Znaczenie imion żeńskich – 10 najpopularniejszych imion w 2019

Niedawno opublikowano ranking najbardziej popularnych imion w pierwszej połowie 2019 roku. Tego typu zestawienia cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. Być może jest to wskazówka dla przyszłych rodziców, jakie imię wybrać lub nie. Niektórym nie przeszkadza, że co drugi chłopiec to Janek, a już inni nie chcą, żeby ich dziecko miało swojego imiennika w klasie czy na podwórku. W wyborze imienia może pomóc poznanie jego znaczenia. Podobno to, jakie imię wybierzemy dla pociechy, determinuje całe jego życie!

Znaczenie imion żeńskich – dowiedz się, co znaczą imiona, które najchętniej wybierano w pierwszej połowie 2019 roku!

Znaczenie imion żeńskich

Źródło: www.pixabay.com

Znaczenie imion żeńskich – 10 najpopularniejszych imion w 2019

Znaczenie imion – najpopularniejsze imiona męskie w 2019

Znaczenie imion – najpopularniejsze imiona męskie w 2019

O czym myślą rodzice, którzy wybierają imię dla swojego dziecka? Czy kierują się obowiązującymi trendami? A może chcą uczcić kogoś ważnego z rodziny? Czy inspiracją są filmy, bohaterowie książek, a może realni ludzi z naszej przeszłości? Może nauczyciel, który nas motywował? Albo dawna niespełniona miłość…

1. Zuzanna

To imię pochodzenia hebrajskiego wywodzi się od słowa „soshano”, co znaczy lilia. Zuzanna to osoba o złożonym charakterze. Żyje w wyimaginowanym świecie, marzy o przeżyciu wielkiej przygody.

Domeną Zuzanny jest działanie. Nie ma dla niej przeszkód nie do pokonania. Zwykle wybiera najprostszą drogę prowadzącą do obranego celu. Ale szybkość w działaniu ściąga też często na nią dodatkowe kłopoty. Jest osobą, która nie cierpi rutyny i monotonii. Sprawia do tego wrażenie kłębka nerwów. Dość często przyjmuje groźną postawę. Jest jednak otwarta na innych i ma wielkie serce. Jest porywcza oraz impulsywna, ale do tego stopnia rozbrajająca i miła, iż z łatwością wybacza się jej większe wybuchy. Szuka uznania i pochwał.

Jeśli kocha to bezgranicznie. Jest ona w swym uczuciu wylewna i szczodra. Każdy jej związek przypomina żywioł – gwałtowne i namiętne. Przy czym ona sama pozostaje jednak subtelna i wrażliwa. Zazwyczaj przyjmuje dominującą pozycję, wykorzystując przy tym kobiece sztuczki. Zdarza się, że za mąż wychodzi z rozsądku, po to, by zapewnić sobie życie na odpowiednim poziomie. 

Z całą pewnością jednak, żoną będzie dobrą i czułą, a matką kochającą.

Zuzanna jest  kobietą bardzo porywczą i impulsywną, ale jednocześnie rozbrajającą i miłą. Z tego powodu najbliższe otoczenie często wybacza jej większe wybuchy. Jest pełna temperamentu, odważna i pewna siebie. Walczy jak lwica o swoje ideały i poglądy. Nie znosi stagnacji i rutyny, dlatego w jej towarzystwie nie da się nudzić. Bardzo łatwo ją zranić, gdy nie docenia się jej starań i sukcesów. Pragnie uznania w oczach przyjaciół.

Zuzanna w pracy nieustannie walczy.  Ma problem z analizą powierzonych jej zadań, gubi się w szczegółach. Jej domeną jest przede wszystkim działanie, potrafi podejmować szybkie decyzje – nie zawsze słuszne. Bez problemu toruje sobie drogą do wyznaczonego celu. Z łatwością można ją skłonić do wielu rzeczy i kontrolować jej postępowanie. Cechują ją dobra intuicja, a także rozwinięta pamięć słuchowa. To kobieta ciekawa świata o wszechstronnych zainteresowaniach.

 

2. Julia

Imię Julia to żeńska odmiana rzymskiego imienia Juliusz i oznacza: piękny kwiat. Osoba nosząca te imię emanują siłą i opanowaniem. Jest to kobieta czarująca i niezwykle towarzyska. Nie znosi samotności – bardzo ceni przyjaźń i potrafi być wierną przyjaciół Cechuje je także odwaga, pewność siebie i zaradność. Julia to osoba inteligentna, które szybko się uczy oraz ma wiele pasji i zainteresowań. Najczęściej jest też wyjątkowo piękna w związku z czym ma ogromne powodzenie wśród mężczyzn.

W miłości  Julia jest stała i szuka partnera na dobre i złe. Od partnera oczekuje wsparcia i wierności. Udane życie miłosne motywują ją do działania. Julia jest uwodzicielska, ale i dość nieśmiała. Posiada niepowtarzalny wdzięk, którym potrafi oczarować każdego. Marzy o księciu z bajki, który zrozumie ją w pół słowa, ale nie czeka na niego wiecznie. Jest partnerką wierną i uczuciową, a szczęśliwy związek i życie rodzinne gwarantują pełny rozkwit jej talentów i osobowości.

Julia jest ogromnie ciekawa świata, pewna siebie i towarzyska.

Przyjaźń zajmuje ważne miejsce w jej życiu.  Obdarzona taktem nie narzuca nikomu swojego punktu widzenia. Jej pogodna osobowość sprawia, że wszelkie troski znikają.

Julia najlepiej czuje się w roli pani domu, ale doskonale sprawdzi się w artystycznych zawodach. Może być świetną aktorką czy modelką. Z łatwością zjednuje sobie ludzi, więc dobrze się czuje w każdym środowisku zawodowym. Jej entuzjazm i werwa sprawdzą się w każdym podjętym działaniu. Z łatwością zjednuje sobie ludzi – zarówno klientów, widzów, jak i szefostwo. Pomimo braku zainteresowania nauką, jest obowiązkowa i odnosi sukcesy we wszystkich swoich projektach.

 

3. Maja

Pochodzenie imienia Maja nie jest do końca wyjaśnione. Możliwe, że wywodzi się od hebrajskiego słowa mariam (napawać radością) lub egipskiego meri-jam (ukochana przez Boga). Ponadto może ono wywodzić się od imion greckiej nimfy Mai, najstarszej z Plejad, matki Hermesa lub od rzymskiej bogini przyrody.

Źródło: www.pixabay.com

Głowa Mai jest pełna wzniosłych ideałów. I bardzo by chciała ulepszyć świat! Ma ogromne możliwości intelektualne i chłonny umysł. Traci jednak często kontakt z rzeczywistością. Posiada przy tym niezależną naturę i z założenia nie zgadza się z opinią większości. Obdarzona została wszak intuicją, dzięki której wie, co robić i jakie są motywacje innych ludzi. Własne oblicze chowa jednak przed światem, pozostając typem samotnika. Określa się za pomocą sztuki. Przerażają ją trudności czy przeciwności, a podczas rozmów nieustannie doszukuje się podtekstów. Sama jest dość enigmatyczna i nie do końca rozumiana.

Maja jest typem samotnika i dość trudno zdobyć klucz do jej serca! A jeśli już ktoś dotrze do jej wnętrza, niech nie liczy, że zapędzi ją do kuchni. Co, jak co, ale przy całej swej romantyczności potrafi też dowodzić i rozkazywać. To konsekwentna i stanowcza kobieta,  a jako opiekunka domowego ogniska zadba o dobro swoich bliskich i spełni się w roli czułej matki.

Kobiety o imieniu Maja mają problem w komunikowaniu się z otoczeniem – wszędzie się doszukują podtekstów.

