Polecamy: „Znachor” – debiutancka powieść Michała Śmielaka, z którą wyruszysz w pościg za współczesnym łowcą czarownic!

Michał Śmielak to miłośnik i znawca historii. Występuje w rekonstrukcjach historycznych, udziela się jako konferansjer na rozmaitych imprezach poświęconych dawnym dziejom i reżyseruje widowiska ogniowe, tzw. fireshow. Teraz postanowił przekuć swoje fascynacje w inną formę sztuki i zaprosił czytelników do świata swoich opowieści. Najpierw dał się im poznać jako autor opowiadania „Ostatni” w antologii „Gladiatorzy” wydanej przez Fabrykę Słów. Teraz powraca z debiutancką powieścią „Znachor”, która zburzy Twój spokój i nie pozwoli Ci się oderwać aż do ostatnich stron!

Łowca. Sędzia. Kat. Czy sprawiedliwość może leżeć w rękach jednej osoby? Czy zbrodnia może naprawić wyrządzoną komuś krzywdę? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w doskonale skonstruowanej, drobiazgowo przemyślanej powieści „Znachor” Michała Śmielaka, której akcja pędzi jak szalona, by wykonywać nagłe zwroty w najmniej oczekiwanych kierunkach! Książka wydana nakładem wydawnictwa Initium jest od wczoraj dostępna w księgarniach w całej Polsce.

znachor

kolaż własny redakcji, źródło zdjęcia: www.unsplash.com; Joshua Newton

Polecamy: „Znachor” – debiutancka powieść Michała Śmielaka, z którą wyruszysz w pościg za współczesnym łowcą czarownic!

Od jakiegoś czasu na terenie całego kraju uzdrowiciele, znachorzy i różnej maści cudotwórcy umierają w tajemniczych okolicznościach. Ludzie odczuwają narastający niepokój i zadają sobie pytanie: czy obrał ich sobie za cel okrutny seryjny morderca? A może – jak twierdzi policja – to po prostu seria niefortunnych zbiegów okoliczności?

Mówi się, że zabójca typuje ofiary wyłącznie spośród znanych uzdrowicieli. Ale to jeszcze nie wszystko. Metody jego działania budzą jeszcze większe przerażenie. Podobno morderca rozprawia się z nieszczęśnikami, sięgając po narzędzia z czasów polowań na czarownice. Jeśli nikt mu nie przeszkodzi, w Polsce zapłoną stosy.

Krzysiek ma tylko dwadzieścia lat i diagnozę dającą mu zaledwie sześć miesięcy życia. Chwytając się ostatniej deski ratunku, udaje się na terapię do Jakuba, tajemniczego uzdrowiciela. Kiedy jego drogi przypadkowo skrzyżują się ze współczesnym „łowcą czarownic”, wraz z policjantem z prowincji będzie musiał stawić czoło mordercy. Tak rozpocznie się wyścig z czasem i śmiercią. Wyścig, w którym każdy będzie starał się oszukiwać…

 

znachor

Patronat nad powieścią „Znachor” objął Magazyn Dobre Książki, który bierze pod swoje skrzydła tylko twórców literatury najwyższej próby. To dobry znak dla debiutanta, który szturmem wchodzi na rynek książek fantastyczno-historycznych.

Gorąco zachęcamy do lektury! 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (25 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  19 marca 2021 22:03

    może być ciekawe

    Odpowiedz
  2. Hidari11  20 marca 2021 07:51

    Ostatnimi czasy na rynek czytelniczy wchodzą nowi, polscy autorzy. Nie tylko zagraniczni potrafią pisać bestsellery, ale i rodacy. Warto otworzyć się na polską literaturę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany