Zmęczona skóra – jak temu zaradzić?

Niewysypianie się, zmęczenie, nieodpowiednia dieta czy stres odbijają się na naszej skórze. Najlepszą receptą jest oczywiście zmiana nawyków, ale i ona powinna iść w parze z odpowiednią pielęgnacją. Zmęczona skóra to problem, z którym zmaga się bardzo wiele kobiet. Jak wygląda jej prawidłowa pielęgnacja? 

zmęczona skóra

Zobacz także: Domowe zabiegi pielęgnacyjne z piwem

Zmęczona skóra  –  Czego jej potrzeba? 

Nawilżenia, regularnych peelingów i witamin. To nic nowego, ale wciąż wiele osób zapomina, jak ważne jest picie co najmniej 1 litra niegazowanej wody mineralnej dziennie i złuszczanie naskórka raz na kilka dni. O czym jeszcze zapominamy w codziennej pielęgnacji? O stosowaniu maseczek! W zależności od problemu, możemy stworzyć maseczkę domową lub zdecydować się na zakup gotowego produktu w sklepie. Spośród składników naturalnych szczególnie warte polecenia są: miód, owoce (np. mango, awokado, banan), jogurt i śmietana, które mają działanie nawilżające i zmiękczające – poprawiające elastyczność skóry.

Zmęczona skóra  – Jak odświeżyć spojrzenie

W codziennej trosce o zdrowy wygląd nie można zapominać o okolicy oczy. Tu, jak nigdzie indziej, widać wszelkie symptomy przemęczenia organizmu. Powód – bardzo delikatna, cienka skóra, która dodatkowo, wraz z wiekiem, jest narażona na zanik okołooczodołowej tkanki tłuszczowej. Aby rozjaśnić skórę pod oczami, poleca się stosować kremy zawierające witaminę C czy np. escynę – substancje o silnie rozjaśniającym działaniu. Pożądany efekt przyniosą również okłady z ogórka czy, dedykowane tej okolicy, zabiegi medycyny estetycznej. – Jednym z popularniejszych zabiegów dedykowanych tej okolicy jest TEOSYAL Redensity II, którego celem jest zniwelowanie cieni pod oczami, wypełnienie doliny łez, fałd, a także likwidacja niewielkich obrzęków powiek – wyjaśnia dr n. med. Michał Sobjanek. – Pacjenci boją się czasem, że zabieg wykonany w okolicy oka będzie bolesny, jednak wcale nie musi taki być. Bólowi podczas iniekcji zapobiega zawarta w żelu lidokaina, której zadaniem jest ograniczenie bolesności do minimum. Dzięki niej zabiegowi towarzyszy jedynie niewielki dyskomfort, związany z wprowadzeniem substancji, w tym przypadku kwasu hialuronowego, pod mięsień. A efekty? Utrzymują się nawet do 12 miesięcy – dodaje ekspert.

Polecamy również: Urodowe triki-piękno z herbaty

Zmęczona skóra – Zdrowszy naskórek

Jak mało efektowna skorupa – tak wygląda nasz naskórek, gdy szczędzimy mu peelingów. Nasza skóra regeneruje się średnio co 28 dni. Jednak proces ten może zostać zaburzony z przyczyn niezależnych od nas: środowiskowych bądź chorobowych. Wówczas martwe komórki, które zalegają na powierzchni twarzy, nie podlegają samoistnemu złuszczeniu. Pozostają w tym samym miejscu, co dotąd, uniemożliwiając „nowemu” naskórkowi „przebicie się” na powierzchnię. W efekcie skóra wygląda na zgrubiałą, pokrytą nieprzyjemną w dotyku skorupą, jest szara i pozbawiona blasku. Ratunkiem są toniki, peelingi oraz maseczki złuszczające, które należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Złuszczanie to podstawa pięknej cery – w zależności od jej typu, możemy zastosować peeling drobnoziarnisty (cery tłusta, mieszana i normalna) lub enzymatyczny, czyli złuszczający skórę pod wpływem działania enzymów roślinnych (cery naczynkowa, wrażliwa, sucha). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z lekarzem dermatologiem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (169 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. lilkawodna  1 lipca 2015 11:23

    Nie można sobie pozwolić latem na zmęczoną skórę!!!!

    Odpowiedz
  2. bbo  1 lipca 2015 12:08

    Są wakacje, urlopy i trochę więcej czasu by zadbać o siebie.

    Odpowiedz
  3. martucha180  1 lipca 2015 12:17

    Faktycznie, zapomniałam o ogórku!

    Odpowiedz
  4. Kmakolagwa  1 lipca 2015 12:28

    Ciekawy artykuł. W porze letniej szczególnie trzeba dbać o skórę.

    Odpowiedz
  5. Juseczka  1 lipca 2015 13:46

    Cera, to nasza wizytówka, więc warto o nią zadbać 🙂

    Odpowiedz
  6. Żanett  1 lipca 2015 14:25

    Latem nawilżenie to podstawa. Zdecydowanie!

    Odpowiedz
  7. Patriszia  1 lipca 2015 19:06

    Świetny artykuł 🙂 Ciekawe wskazówki 🙂

    Odpowiedz
  8. scrabble  1 lipca 2015 19:25

    Nawilżanie i filtry moje kochane! 🙂 Kiedyś usłyszałam, że dermatolodzy twierdzą, że gdyby człowiek non stop stosował filtry to na starość miałby 80% mniej zmarszczek- to dopiero! Jasne, że niektórych nie da się uniknąć, np. mimicznych ale ponoć ogólny stan skóry byłby o niebo lepszy.

    Odpowiedz
  9. marcia7  1 lipca 2015 20:54

    nie ma to jak sen i świeże powietrze

    Odpowiedz
  10. wiolucja  1 lipca 2015 23:10

    Oj tak… peelingi robią swoje 🙂

    Odpowiedz
  11. Aneta  2 lipca 2015 11:37

    Muszę się wziąć za konkretną pielęgnację mojej skóry.

    Odpowiedz
  12. Gocha  2 lipca 2015 12:39

    O ile w dzisiejszych czasach kobiety przykładają wagę do większej pielęgnacji twarzy, to niestety stres i ciągły pośpiech robią swoje. A na to kremu nie ma ;p

    Odpowiedz
  13. gosia141088  3 lipca 2015 11:17

    Przydatny artykuł ale narazie wypełniane cieni pod oczami nie jest mi potrzebne moze za jakieś 15 lat 🙂 mam taką nadzieję że przynajmniej za 15 😛 🙂 he

    Odpowiedz
  14. venila  3 lipca 2015 19:20

    skórze potrzeba przede wszystkim odzywienia! 🙂 ja swoją odżywiam przy pomocy domowych maseczek z dróżdzy, ogórka, itd. a codziennie przed snem nakładam krem odżywczy resibo i naprawdę widze poprawę! 🙂

    Odpowiedz
  15. gosia141088  6 lipca 2015 15:01

    ale dzisiaj zrobię sobie maseczke z bananów pod wieczór

    Odpowiedz
  16. Anita  16 lipca 2015 17:09

    muszę skorzystać z porad!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany