Pozytywne zmiany które warto wprowadzić w życie w nowym roku

Wiele osób traktuje nowy rok jako okazję do zaprowadzenia drobnych zmian w swoim życiu. Jeśli i Tobie marzy się dobry początek kolejnych dwunastu miesięcy i chciałabyś, aby nadchodzący rok był dla Ciebie choć odrobinę lepszy, spróbuj wprowadzić 8 niewielkich zmian, których rezultat naprawdę może Cię zaskoczyć!

Przedstawiamy drobne zmiany które warto wprowadzić w życie w nowym roku! Wystarczy kilka niepozornych nawyków i małych gestów, by przemycić do naszej codzienności niewyczerpane pokłady optymizmu i pozytywnej energii!

zmiany które warto wprowadzić w życie

www.pixabay.com

Pozytywne zmiany które warto wprowadzić w życie w nowym roku

 

Do kawy zawsze dobieraj książkę

www.pixabay.com

Nie masz czasu na lekturę? Na Twoim nocnym stoliku piętrzą się stosy pożyczonych, a wciąż nieprzeczytanych książek? Za każdym razem, gdy robisz sobie choćby kilkuminutową przerwę na kawę, bierz do ręki czekający w kolejce tom! Skoro w tym samym czasie jesteś w stanie przescrollować na telefonie profile swoich znajomych, dasz radę przeczytać przynajmniej kilkanaście wersów. Prawdopodobnie dużo bardziej wartościowych niż te ze szklanego ekranu…

 

Rób listy zadań

www.pixabay.com

Niby oczywista, lecz wcale nie tak często wcielana w życie porada. Tymczasem zapisywanie i odkreślanie kolejnych spraw nie tylko przynosi satysfakcję z wykonanych zadań i nakręca do realizacji kolejnych, ale przede wszystkim pomaga pamiętać nawet o drobiazgach. Z checklistami Twój czas w nowym roku okaże się dużo lepiej zorganizowany!

 

Telefonuj do członków rodziny i przyjaciół

www.pixabay.com

Możesz to zrobić, jadąc tramwajem, czekając na swój numerek przed budynkiem poczty, podczas zakupów w markecie lub wtedy, gdy czekasz w barze na swój obiad. Dla Ciebie to tylko krótka rozmowa i kilka żartobliwych anegdotek, prostych pytań o samopoczucie czy codzienne sprawy. Dla Twojej babci, mamy, taty czy przyjaciółki, którą właśnie zostawił chłopak – świadomość, że ktoś o nich myśli i dba, a czasem nawet jedna z niewielu przyjemności w ciągu dnia.

 

Zmiany które warto wprowadzić w życie

Jeśli nie masz czasu dla znajomych, spotykaj się z nimi na obiedzie

www.pixabay.com

Zamiast miesiącami szukać wolnego weekendu na wspólne wyjście do kina czy na koncert, po prostu umów się z przyjaciółką na obiad tuż po pracy. Wybierz miejsce, do którego obie będziecie miały blisko i połącz przyjemność z czynnością, którą i tak musisz wykonać. Niezobowiązujące plotkowanie nad talerzem makaronu potrafi przerodzić się w spotkanie pełne śmiechu i niespodziewanych zdarzeń, które umocnią Waszą przyjaźń, a nawet staną się punktem wyjścia nowej anegdotki.

 

Rób sobie regularny detoks od Internetu

www.pixabay.com

Może jako redaktorzy portalu internetowego nie powinniśmy Wam tego radzić, ale wszyscy wiemy dziś, że większość z nas spędza o wiele za dużo czasu w sieci. Odbija się to na naszym wzroku, kręgosłupie, samopoczuciu, a nawet międzyludzkich relacjach. W nowym roku wyznaczcie więc sobie przynajmniej jeden wieczór w tygodniu, kiedy będziecie całkowicie offline!

 

Zacznij odkładać pieniądze

www.pixabay.com

Kiedyś słysząc tę radę parskałam śmiechem i odpowiadałam: „najpierw trzeba mieć z czego”. Dziś sama widzę, że nawet drobne kwoty (na przykład pięciozłotówki, które po każdych zakupach wrzucasz do skarbonki) mogą w niedługim czasie skumulować się i stworzyć całkiem pokaźną sumę. Mając nawet niewielką poduszkę finansową, zbudujesz minimalne poczucie bezpieczeństwa, dzięki któremu poradzisz sobie, gdy nagle zepsuje Ci się lodówka, zachorujesz albo będziesz zmuszona poszukać nowej pracy. Nowy rok to idealny moment na nowy finansowy początek!

 

Gotuj nowe potrawy

www.pixabay.com

Coraz częściej czujesz się jak tamagotchi z piosenki Taconafide, które tylko „je, pije i śpi”? W nowym roku spróbuj urozmaicić codzienną rutynę gotując nowe, nieskomplikowane potrawy. Dodaj świeże zioła, wykorzystaj zdrowe i pyszne liście rzodkiewki, zrób danie z topinamburem i poeksperymentuj z blenderem! Członkowie rodziny lub chłopak będą zachwyceni Twoją inwencją, a Ty dostarczysz swojemu ciału nowych, wartościowych składników.

 

Rzucaj sobie wyzwania

www.pixabay.com

A jeśli jesteś znużona i masz wrażenie, że nie spotka Cię już nic niezwykłego, sama postaw przed sobą wyzwanie. Spróbuj przeczytać 50 książek w ciągu roku, przyjmij wyzwanie scrapbookingowe od blogerek, które tworzą piękne kartki i albumy, zorganizuj piknik dla całej rodziny, weź udział w konkursie zupełnie nie z Twojej dziedziny, zapisz się na kreatywny kurs, o którym nigdy byś nie pomyślała… Daj się ponieść wyobraźni! Efekty mogą Cię zaskoczyć!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (200 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...