Znaki zodiaku które nie potrafią odmawiać. Sprawdź, kto ma problem z asertywnością i wiecznie poświęca się dla innych!

Asertywność to cecha, którą niełatwo jest wypracować. Dużo lepiej z mówieniem „nie” radzą sobie ci, którzy urodzili się już z naturalną umiejętnością stanowczego ustanawiania granic w relacjach z innymi ludźmi. Jak się okazuje kilka ze znaków ma z tym szczególny problem. Sprawdź, czy i Twój astrologiczny symbol się do nich zalicza i dowiedz się, co zrobić, by nauczyć się odmawiać.

Osoby, które mają problem z asertywnością są nieustannie przemęczone i niezadowolone z siebie. Nic dziwnego – pragnąc pomagać innym, pracują ponad siły, poświęcając się na rzecz nieuchwytnej idei. Nierzadko padają ofiarą wampirów energetycznych i własnego perfekcjonizmu. Brzmi znajomo? Oto znaki zodiaku które nie potrafią odmawiać!

znaki zodiaku które nie potrafią odmawiać

źródło: www.unsplash.com

Znaki zodiaku które nie potrafią odmawiać. Sprawdź, kto ma problem z asertywnością i wiecznie poświęca się dla innych!

 

 

Bliźnięta

Znaki zodiaku które nie potrafią odmawiać

www.pixabay.com

Bliźnięta czerpią autentyczną radość z pomocy i zadowalania innych. Z tego powodu prawie zawsze zgadzają się zaangażować w rozmaite projekty, choćby nawet miały nie spać przez trzy noce z rzędu. Wrodzony perfekcjonizm nie pozwala im jednak podejść do zadania z dystansem, dlatego czują się sfrustrowane. Co gorsza, spontaniczność która je charakteryzuje sprawia, że zdarza im się z marszu przystać na jakąś propozycję. Po przemyśleniu sprawy marzą już tylko o tym, by wszystko odkręcić, ale wstydzą się otwarcie do tego przyznać. Wymyślają więc najdziwaczniejsze wymówki, byle tylko uniknąć kłopotliwych sytuacji. Zamiast wcielać się w rolę zbawicieli ludzkości i wypisywać długie na 20 pozycji listy zadań, powinny zacząć rozgraniczać sytuacje, w które naprawdę warto się angażować od drobiazgów oraz nadużyć ze strony innych.

 

Waga

Znaki zodiaku które nie potrafią odmawiać

www.pixabay.com

Wagi to urodzone altruistki. Na pierwszym miejscu zawsze stawiają męża, dzieci i przyjaciół. Rozmieniając się na drobne przy rozwiązywaniu ich problemów, nie znajdują jednocześnie czasu na zatroszczenie się o siebie. Pomimo zmęczenia, bólu głowy czy nieprzespanej nocy, będą do upadłego szukać w markecie papierowych torebek śniadaniowych jeżeli szkoła zabroni ich dzieciom przynoszenia kanapek w folii. O północy, gdy ugotują już obiad na następny dzień i ukołyszą szkraby do snu, uświadomią sobie, że od co najmniej pięciu dni nie myły włosów. Jedynym lekarstwem na ich problem będzie planowanie zadań na cały dzień, w których uwzględnią także czas tylko dla siebie.

 

Koziorożec

Znaki zodiaku które nie potrafią odmawiać

www.pixabay.com

Niezawodny, sumienny i przyzwyczajony do ciężkiej pracy Koziorożec jest niczym bohater komedii „Jestem na tak”. Przystanie zawsze i na wszystko, byle tylko mieć pewność, że nikogo nie zawiódł i nie przeoczył żadnej okazji. Głęboko wrażliwy, empatyczny i nie znoszący sprawiać ludziom zawodu, podejmie się nawet zadań, na których wykonywanie nie ma najmniejszej ochoty. Potrzeby bliskich liczą się bowiem dla niego bardziej niż jego własne. Dla własnego dobra Koziorożec powinien oduczyć otoczenie wysługiwania się jego rękami i bardziej uwierzyć w siebie.

 

Wodnik

Znaki zodiaku które nie potrafią odmawiać

www.pixabay.com

Wodniki mają problem z zachowaniem podzielności uwagi. Wrażliwość i współczucie każą im jednak stale odrywać się od zajmujących je spraw i baczyć na dobro otoczenia. W efekcie próbują połączyć realizację własnych zadań z niesieniem pomocy innym. Ich obowiązki piętrzą się, a one same czują presję i silny stres. By tego uniknąć, powinny przebudować hierarchię wyznawanych priorytetów, na pierwszym miejscu stawiając siebie i swoje plany. Nie zaszkodzi też przestać zamartwiać się tym, co pomyślą inni.

 

Ryby

www.pixabay.com

Ryby zawsze są bardzo otwarte na innych ludzi i często poświęcają im cały swój czas. Nie pragnąc niczego w zamian, szybko stają się ofiarą niezaradnych znajomych, których nieustannie trzeba ratować z kłopotów. Kiedy jednak to one popadają w tarapaty, otoczenie nie kwapi się już do pomocy. Ludzie wykorzystują ich dobroć jak długo się da, a w kryzysowych sytuacjach po prostu znikają. By nie dać się wykorzystywać, Ryby powinny nieco zmniejszyć rozrośnięty do niebotycznych rozmiarów krąg znajomych, oddalając się od ludzi, których trzymają przy nich nie do końca jasne intencje.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (74 głosów, średnia: 4,07 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  8 lutego 2020 08:28

  panna potrafi 🙂

  Odpowiedz
 2. Wusia  8 lutego 2020 15:29

  Coś w tym jest!

  Odpowiedz
 3. madllen  11 lutego 2020 13:24

  O patrz mojego znaku zodiaku nie ma na liście a już chciałam przypisać mój brak asertywności gwiazdom 🙂 Jednak będzie trzeba nad sobą popracować i szukać optymalnego rozwiązania dla obu stron..

  Odpowiedz
 4. m258  18 lutego 2020 14:26

  ja też a mnie tu nie ma

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany