Złote Piaski i Słoneczny Brzeg – najsłynniejszy bułgarski duet

Kusi słońcem, wspaniałym wybrzeżem oraz kurortami, w których można wypocząć w wyjątkowo dobrych warunkach. Bułgaria stała się dla turystów krajem wyjątkowym.

Kusi słońcem, wspaniałym wybrzeżem oraz kurortami, w których można wypocząć w wyjątkowo dobrych warunkach. Bułgaria stała się dla turystów krajem wyjątkowym. Nad brzegami Morza Czarnego czekają na turystów liczne atrakcje oraz wielkie kompleksy hotelowe, w których miło mogą spędzić czas całe rodziny. Wśród licznych miejscowości, które zdobyły wyjątkową sławę, znajdują się dwa niezwykłe kurorty. To Złote Piaski oraz Słoneczny Brzeg. Czym przyciągają spragnionych wypoczynku turystów?

Złote Piaski: najpiękniejszy kurort nad Morzem Czarnym

Złote Piaski to region, który od lat jest najchętniej wybieranym miejscem na urlop w Bułgarii. Na czym polega niezwykły urok Złotych Piasków? Największym bogactwem kurortu są piękne plaże, w pobliżu których czekają komfortowo przygotowane hotele i inne atrakcje. Parki wodne oraz przystań jachtowa są dodatkowym walorem tego miejsca. Złote Piaski są też chętnie wybierane przez polskich turystów, którzy często chcą połączyć wypoczynek nad Morzem Czarnym z wizytą w Warnie. To miasto ze względu na wydarzenia historyczne jest dla Polaków bardzo ważnym punktem na turystycznej mapie Bułgarii. Głównym obiektem zainteresowania ze strony Polaków jest tu symboliczne mauzoleum Władysława Warneńczyka, który poległ w słynnej bitwie pod Warną.

Słoneczny Brzeg: w sąsiedztwie Nesebyru

Słoneczny Brzeg to miejsce, które pozwala spędzić niezapomniany urlop w Bułgarii całym rodzinom. Podobnie jak Złote Piaski, tak i ten kurort swą karierę rozpoczął w latach 50. XX wieku, szybko stając się jednym z najważniejszych ośrodków wypoczynkowych nad Morzem Czarnym. Komfortowe hotele oraz piękne, słoneczne plaże stały się jego symbolem oraz gwarancją udanego wypoczynku. Stał się też jednym z tych kurortów, które ze względu na swe parki wodne wyjątkowo sprzyja turystyce rodzinnej. I tu przyciąga moc zabytków, które można podziwiać w najbliższej okolicy. Wszak najbliższym sąsiadem nowoczesnego kurortu jest Nesebyr – jedno z najpiękniejszych bułgarskich miast, którego historyczna zabudowa zapewniła mu miejsce na liście UNESCO.

Zarówno Złote Piaski, jak i Słoneczny Brzeg przyczyniły się do rozwoju turystyki na terenie Bułgarii. To dzięki nim od ponad 50 lat ten kraj jest atrakcyjnym celem wakacyjnych wypraw, z których tak chętnie korzystają polscy turyści.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (141 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  12 stycznia 2014 15:07

  Wielu moich znajomych już tam wypoczywało. Ja czekam aż córeczka trochę podrośnie do takiej podróży.

  Odpowiedz
 2. arunia  12 stycznia 2014 20:21

  Byłam w Złotych Piaskach, super warunki do wypoczynku, czyste, piaszczyste plaże, ciepłe morze i murowana pogoda! A do tego dobre jedzenie i ceny bardzo przystępne. Polecam!

  Odpowiedz
 3. Monika  13 stycznia 2014 20:52

  Byłam w Bułgarii kilka lat temu, własnie w Słonecznym Brzegu i miałam tez okazję odwiedzić Nessebar – urocze, fantastyczne miejsca i od razu postanowiłam, że na pewno tam wrócę!
  Teraz widzę, że oferty z Bulgarii w rozkwicie 🙂 faktycznie Złote Piaski w BP Rainbow Tours wyglądają korzystnie, może nawet skuszę się, by wrócić tam w tym roku 🙂

  Odpowiedz
 4. MartaGA  19 stycznia 2014 16:13

  A ja szukam wczasów rodzinnych, chcemy wreszcie wyjechać z dziećmi gdzies dalej. Faktycznie oferta Rainbow Tours, te ich figlokluby, jesli chodzi o Bułgarię wychodzą całkiem korzystnie. Bardzo się ciesze, że trafiłam na ten artykuł.

  Odpowiedz
 5. efffciaa  14 marca 2016 14:52

  Bułgaria zawsze kojarzyła mi się z głęboko komunistycznym krajem dopóki pierwszy raz nie odwiedziłam Złotych Piasków – ładnie , ale tamtejsze życie nie nadaje się na odpoczynek , chyba , że ktoś odpoczywa na całonocnych baletach a w dzień śpi … 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany