Złote Piaski i Słoneczny Brzeg – najsłynniejszy bułgarski duet

Kusi słońcem, wspaniałym wybrzeżem oraz kurortami, w których można wypocząć w wyjątkowo dobrych warunkach. Bułgaria stała się dla turystów krajem wyjątkowym.

Kusi słońcem, wspaniałym wybrzeżem oraz kurortami, w których można wypocząć w wyjątkowo dobrych warunkach. Bułgaria stała się dla turystów krajem wyjątkowym. Nad brzegami Morza Czarnego czekają na turystów liczne atrakcje oraz wielkie kompleksy hotelowe, w których miło mogą spędzić czas całe rodziny. Wśród licznych miejscowości, które zdobyły wyjątkową sławę, znajdują się dwa niezwykłe kurorty. To Złote Piaski oraz Słoneczny Brzeg. Czym przyciągają spragnionych wypoczynku turystów?

Złote Piaski: najpiękniejszy kurort nad Morzem Czarnym

Złote Piaski to region, który od lat jest najchętniej wybieranym miejscem na urlop w Bułgarii. Na czym polega niezwykły urok Złotych Piasków? Największym bogactwem kurortu są piękne plaże, w pobliżu których czekają komfortowo przygotowane hotele i inne atrakcje. Parki wodne oraz przystań jachtowa są dodatkowym walorem tego miejsca. Złote Piaski są też chętnie wybierane przez polskich turystów, którzy często chcą połączyć wypoczynek nad Morzem Czarnym z wizytą w Warnie. To miasto ze względu na wydarzenia historyczne jest dla Polaków bardzo ważnym punktem na turystycznej mapie Bułgarii. Głównym obiektem zainteresowania ze strony Polaków jest tu symboliczne mauzoleum Władysława Warneńczyka, który poległ w słynnej bitwie pod Warną.

Słoneczny Brzeg: w sąsiedztwie Nesebyru

Słoneczny Brzeg to miejsce, które pozwala spędzić niezapomniany urlop w Bułgarii całym rodzinom. Podobnie jak Złote Piaski, tak i ten kurort swą karierę rozpoczął w latach 50. XX wieku, szybko stając się jednym z najważniejszych ośrodków wypoczynkowych nad Morzem Czarnym. Komfortowe hotele oraz piękne, słoneczne plaże stały się jego symbolem oraz gwarancją udanego wypoczynku. Stał się też jednym z tych kurortów, które ze względu na swe parki wodne wyjątkowo sprzyja turystyce rodzinnej. I tu przyciąga moc zabytków, które można podziwiać w najbliższej okolicy. Wszak najbliższym sąsiadem nowoczesnego kurortu jest Nesebyr – jedno z najpiękniejszych bułgarskich miast, którego historyczna zabudowa zapewniła mu miejsce na liście UNESCO.

Zarówno Złote Piaski, jak i Słoneczny Brzeg przyczyniły się do rozwoju turystyki na terenie Bułgarii. To dzięki nim od ponad 50 lat ten kraj jest atrakcyjnym celem wakacyjnych wypraw, z których tak chętnie korzystają polscy turyści.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (151 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...