Znaki zodiaku które nie dotrzymują postanowień. Czują opór już na etapie sporządzania noworocznej listy

Nowy rok to dla wielu z nas początek kolejnego życiowego rozdziału, a nawet całej czystej księgi. Wyznaczanie granic, wyraźnych momentów otwarcia i dat, kiedy to w końcu rzekomo zdobędziemy się na odwagę, by sięgnąć po swoje marzenia albo znajdziemy w sobie siły i motywację, żeby rozpocząć dietę, ćwiczenia czy też nowe hobby, jest głęboko zakorzenione w naszej naturze. Lubimy bowiem odkreślać rozmaite chwile grubą kreską i czerpać satysfakcję z tych osobistych zwycięstw. A jednak niektóre znaki zodiaku mają z tym pewien problem. Spełnianie celów tuż po tym, jak je sobie wyznaczyły zupełnie nie leży w ich naturze, zaś sama wizja zamiany wzniosłych pragnień czy idei, które właśnie wykwitły w ich głowie wielu z nich wydaje się wręcz karkołomna. Nawet, jeśli nigdy by się do tego nie przyznały, wolą pozostawić ją na zawsze w sferze wyobrażeń. Jeśli więc i Ty miałaś dotąd problem z odkreślaniem kolejnych pozycji na noworocznej liście, sprawdź, czy to przypadkiem nie gwiazdy predestynują Cię do takiej postawy!

Znaki zodiaku które nie dotrzymują postanowień noworocznych, często czują się rozczarowane swoim podejściem do samorozwoju. Z jednej strony towarzyszy im bowiem ambicja i chęć zmiany. Z drugiej jednak, spisywanie i odkreślanie kolejnych celów krok po kroku wydaje im się sztuczne i niemożliwe do wdrożenia w prawdziwym życiu. Postrzegają to bardziej jako działanie influencerek o podkolorowanych życiorysach lub wyimaginowanych bohaterów z filmów czy książek i mają problem z uznaniem, że taka metoda rzeczywiście mogłaby zaowocować. Jakie właściwie pobudki demotywują je do sporządzania list? Co stoi im na przeszkodzie w realizacji założeń? Sprawdź, co na ten temat mają do powiedzenia gwiazdy!

Znaki zodiaku które nie dotrzymują postanowień

www.unsplash.com; Ava Sol

Znaki zodiaku które nie dotrzymują postanowień. Czują opór już na etapie sporządzania noworocznej listy

 

Znaki zodiaku które nie dotrzymują postanowień:

Bliźnięta

Znaki zodiaku które nie dotrzymują postanowień

giphy.com

Bliźnięta to osoby pełne życia i ambicji. Uwielbiają więc snuć plany i spisywać długie listy marzeń. Często prowadzą papierowe kalendarze, plannery i pamiętniki, a w ich pokojach można znaleźć tablice w stylu mood board. Wszystkie te cele pojawiają się jednak w ich głowach bardziej jako wzniosłe idee i przyjemne wizje aniżeli faktyczne postanowienia do realizacji. Jeśli nie należą one do kamieni milowych w stylu poważnych życiowych decyzji, wywiewają z głowy Bliźniąt równie szybko, jak do niej wpadają. Wynika to nie tyle ze słabej siły woli, co z ich barwnej natury, zawsze nastawionej na przygodę, zabawę i powiew nowości.

 

Rak

Znaki zodiaku które nie dotrzymują postanowień

giphy.com

Raki są bardzo spontaniczne, a planowanie nie leży w ich naturze. Postrzegają wprawdzie robienie planów jako coś pozytywnego, ale rzadko podejmują się osobiście tego zadania, gdyż w życiu wolą po prostu rzucać się na fale. Skupiają się na tym, co dzieje się tu i teraz, wkładając energię w codzienne sprawy i celebrowanie przyjemności wraz z bliskimi. Oczywiście, wraz z upływem czasu spełniają różne założone sobie cele, ale nie dzieje się to nigdy w konkretnych, wyznaczonych wcześniej ramach. Noworoczne postanowienia spisywane w młodym wieku i chętnie zdradzane bliskim i znajomym, tylko po to, by nigdy nie doczekać się spełnienia, nauczyły je, że znacznie lepiej wychodzi im „pójście na żywioł”.

 

Waga

postanowienia

giphy.com

Wagi to niestety absolutni mistrzowie w niespełnianiu noworocznych postanowień. Są ambitne, a samorozwój zajmuje w ich życiu znaczące miejsce, ale marnotrawią siły na plany i nieustannie łapią za ogon zbyt wiele srok. Przez to, że kierują swoją energię nie w tę stronę, co trzeba, łatwo dopada je przemęczenie, a wraz z nim zniechęcenie. Wówczas uruchamia się u nich stały mechanizm – spada ich poczucie własnej wartości i czują się pokrzywdzone takim rozwojem spraw. Mają wrażenie, że tylko im wszystko idzie jak po grudzie podczas, gdy otoczenie realizuje zamierzenia, pstrykając palcami. Wraz z końcem roku zabierają się jednak zawsze do sporządzenia nowej listy postanowień i szczerze wierzą, że tym razem na pewno się uda…

Wodnik

Znaki zodiaku które nie dotrzymują postanowień

giphy.com

Wodniki to wielcy indywidualiści. Nie idą zatem ślepo za zbiorowymi odruchami i z zasady wyrzekają się sporządzania noworocznej listy postanowień. Przecież można je spisać w jakimkolwiek innym momencie! Zresztą, po co tak naprawdę miałyby je robić, skoro zdaniem Wodników wygórowane cele przynoszą ludziom więcej szkody niż pożytku? Pozostając dwiema nogami na ziemi, wolą śmiać się z „nawróconych” na nowy styl życia osób, trzymając się tymczasem swojej rutyny. Jeśli mają coś osiągnąć, są gotowe zrobić to w jakiejkolwiek innej chwili.

 

Ryby

znaki zodiaku

giphy.com

Ryby są z natury leniwe i niezdecydowane. Długo zbierają się do załatwienia rzeczy, które nie są przyjemne i wymagają większego skupienia. Co gorsza, brak im energii i odwagi, by realizować wzniosłe cele, a wrodzona wielkoduszność sprawia, że marnotrawią ostatnie siły na pomoc innym, zamiast poświęcić uwagę sobie. Wszystkie te cechy nie ułatwiają im niestety realizowania postanowień. Ryby – zdając sobie sprawę z tych mankamentów swojego charakteru – często wolą więc nawet nie podejmować się tworzenia listy celów. Tym bardziej, że nie znoszą uczucia rozczarowania, jakie ogarnia je przy konfrontacji marzeń sprzed miesięcy z aktualną rzeczywistością. Mają wtedy ogromne wyrzuty sumienia, bo mimo skłonności do prokrastynacji, marzą o wielkich sukcesach.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (105 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...