlage, a 9. edycję FDA wygrała Celina Wesołowska, która pokonała ponad  270 uczestników i zgarnęła imponującą pulę nagród!  Jej kolekcja wpisuje się w ekologiczne rozumienie mody dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów, w tym denimu i wełny, ale również dzięki bezpośredniemu nawiązaniu do natury wprost z głębin oceanu. Na uznanie zasługuje również ciekawa konstrukcja i kolorowe motywy filcowe własnoręcznie robione przez projektantkę.

1 miejsce – projekty Celiny Wesolowskiej

1 miejsce – projekty Celiny Wesolowskiej

Zwyciężczyni otrzymała imponującą pulę nagród, m.in.: staż w atelier Artema Klimchuka w Kijowie, udział w International Young Designers Contest w Kijowie, gdzie spotkają się młodzi projektanci z Europy Środowo-Wschodniej, laureaci konkursów w swoich krajach, 15 tys. złotych od partnera edukacyjnego MSKPU, pełne 2.5 letnie stypendium w MSKPU, wyjazd na Premier Vision do Paryża z Partnerem Strategicznym Microsoft Surface oraz kurs projektowania w Shaanxi Polytechnic Institute w Chinach.

2 miejsce zajął Sebastian Gąsienica Łuszczek, który dostał zaproszenie na staż w Bizuu, nagrodę od fashionpost.pl , roczne stypendium w MSKPKU. Jego kolekcja zachwyciła Artema Klimchuka, która również zaprosił go na staż w swoim atelier w Kijowie, a Volodymyr Nechiporuk, producent Ukrainian FW do udziału w International Young Designers Contest.

2 miejsce – projekty Sebastiana Gąsienicy Łuszczek

2 miejsce – projekty Sebastiana Gąsienicy Łuszczek

2 miejsce – projekty Sebastiana Gąsienicy Łuszczek

3.miejsce w konkursie zajęła Małgorzata Sobota i otrzymała roczne stypendium w MSKPU.

3.miejsce w konkursie zajęła Małgorzata Sobota

3.miejsce w konkursie zajęła Małgorzata Sobota

Nagrodę specjalną, staż w atelier Gosi Baczyńskiej otrzymała Magdalena Kurnicka, jak również specjalne wyróżnienie od cojestgrane24.pl .

Sonia Hensler była autorką grafik , które stworzyły niepowtarzalny klimat widowiska. Reżyserem pokazu był  Maciej Majzner.

Dopełnieniem stylizacji modelek było eobuwie.pl Oficjalnymi kreatorami looku modelek w 9 edycji FDA byli Quiskin, MAC Cosmetics i Wella Professionals.

Partnerami after-party: Jim Beam i Amundsen.

Zgromadzeni goście mogli także podziwiać kolekcję Artema Klimchuka – ukraińskiego projektanta, który przewodził w tym roku jury.

pokaz Artema Klimchuka

pokaz Artema Klimchuka

pokaz Artema Klimchuka

pokaz Artema Klimchuka

Wielu znanych gości podziwiało talent młodych projektantów, m.in.: Paulina Chruściel, Olga Bończyk, Agnieszka Wosińska, Aleksandra Hamkało, Monika Mrozowska, Karina Kunkiewicz, Joanna Osyda, Sylwia Nowak, Magda Antosiewicz, Joanna Majstrak,  Tomasz Ciachorowski, Anna Lucińska, Ewa Szabatin, Aneta i Jan Kuroniowie, Agata Biernat, Karolina Pilarczyk, Tomasz Jacyków, Dorota Goldpoint, Anna Puślecka, Marcin Cejrowski, Mateusz Hładki.

Zapraszamy do galerii ze zdjęciami z nieoficjalnej części FDA

na zdjęciu: Joanna Sokolowska-Pronobis, Gosia Baczynska, Mikolaj Komar

 

na zdjęciu: Andrzej Foder, Macademian Girl, Agnieszka Maciejak

 

na zdjęciu: Agnieszka Maciejak ,Joanna Sokolowska-Pronobis ,Joanna Horodynska

 

Ewa Szabatin

 

Joanna Horodynska

 

Tamara Gonzales Perea

 

Tomasz Jacyków

 

Paulina Drażba

 

Magda Antoszewicz

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (141 głosów, średnia: 3,98 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  28 kwietnia 2018 11:50

    Gratulacje.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany