Złe przyzwyczajenia, które musisz porzucić przed trzydziestką

Dwadzieścia lat to taki wiek, który odkrywa przed nami wiele niewiadomych. Zwykle dowiadujemy się wtedy, jak potoczyła się nasza kariera (jaką wyobrażaliśmy sobie już w liceum), czy przyjaźnie, które zawarliśmy w szkole były prawdziwe i przetrwały próbę czasu lub „rozłąkę”, czy mężczyźni, którym zaufałyśmy okazali się tego godni… To jednak także okres popełniania niezliczonej ilości błędów, których lepiej nie przenosić na kolejne lata, kiedy to wkraczamy już w „prawdziwą”, odpowiedzialną dorosłość. Aby tego uniknąć, sprawdź, jakie złe przyzwyczajenia powinnaś porzucić zanim Twój zegar zabije trzydzieści razy!

złe przyzwyczajenia

źródło: www.pixabay.com

Złe przyzwyczajenia, które musisz porzucić przed trzydziestką

Zobacz także: 8 symptomów, że pijesz za dużo alkoholu

 

1. Nieoszczędzanie pieniędzy, nawet wtedy, gdy ma się ich nadwyżkę

złe przyzwyczajenia

źródło: www.giphy.com

 

Dzień wypłaty lub wpłynięcia na konto kieszonkowych od rodziców jest dla Ciebie dniem zakupowego szaleństwa? Wchodzisz do sklepów z ubraniami lub gadżetami i do najlepszych restauracji, mówiąc sobie w myślach: „dziś nie odmawiam sobie niczego”? Skończ z tym! Obliczenia specjalistów od ekonomii bezlitośnie pokazują, że jeżeli chcemy odłożyć pieniądze na czas emerytury, powinniśmy zacząć to robić najpóźniej w wieku 30 lat i odkładać od 15 do 25 procent zarobionych pieniędzy. Poza tym w erze śmieciowych umów i ciągłego zmieniania pracy trudno liczyć na stabilność finansową. Może więc zamiast kolejnego T-shirtu, który będzie wypadał z przepakowanej szafy i kawę ze Starbucksa, która jest o 100% droższa od kawy zaparzonej w domu, zaczniesz odkładać na miękkie finansowe lądowanie w czasie ewentualnego kryzysu?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (109 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. martuska665  30 marca 2017 06:55

  dla mnie już za późno…

  Odpowiedz
 2. martucha180  30 marca 2017 10:22

  Dla mnie też za późno…

  Odpowiedz
 3. Aromer0209  30 marca 2017 15:45

  🙂

  Odpowiedz
 4. Hidari11  30 marca 2017 17:17

  Jestem przed 30, ale nie mam z kilkoma rzeczami problemu, bo nie palę, nie piję w ogóle, aktywność sportową mam w ciągu każdego dnia i jestem oszczędna. Nie umiem tylko walczyć o swoje, nie mam tej siły przebicia i pewności siebie.

  Odpowiedz
 5. Aneta  10 kwietnia 2017 14:23

  Fajny artykuł 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.