To niezależne osoby, które z założenia nie zgadzają się z opinią większości. Maja lubi także kaprysić, ale robi to z wielkim wdziękiem, tak że nie zraża tym do siebie innych. Celnie odczytuje motywacje oraz intencje ludzi, ale sama pozostaje powściągliwa i skryta. Miewa skłonności do okresowych załamań. Znajomi nie zawsze do końca dobrze ją rozumieją, ale lubią. Cieszy się również powodzeniem u płci przeciwnej, trudno jej jednak w pełni odnaleźć się w rzeczywistym świecie. Pragnie za wszelką cenę go udoskonalić, postrzega go bowiem przez pryzmat swej romantycznej i artystycznej natury. Maja kocha w wolnym czasie czytać książki i słuchać dobrej muzyki – oczywiście preferuje samotność.

Maja ceni sobie doskonałość i perfekcję w każdym działaniu. Przerażają ją trudności i przeciwności losu oraz potencjalne problemy z realizacją zobowiązań. Szczęśliwie spora doza intuicji podopowiada jej, co ma robić. Jest wyjątkowo konsekwentna w swych poglądach. Przekonana o  słuszności własnych wizji i działań, stara się do nich  Czasem bywa przy tym zbyt porywcza i despotyczna, z reguły jednak cechuje ją wewnętrzny spokój, rozsądek i sprawiedliwość. Zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro innych osób.

4. Zofia

Zofia jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa sophia (mądrość).

Kobiety o tym imieniu cechuje zaradność i pracowitość. Zofie są bardzo elokwentne i energiczne. Mają mnóstwo pomysłów i zarażają pogodą ducha. Często jest stawiana za wzór godny naśladowania. Poza tym jest kobietą intrygującą, subtelną i bardzo pociągającą.

Zofia potrafi zasiać zamęt i niepokój w męskich sercach. Wśród znajomych ma wielu adoratorów. Jest ona osoba bardzo kochliwą, a kiedy się zakocha to pragnie spędzać z ukochanym każdą chwilę dnia. Często też po prostu narzuca się wybrankowi. Partner dla Zofii powinien cechować się opanowaniem i stanowczością. Tylko taki mężczyzna jest w stanie przywiązać do siebie tę szaloną duszę. Nie powinien za to nigdy próbować jej poskromić. Zofia rolę matki i żony pojmuje w dość niecodzienny sposób, potrafi jednak poświęcić dla rodziny pracę i karierę.

Jest to kobieta, która lubi grać pierwsze skrzypce w każdym przedsięwzięciu.

Wokół niej musi być duże grono znajomych. Jest aktywna i żywiołowa, nie marnuje żadnego dnia. Narzuca otoczeniu nadzwyczajne tempo życia od najmłodszych lat. Ma wielkie serce, skore wysłuchać zwierzeń. Chętnie też niesie pomoc, gdy ktoś ją o to poprosi. Cieszy się życzliwością otoczenia ze względu na swą subtelność, wrażliwość i silne poczucie sprawiedliwości.

Pracowitością przebija niejednego. Jest pełna zapału, ale i flegmatyczna. Odnajdzie się w każdej sytuacji. Przedsiębiorcza i zaradna, szybko rozwiązuje problemy. Lubi nieść innym pomoc, doradzać, opiekować się słabszymi i potrzebującymi, ale przede wszystkim pracować z ludźmi.

 

5. Hanna

Imię Hanna funkcjonuje jako odmiana imienia Anna. Pochodzi ono od hebrajskiego słowa Chana czyli „wdzięk, łaska” i oznacza osobę pełną łaski.

Hanna jest osobą szlachetną i łagodną. Dobrze wie, jak korzystać z życia. Znajomi darzą ją ogromną sympatią, ponieważ angażuje się w ich sprawy, dla każdego ma dobre słowo, uśmiech i wiele zrozumienia. Jest osobą pełną taktu oraz wrodzonej dobroci. Często kieruje się uczuciami, mimo to jest ostrożna w podejmowaniu decyzji.  Wyróżnia się odporną psychiką i hartem ducha.

Rodzina zawsze na pierwszym miejscu!

Hanna dla bliskich jest gotowa odłożyć w czasie swoją karierę. Potrafi jednak stanowczo powiedzieć „nie!”, gdy ktoś wykorzystuje je poświęcenie. Jest czułą i oddaną partnerką – nie boi się zrezygnować z siebie i całkowicie podporządkować wybrankowi serca. Wnosi wiele ciepła oraz spokoju w domowe życie. Jest bardzo cierpliwa, ale bywa też groźna, jeśli kto wejdzie w drogę jej bliskim lub zagrozi szczęściu jej rodziny.

Otoczenie darzy Hannę ogromną sympatią. Dla każdego znajdzie dobre słowo, zawsze skora do pomocy jest życzliwie nastawiona do ludzi. Nie lubi skupiać na sobie uwagi, skryta i powściągliwa. Jest to osoba pełną taktu i wrodzonej dobroci. Dość często kieruje się uczuciami, a to nie zawsze wychodzi jej na dobre. Bardzo lubi zawierać nowe znajomości, a o jej przychylność zabiega wiele osób. Jest ze swoimi przyjaciółmi na dobre i złe, bez względu na wszystko.

Hanna jest osobą praktyczną i przebojową. Niezwykle odporna psychicznie, osiąga w życiu wszystko, co sobie postanowi. Nie załamuje się, kiedy napotyka przeciwności. Wręcz przeciwnie, to dla niej motywacja do dalszego, wzmożonego działania. Ciągle dba o swój rozwój, podnosząc kwalifikacje i poszerzając zakres umiejętności. Hanna świetnie organizuje sobie czas i plan działania, ponieważ kocha konstruktywne działanie. Może się również zrealizować w zawodach związanych z niesieniem pomocy innym, gdyż jest osobą otwartą na ludzi i ich potrzeby.

 

6. Lena

Lena to imię żeńskie, które powstało ze zdrobnienia imion Helena i Magdalena.

Kobieta, której działaniami rządzi kaprys. Lena to osoba niezależna o silnej osobowości. Nieco nadpobudliwa, a czasem dla odmiany powolna.  Jest typem człowieka, który lubi odkładać coś na potem. Nie czuje pociągu do nauki, wiedzę zdobywa wedle swojego uznania.

Najwyrazistsze cechy osobowości Leny to kobiecość, kokieteria i elegancja. Potrafi owinąć sobie wokół palca niejednego mężczyznę. Lubi flirtować, uwodzić, zachwycać. Ale jak już kocha – to na zabój.  Męża szuka bogatego, gdyż ceni sobie wysoki standard życia.

Lena najlepiej czuje się we własnym świecie, ale nie stroni od ludzi.

Ma bogatą wyobraźnię i często mimowolnie kłamie lub przyjmuje różne maski. Z kobietami przyjaźni się z rzadka, wśród mężczyzn często ma po prostu grono adoratorów. Ciężko do niej dotrzeć i ją zrozumieć. Bywa bardzo pamiętliwa, z trudem wybacza doznane krzywdy.

Jest to kobieta ciekawska, gadatliwa, posiadająca niewiarygodnie dobrą pamięć oraz syntetyczny umysł. Ma dość lotny umysł, ale nie potrafi się skupić na szczegółach. Źle znosi porażki i przeciwności losu. Dobrze czuje się w zawodach powiązanych ze sztuką, np. projektowaniem mody, malarstwem czy pisarstwem. Ma świetne pióro, dobre oko i bogatą wyobraźnię.

 

7. Maria

Maria jest to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa mariam (napawać radością) lub od egipskiego meri-jam (ukochana przez Boga). Pierwotna hebrajska wersja imię Miriam przekształcona została na Mariam, stąd Maria.

Maria to kobieta zdecydowana i bardzo uparta – jak coś zdecyduje, to nic nie jest w stanie zmienić jej decyzji. Nieco chmurna i zaborcza, ale pełna czułości i miłości. Jest introwertyczką, która ma skłonność do zamykania się w sobie. Chętnie za to pomoże i wysłucha.

Jeśli ktoś podbije jej serce, to kocha szczerze i całym sercem. Jej partner powinien być cierpliwy i pełen wyczucia. Maria odwdzięczy się za to ciepłem, zmysłowością i doskonale urządzonym domem. Bowiem bycie matką i dobrą gospodynią jest dla niej życiową rolą.

Czasem bywa, że wybiera życie zakonne, by móc pomagać innym.

Posiada w sobie wielkie pokłady miłości i czułości, jednak jej choleryczny charakter przesłania wszelkie zalety serca i sprawia, iż ciężko z nią wytrzymać.  Przyjaciół ma niewielu – bardzo starannie ich sobie dobiera. Jest za to szczerze oddana swoim bliskim znajomym i nigdy nie zawiedzie ich zaufania.

Spełni się w zawodach, które opierają się na kontaktach z ludźmi i wymagają umiejętności twórczych. Dobra pamięć pomaga jej w przyswajaniu wiedzy i zdobywaniu nowego doświadczenia. Jest typem przywódcy, który do tego posiada zmysł organizatorski. Ceni sobie porządek, ład oraz przejrzyste procedury.

 

8. Alicja

Imię Alicja pochodzi prawdopodobnie od angielskiego zdrobnienia niemieckiego imienia Adelheid co oznacza: niewiasta o szlachetnym obliczu i usposobieniu. Możliwe jest również inne pochodzenie od greckiego słowa aletheia, czyli prawda. 

Alicja umie zachować się w każdym towarzystwie i szybko dostosować się do każdej sytuacji. Lubi towarzystwo osób zdecydowanych i intrygujących. Niektórych traktuje przedmiotowo, wykorzystując dla swoich własnych interesów. Mimo to wzbudza wiele sympatii – przy niej każdy czuje się dobrze. Sama skryta, chętnie wysłucha zwierzeń, które zachowa wyłącznie dla siebie.

Lubi pomagać innym, choć sama nigdy nie prosi o pomoc.

Dla Alicji rodzina jest niezmiernie ważna, zawsze walczy o dobro swoich bliskich i wiele dla nich poświęca. Jest wierna i oddana, a jednocześnie uparta i przekorna. Trudna z niej niekiedy towarzyszka życia, ale bardzo wdzięczna, lojalna i pełna zmysłowości.

Praca nie jest dla niej priorytetem. Jest to silna i ambitna kobieta, ale nie zależy jej na poklasku czy pozycji zawodowej.  Dobrze rozumie polecenia, lecz należy pilnować, aby nie lekceważyła szczegółów. Sprawdzi się w zawodach opartych na współpracy z klientem. Często wybiera również zawody, które wiążą się z ryzykiem i dają duże możliwości działania.

9. Amelia

Imię Amelia pochodzi z języka staroniemieckiego i oznacza pracowitą gospodynię lub dzielną obrończynię ogniska domowego.

Amelia to bardzo twórcza kobieta.  Uwielbia podróże, poznawanie nowych zakątków i ludzi. Nie należy do osób, które narzekają, nie ulega wahaniom, nie wątpi w słuszność swoich decyzji. To subtelna i taktowna kobieta, która posiada dar szybkiego podejmowania trafnych decyzji. Jest wrogiem monotonii oraz nudy.

Kocha za to szaleństwo i życie pełne wrażeń. Założenie rodziny, stabilizacja, udomowienie – to są ostatnie cele na liście jej priorytetów. Mimo że boi się ograniczeń wynikających z małżeńskich zobowiązań, marzy o wielkiej, romantycznej miłości. W gruncie rzeczy, gdzieś w głębi serca czuje, że spełniłaby się w roli żony i matki. Musi jednak bardzo uważać, aby nie przegapić swej życiowej szansy na miłość. Pogoń za karierą i marzeniami może zaprzepaścić jej plany rodzinne. Mężczyzna, który rozwieje jej obawy zyska czułą i namiętną partnerkę.

Amelia jest pełną temperamentu kobietą, która lubi brylować w towarzystwie.

Duża doza kultury osobistej, subtelności i taktu sprawia, że jest lubiana przez otoczenie. Ci, którzy potrafią dotrzymać jej kroku zostają jej powiernikami. Jej artystyczna dusza daje czasem o sobie znać zmiennym nastrojem, chwilową melancholią czy nawet depresją. Amelia długo zachowuje młodość ducha oraz entuzjazm.

Nigdy też nie brakuje jej pomysłów. Lubi wyzwania i bez mrugnięcia okiem realizuje wszystkie swoje cele. Pracodawcy cenioną ją  za wnikliwość i dokładność. Kariera jest ważną częścią jej życia, dlatego poświęca się jej bez reszty. Najczęściej wybiera zawody wymagające szybkiego podejmowania decyzji oraz oderwania się od monotonnej rzeczywistości.

 

10. Oliwia

Oliwia to imię pochodzenia łacińskiego i oznacza gałązkę drzewa oliwnego (która jest symbolem pokoju) albo osobę, która hoduje oliwki.

Osoba nosząca te imię jest spokojna i opanowana. Dobrze zna swoje mocne strony i z sukcesem je wykorzystuje. Porażki nie są dla niej powodem do zwątpienia – przyjmuje je ze spokojem, wyciągając stosowną naukę. Jest do tego osobą towarzyską, która z łatwością nawiązuje nowe znajomości. To bardzo sympatyczna i życzliwa kobieta. Potrafi walczyć o swoje, ale woli rozwiązania kompromisowe.

To kobieta, która ceni rodzinne tradycje i rytuały. W jej domu panuje spokój, rzadko kiedy wybucha tam jakiś konflikt. Pokojowo nastawiona prowadzi otwarty dom, w którym zawsze jest pełno gości. To prawdziwa strażniczka ogniska domowego, dba o dobre samopoczucie każdego z domowników.

Ludzi przyciąga do siebie spokojem i opanowaniem. Jest niezwykle wyrozumiała. Jej pełna życzliwości osoba  przywraca równowagę psychiczną zbłąkanym duszom. Przyjaciele  bardzo cenią Oliwię i nie mają jej za złe, jeśli zamiast ich towarzystwa wybierze zacisze domowe.

Kobieta o imieniu Oliwia wie jak utorować sobie drogę do sukcesu. Nie ma problemu z pracą w trudnych warunkach i pod presją czasu. Nauka nie sprawia jej żadnych problemów, szczególnie interesuje się sztuką, czyniąc z niej swoje hobby. Bardzo często pracę łączy ze swoją pasją. To ambitna pracowniczka, która z powodzeniem pnie się po szczeblach kariery.

 

A Ty? Które imię wybrałabyś dla swojej córki?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (94 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Hidari11  12 września 2019 20:36

  Nie spodziewałam się Alicji w zestawieniu, myślałam, że będzie Emilia, Wiktoria.
  Ja bym wybrała albo dłuższe imiona: Roksana i Justyna, albo krótkie: Sara i Mia.

  Odpowiedz
  • Estera Zoc-Firlik  13 września 2019 15:20

   Sara i Mia pojawiają w dalszych pozycjach zestawienia 🙂

   Odpowiedz
 2. Skosa Sandra  15 września 2019 17:23

  Ładne imiona, ale dla swojej córki wybrałabym inne.

  Odpowiedz
 3. m258  26 września 2019 19:27

  Gosia

  Odpowiedz
 4. Sylwia  4 listopada 2019 13:27

  Ja mam córkę Oliwię

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany