Złuszczanie to niezbędny etap w jesiennej pielęgnacji skóry – przypomina kosmetolog Olga Kamińska z BiologiqueRecherche

Jesień to najlepszy czas na złuszczanie skóry. Słońce nie jest już tak intensywne jak jeszcze kilka miesięcy temu, nie ma też jeszcze mrozów, które również negatywnie wpływają na naszą cerę. Czas więc zregenerować się po lecie i przygotować na zimę. Ale nie tylko dlatego warto zdecydować się na peeling.

Złuszczanie naskórka to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i ważna inwestycja w kondycję naszej skóry. Regularny peeling to bez wątpienia gwarancja, że cera na długie lata zachowa zdrowy i młody wygląd a maseczki na twarz tylko uwidocznią ten efekt . Nie możemy o nim zapominać zwłaszcza jesienią, kiedy skazujemy skórę na przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz na spacery w oparach smogu. Dlatego nasza twarz zwłaszcza w tym czasie potrzebuje pielęgnacji. Jak prawidłowo złuszczać naskórek i na czym dokładnie polega zabieg dowiecie się od eksperta, pani Olgi Kamińskiej, kosmetolog i Training Manager BiologiqueRecherche.

Złuszczanie to niezbędny etap w jesiennej pielęgnacji skóry – przypomina kosmatolog Olga Kamińska z BiologiqueRecherche

Redakcja KobietaMag (KM): Czym jest złuszczanie naskórka?

Olga Kamińska: Złuszczanie jest zabiegiem mającym na celu usunięcie zrogowaciałych komórek naskórka. Jest to nieodłączny element pielęgnacji, ponieważ umożliwia przywrócenie skórze blasku i przygotowuje ją na kolejne etapy. Wykonywany regularnie pomaga zachować skórę w doskonałej kondycji oraz niwelować powstające na niej niedoskonałości.

KM:Dlaczego warto złuszczać skórę oraz jaką rolę odgrywa złuszczanie naskórka w pielęgnacji naszej skóry?

Olga Kamińska: Delikatne złuszczanie powinno być włączone w naszą codzienną pielęgnację. Nieustanna odnowa komórek naskórka powoduje, że cały czas pojawiają się nowe, które podczas przemieszczania się ku powierzchni skóry ulegają przekształceniu (zrogowaceniu) i tworzą warstwę, która powinna być regularnie usuwana. Dlatego, że jest to proces zachodzący w naszej skórze bez przerwy powinniśmy pamiętać o regularnym złuszczaniu. Odgrywa ono kluczową rolę w pielęgnacji. Pozwala na wygładzenie skóry, redukcje niedoskonałości i przebarwienia, spowalnia proces starzenia oraz zwiększa zdolność wnikania substancji aktywnych zastosowanych w kosmetykach. Ma również bardzo istotną rolę w przypadku skóry trądzikowej, gdzie rogowacenie naskórka jest jedną z przyczyn występowania trądziku.

KM: Jakie kosmetyki pomogą nam w jesiennej pielęgnacji twarzy?

Olga Kamińska: Jesień to najlepszy czas na wprowadzenie kosmetyków złuszczających do pielęgnacji. Pomogą nam odnowić skórę po okresie opalania. Proponuję umieścić w codziennej pielęgnacji przynajmniej jeden produkt oparty na bazie AHA, BHA i PHA, co zagwarantuje wyrównanie tekstury i kolorytu skóry oraz przywróci jej utracony blask. Dodatkowo możemy wzbogacić naszą pielęgnację o serum lub krem na bazie kwasów.

KM: Jak skutecznie i szybko zadbać o swoją skórę i sprawić, że odzyska świeży wygląd ?

Olga Kamińska: Kiedy chcemy przywrócić skórze utracony blask warto również skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych o działaniu złuszczającym. Profesjonalista dobierze odpowiedni poziom złuszczania do potrzeb i stanu naszej skóry. Wykonanie kilku zabiegów wraz odpowiednią pielęgnacją domową sprawi, że nasza skóra będzie wyglądać zdrowo i promiennie, a przebarwienia i przesuszenie staną się już tylko wspomnieniem.

***

Olga Kamińska − Training Manager BiologiqueRecherche. Kosmetolog, zawodowo związana z branżą beauty od 7 lat. Świat BiologiqueRecherche nie ma przed nią tajemnic. Prowadzi szkolenia z zakresu produktów, jak również zabiegów i masaży autorskich marki. Kosmetologia jest jej największą pasją. Jak sama zaznacza: „Pielęgnacja skóry to dla mnie coś więcej niż aplikacja produktu. To wielokierunkowe, holistyczne i spersonalizowane działanie oparte na produktach o najwyższej skuteczności działania.”

BiologiqueRecherche to istniejąca od ponad 40 lat francuska marka kosmetyków biologicznych i autorskich zabiegów hautecouture, którą wyróżnia innowacyjne podejście do pielęgnacji urody. Naturalne składniki pochodzenia roślinnego, morskiego i biologicznego oraz unikatowe formuły z zastosowaniem najwyższych stężeń składników aktywnych to sekret marki. Jej skuteczność doceniły kobiety na całym świecie, w tym światowe gwiazdy, takie jak Sharon Stone, Linda Evangelista czy Mary-Kate i Ashley Olsen.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (160 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany