Złote nici w medycynie estetycznej – prawda czy mit?

Implantacja złotych nici to zabieg, który nie jest w medycynie estetycznej nowością. Przeżywa on swoją drugą młodość. Dlaczego? Głównie za sprawą pojawienia się rzetelnych informacji oraz „lekarzy – fanów” złotych nici, którzy pokazali prawdziwy obraz zabiegu i jego efekty, a mitom związanym ze złotymi nićmi pozwolili odejść do lamusa.

złote nici medycyna estetyczna

Złoto, jak każdy metal uwalnia jony, nie tracąc przy tym zauważalnie swojej objętości. Pełnią one funkcję katalizatorów tkankowych przyspieszając produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu zabieg implantacji złotych nici ma dobroczynny wpływ na kondycję skóry, jej jakość i objętość – pozwala na poprawę jej ogólnego wyglądu i uzyskanie efektu liftingu.

Sztuka szycia?

Implantacja złotych nici polega na wprowadzeniu pod skórę nitki ze szczerego złota – najwyższej próby. Mówi lek. med. estetycznej dr Wyciszczak z Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis we Wrocławiu: Proponuję swoim Pacjentom wykonanie zabiegu przy użyciu małoinwazyjnych technik. Pozwalają one wykonać go w sposób bezbolesny bez pozostawiania widocznych śladów na skórze, co umożliwia powrót do codziennych zajęć. Warto obalić mit  o tworzeniu pod skórą podtrzymującego ją stelażu – to nieprawda. Poprawa jakości skóry, a  tym samym jej wyglądu następuję głównie w wyniku tworzenia się na implantowanym obszarze zagęszczeń tkankowych.    

Neoangiogeneza – trudne słowo, zaskakujący efekt

Działanie złota wyzwala również w skórze proces tworzenia nowej siatki drobnych naczyń krwionośnych. Poprawa ukrwienia skóry jest jednym z kluczowych efektów zabiegu, gdyż dzięki lepszemu odżywieniu uzyskuje ona zdrowszy, ładniejszy poblask. Poprawa ukrwienia skóry to zatem powrót do wyglądu sprzed kilku lat – skóra staje się gładsza, bardziej jędrna, i wypełniona. Osobiście brałem udział w badaniach sprawdzających ten mechanizm. Za pomocą kamery termowizyjnej rejestrowany był obraz twarzy pacjentów przed zabiegiem, a następnie po 3, 6, 9 i 12 miesiącach po jego wykonaniu. Wzrost ilości wydzielanego ciepła przez implantowany obszar twarzy jest kolejnym dowodem na poprawę ukrwienia skóry  – tłumaczy dr Krzysztof Wyciszczak.

Zabieg dla cierpliwych

Złote nici stymulują proces biologicznej odnowy skóry. Ich implantacja najczęściej jest wykonywana na obszarze twarzy oraz podbródka, szyi i dekoltu,  można ją też stosować w innych  okolicach ciała – jak ramiona, brzuch, pośladki, uda i dłonie. Działanie złotych nici wymaga czasu i cierpliwości. Akurat większość moich Pacjentek oczekuje właśnie efektów stopniowych i zmian przebiegających w sposób naturalny. Nici ze złota nie ulegają wchłonięciu – zostają one w skórze na zawsze, a zatem ich działanie jest permanentne. Umowny okres odmłodzenia skóry określa się  na 10 lat, a pierwsze efekty widoczne są już po paru miesiącach – miło jest wtedy usłyszeć, że wyglądamy na zdrowszych, bardziej wypoczętych. I to właśnie jest kwintesencją tego zabiegu – naturalny, delikatny proces odmładzania naszego wyglądu – kończy dr Krzysztof Wyciszczak.

Wpływ złota na organizm ludzki jest już znany od czasów starożytnych. Udowodniono szereg pozytywnych jego działań – m.in. stymulację układu odpornościowego czy też hamowanie procesów zapalnych. Ze względu na wysoką tolerancję i bezpieczeństwo jest materiałem chętnie stosowanym nie tylko w medycynie estetycznej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (118 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. edytka38  27 marca 2012 22:39

  zlote nici sa dobre dla dojrzalych kobiet na zmarszczki i utracony owal twarzy są wchlanialne także zabieg trzeba powtarzac

  Odpowiedz
 2. Aneta.16  28 marca 2012 18:59

  ;D

  Odpowiedz
 3. megilu  29 marca 2012 09:10

  W artukule, napisane jest, ze sie nie wchlaniaja..
  a edytka38 napisala, ze sie wchlaniaja.. komu wierzyc?

  Odpowiedz
 4. Medycyna estetyczna Wrocław  10 kwietnia 2012 15:45

  Zabieg dla cierpliwych 🙂

  Odpowiedz
 5. Aga  12 września 2016 01:39

  Złote nici , to dobra opcja dla kobiet ceniących młodość i zabiegi odmładzające.
  Ja na ten zabieg zdecydowałam się w OME Kuźniczki w Gdańsku.
  Lekarz super się mną zajął.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany