Znaki zodiaku które nikogo nie słuchają. Nie liczą się z opiniami innych, nawet jeśli o nie proszą

Żyjemy w czasach, w których opinia otoczenia na nasz temat wydaje się niezwykle ważna. Ludzie dwoją się i troją, by przypodobać się znajomym w społecznościowych mediach. Wydają fortunę na ubrania i gadżety, które zagwarantują im uznanie w oczach społeczeństwa. W tym samym celu są gotowi nawet trwać w nieudanych związkach, robić dyplomy czy pracować w zawodach, których tak naprawdę nie znoszą. Ten dziwny hipnotyczny taniec nie obejmuje jednak wszystkich. Są znaki zodiaku które nikogo nie słuchają i mają za nic zdanie tak bliskich, jak i obcych im osób. Kto jest tak uparty i samodzielny w podejmowaniu decyzji? Nasza wróżka Fortunata wytypowała 5 zodiakalnych „ignorantów”!

Yves Rocher
Znaki zodiaku które nikogo nie słuchają

źródło: www.unsplash.com, Averie Woodard

Znaki zodiaku które nikogo nie słuchają. Nie liczą się z opiniami innych, nawet jeśli o nie proszą

 

Baran

znaki zodiaku które nikogo nie słuchają

giphy.com

Barany to bardzo samowolne i niezależne osoby. Rzadko zasięgają czyjejś porady w jakiejkolwiek sprawie, a jeśli nawet już to robią, swoją opinię i tak stawiają na pierwszym miejscu. Nie przejmują się zdaniem innych, idąc za głosem swojego serca, pielęgnując własny gust i upodobania. Nie zadają sobie nawet pytań w rodzaju „czy to moralne”, „co pomyśli otoczenie?” albo „czy ktoś nie uzna tego za śmieszne?”. Ufają swoim założeniom i mogą ulec jedynie nienachalnym zachętom. Jednak, gdy mocno czegoś pragną, zrobią wszystko, by sięgnąć po to nawet jeśli pociągnie to za sobą społeczny ostracyzm. Ograniczenia narzucane z zewnątrz po prostu nie mają dostępu do ich głowy.

 

Byk

znaki zodiaku które nikogo nie słuchają

www.giphy.com

Zodiakalne Byki to zaskakujące istoty. Z jednej strony wydają się radzić w każdej ważniejszej sprawie całego kręgu znajomych, z drugiej robią to chyba tylko po to, by usłyszeć to, co same zakładały. Na końcu i tak podejmą bowiem decyzję, ku której skłaniały się od początku. Z tego powodu często zdarza im się zbyt długo tkwić w związkach czy relacjach z toksycznymi osobami, choć wszyscy doradzają im, by je zakończyły. Mają swoje zdanie na każdy temat i bardzo trudno przekonać je do zmiany sposobu myślenia. W kwestii wyglądu, ubioru i innych estetycznych wyborów również kierują się wyłącznie własną oceną, dzięki czemu często można je zobaczyć w oryginalnych lub wręcz ekstrawaganckich stylizacjach. Fakt, że nie słuchają krytycznych uwag ludzi, które mogłyby podciąć im skrzydła sprawia za to, że nie boją się realizować nawet wielkich przedsięwzięć i często osiągają zawodowy sukces.

 

Panna

giphy.com

Panny to urodzone perfekcjonistki. Do wszystkiego podchodzą jak do wielkiego projektu, dlatego możesz być pewna, że zanim podejmą decyzję rozważą wszystkie możliwe za i przeciw. Po tak szczegółowych rozważaniach i zestawieniach nie ma już mowy o konsultowaniu się z innymi. Wielki indywidualizm charakteru Panien znosi także potrzebę uwzględniania stanowiska innych w codziennych wyborach. Bywają radykalne w swoich opiniach i zdarza im się ślepo tkwić w błędnym przekonaniu, bo nie dopuszczają do siebie żadnych uwag. Jak łatwo się domyślić, taka postawa często bardziej szkodzi osobom z tego znaku niż im pomaga. Trudno jednak zwalczyć w sobie tak silną naturalną skłonność.

Koziorożec

Znaki zodiaku które nikogo nie słuchają

giphy.com

Koziorożec to najbardziej przekonany o swojej nieomylności znak z całego zodiaku. Nie dość, że sam nie liczy się z opinią innych, to jeszcze próbuje naciskać na bliskich, by przejęli jego perspektywę. Lubi wskazywać partnerowi i swoim dzieciom, w jakich zawodach czy pasjach powinni się realizować. Lubi wybierać im obiekty uczuć, a nawet całe życiowe drogi. Nie znaczy to, że jest urodzonym tyranem. Po prostu uważa, że wszystko wie najlepiej i pragnie wykorzystać tę wiedzę dla dobra innych. Rzadko pyta też znajomych o zdanie na fundamentalny temat. Jeśli już to robi, to wyłącznie z grzeczności. Nie interesuje go bowiem specjalnie ich stanowisko w istotnych kwestiach.

 

Ryby

giphy.com

Ryby kierują się intuicją. Charakteryzuje je silna wiara we własne przeczucia. Jeśli więc hołdują już jakiejś opinii, jest ona dla nich niepodważalna. Nie będą nawet próbować patrzeć na sprawę z innej perspektywy. Po co im alternatywy? Biorąc pod uwagę typową dla tego znaku postawę, nie powinnaś bez pytania udzielać im jakichkolwiek rad. Uznają to za wścibskość i próbę wtrącania się w nie swoje sprawy. Pozwól Rybom przekonać się na własnej skórze, co jest, a co nie jest dla nich dobre, bo tylko własne doświadczenia nakłonią je do zmiany zdania.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (118 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  4 lipca 2020 21:36

  opis panny wypisz – wymaluj o mnie 🙂

  Odpowiedz
  • Ewcia  5 lipca 2020 07:27

   Koziorożec 😁♥️

   Odpowiedz
 2. Biomedka  5 lipca 2020 08:25

  Aż dziwne, że w zestawieniu nie ma mojego znaku zodiaku – Lwa. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany