Złe nawyki, które sprawiają, że się starzejesz. 7 grzeszków, z którymi musisz zacząć walczyć!

Kiedy jesteśmy młodziutkimi dziewczętami starzenie się jest dla nas procesem tak odległym, jak sąsiednia galaktyka. Nie przywiązujemy zatem wagi do żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Kiedy nieuchronność skutków mijającego czasu do nas dociera w postaci pierwszych zmarszczek, poświęcamy mnóstwo czasu i pieniędzy na zahamowanie owych procesów. Często nie zdajemy sobie przy tym sprawy, że pewne nasze przyzwyczajenia mogą sprawiać, że starzejemy się szybciej.

Zachowanie młodości to jeden z priorytetów każdej pani, która zaczyna słyszeć coraz bardziej bezlitosne tykanie biologicznego zegara. Gorliwe wklepujemy kosmetyczne wynalazki, wierząc, że dzięki ich codziennemu stosowaniu będziemy młode dłużej. Nie analizujemy przy tym naszego codziennego stylu życia i pewnych przyzwyczajeń, które tak bardzo weszły nam w krew, że nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy. A tymczasem każdego dnia popełniamy urodowe grzechy, które zdecydowanie nam nie sprzyjają. Dowiedz się, które złe nawyki sprawiają, że starzejesz się znacznie szybciej!

złe nawyki

Źródło: www.pixabay.com

Złe nawyki, które sprawiają, że się starzejesz. 7 grzeszków, z którymi musisz zacząć walczyć!

Mrużenie bądź pocieranie oczu

Źródło: www.giphy.com

Ochrona oczu przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych to jedna z kluczowych kwestii sprzyjających Twojej urodzie. Regularnie odwiedzaj okulistę, lecz wady wzroku i noś okulary przeciwsłoneczne. Lekceważenie tego typu działań może skutkować pojawieniem się zmarszczek mimicznych. Wszystko dlatego, że skóra wokół oczu jest jest wyjątkowo cienka i wrażliwa, a do tego zaopatrzona w znikomą ilość gruczołów łojowych. 

 

Długie i gorące kąpiele

złe nawyki

Źródło: www.unsplash.com

Długa i gorąca kąpiel to kuszący sposób zrelaksowania się po stresującym i wyczerpującym dniu. Jednak taka forma relaksu jednocześnie osłabia naturalną warstwę ochronną skóry. Oprócz tego skutkuje ona wysuszeniem i wystąpieniem podrażnień. Zbyt długa kąpiel rozszerza naczynia krwionośne dlatego osoby, które mają problem z tzw. pajączkami powinny unikać pluskania się w gorącej wodzie.

 

Zbyt dużo kawy

Źródło: www.unsplash.com

Kawa. Bez niej codzienne funkcjonowanie wydaje się niemożliwe. Trzeba jednak pamiętać, że nadmierna jej ilość może po prostu zaszkodzić. Jeśli jesteś wręcz uzależniona od kofeiny miej na uwadze, że spożywana zbyt często sprzyja odwadnianiu organizmu, a to powoduje, że skóra staje się sucha. Taki stan cery może natomiast prowadzić do pogłębiania się zmarszczek.

Złe nawyki, które sprawiają, że starzejesz się znacznie szybciej!

 

Nie utrzymujesz prawidłowej wagi

Źródło: www.unsplash.com

Zachowanie prawidłowego wskaźnika BMI gwarantuje zdrowy, a tym samym młody wygląd. Tutaj pomocna jest odpowiednio zbilansowana dieta, dostarczająca wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zdecydowanie należy unikać nadmiernej ilości słodyczy, które wywołują wzrost stężenia glukozy we krwi. Wraz z tym wzrostem dochodzi do procesu glikacji, w wyniku którego powstają cząsteczki AGE, które z kolei wpływają destrukcyjnie na kolagen i elastynę. A jak wiadomo są to substancje odpowiedzialne za zachowanie napięcia i jędrności skóry.

 

Długie rozmowy przez telefon

Źródło: www.unsplash.com

Smartfony i iPhony to nasi nierozłączni przyjaciele. Towarzyszą nam zawsze i wszędzie, zapewniając stałą rozrywkę. Zastępują żywą rozmowę twarzą w twarz, ratują przed nudą w kolejce do lekarza, a dzięki specjalnym aplikacjom organizują nam życie. Widok wypełnionego po brzegi tramwaju z ludźmi zahipnotyzowanymi tym, co widzą na małym ekranie, to coraz częstszy obrazek.

Telefon to także siedlisko bakterii, które podczas rozmowy przenoszone są na nasze policzki. Warto zatem zadbać o higienę naszej komórki i regularnie czyścić jej ekran przeznaczonymi do tego chusteczkami odkażającymi. Nie zawadzi również ograniczyć czas spędzany z telefonem w ręku na rzecz spotkania z bliską osoba czy spaceru po parku. Z całą pewnością zrobi to dobrze dla naszego samopoczucia psychicznego i korzystnie wpłynie na stan urody.

 

Spanie w brudnej pościeli

Źródło: www.unsplash.com

Kiedy wieczorem kładziemy się do łóżka, jesteśmy po kąpieli. Jednak w nocy, podczas snu, nasze ciało wydziela między innymi pot i łój. Te z kolei są pożywką dla wszechobecnych roztoczy. Te mikroskopijne pajęczaki pozostawiają na pościeli odchody, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia i skóry. Dlatego tak ważne jest, by dbać o higienę zarówno poszewek, jak i kołdry oraz poduszek, które należy wymieniać co najmniej raz na dwa tygodnie.

 

Spanie w makijażu

złe nawyki

Źródło: www.unsplash.com

Jednym z naszych grzechów, który popełniamy przeciwko urodzie jest spanie w makijażu. Uniemożliwiamy w ten sposób regenerację naszej skóry. Fluid pozostawiony na twarzy nie pozwala skórze oddychać. Podkład zatyka pory, muśnięte szminką usta pękają, a tusz zdobiący rzęsy może powodować zapalenie spojówek.

Warto zatem przemóc zmęczenie i zmyć make up bądź oczyścić twarz specjalnymi chusteczkami do demakijażu, które możemy położyć na szafce nocnej, by ratowały nas w krytycznych sytuacjach.

 

Czy na tej liście znalazły się jakieś Twoje grzeszki? A może któraś pozycja Cię zaskoczyła? Czekamy na Twój komentarz!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (121 głosów, średnia: 4,31 z 5)
zapisuję głos...