Zmień się w dziecko, czyli pora na relaks

Po wielu godzinach pracy od poniedziałku do piątku, a niekiedy także w weekendy, każdemu należy się odrobina odpoczynku. Najlepszym sposobem na zresetowanie się jest obudzenie w sobie dziecka, aby choć przez chwilę świat znów wydawał się prosty i przyjazny. Oto parę niezawodnych sposobów na to, aby znów poczuć się jak kilkulatek.

klocki-i-zabawki-dla-dzieci

zdjęcie: materiały Merlin

Gry planszowe i przygodowe

Coraz silniejszą konkurencją dla gier komputerowych są powszechnie znane planszówki. Młodsi i starsi ludzie organizują z przyjaciółmi wieczory, w trakcie których grają w Kolejkę, Carcassonne, Battlestar Galactica lub Monopoly. Spotykają się w domach lub pubach i już nikt się nie dziwi, że na stole prócz napojów i przekąsek rozłożona jest także gra. Doskonałą zabawę gwarantuje też znana od dawna Jenga, chociaż wymaga ona nerwów ze stali i pewnej ręki. Jedną z ciekawszych propozycji, która pomoże nam oderwać się od realnego świata, są gry fabularne, tzw. RPG. Jedyne, czego w tym przypadku potrzebujemy, to sprytny narrator i pomysł, w jaką postać chcemy się wcielić.

Klocki i lalki

Jeżeli mamy dzieci, to wspólna zabawa jest znakomitą okazją do tego, abyśmy zrealizowali część swoich dziecięcych pragnień. Małemu dziecku kupmy na przykład fajny zestaw Lego Duplo na Merlin.pl i sami zmieńmy się w trzylatka zafascynowanego chociażby ogrodem zoologicznym. Starszego smyka wciągnijmy w tworzenie tajemniczego i niezwykłego miasta z klocków Lego. Natomiast wraz z córką zakochaną w swojej Barbie zorganizujmy bal dla wszystkich lalek. To przecież takie proste, a prócz dobrej zabawy zyskujemy bezcenny czas ze swoim dzieckiem.

Animacja dobra na wszystkie smutki

Od czasów „Shreka” podejście do animacji diametralnie się zmieniło. Współczesne bajki nie są już tylko dla dzieci. Obecnie w większości przypadków fabuła jest tworzona tak, aby i mały, i duży widz nie nudził się w trakcie seansu. Niektóre frazy w znakomitym polskim dubbingu świetnie dostosowane są do polskich realiów (przypomnijmy sobie słynne utopijne stadiony i autostrady ze „Shreka”). Dlatego dobrym pomysłem na relaks jest wyprawa do kina, kupienie wielkiego kubełka popcornu i obejrzenie przezabawnych animacji.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (132 głosów, średnia: 4,11 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany