Ziołolecznictwo przy problemach z krążeniem

Uczucie ciężkości, obrzęki nóg, drętwienie palców, marznięcie stóp, a także zawroty głowy czy szumy w uszach… to wszystko dolegliwości typowe przy problemach z krążeniem. Utrzymaniu prawidłowego obiegu krwi sprzyjają również leki ziołowe. Po co sięgnąć, by zapewnić sobie dobre zdrowie?

Uczucie ciężkości, obrzęki nóg, drętwienie palców, marznięcie stóp, a także zawroty głowy czy szumy w uszach… to wszystko dolegliwości typowe przy problemach z krążeniem – tak obwodowym, jak i niewydolnością żylną czy krążeniem mózgowym. Nieleczone mogą powodować poważne konsekwencje zdrowotne. Utrzymaniu prawidłowego obiegu krwi sprzyjają również leki ziołowe. Po co sięgnąć, by zapewnić sobie dobre zdrowie?

Przyczyn problemów z krążeniem może być wiele. Uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowa dieta (podwyższony poziom cholesterolu prowadzi do miażdżycy), siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej… wymieniać można długo. Dlatego by zapobiec problemom z krążeniem, warto przede wszystkim zadbać o zdrowy styl codziennego funkcjonowania. Eksperci radzą, by poza zdrową, bogatą m.in. w kwasy Omega-3 dietą, zatroszczyć się również o właściwą dawkę ruchu każdego dnia, odpowiednią ilość snu, a także zredukować poziom stresu. To wszystko pozytywnie wpłynie na stan zdrowia i zapewni znacznie lepsze samopoczucie. Istotne wsparcie zapewniają również zioła.

Jakie zioła wspomogą pracę Twojego układu krążenia?

Przede wszystkim warto sięgnąć po te zioła, które wzmocnią serce, będą miały pozytywny wpływ na udrożnienie żył i tętnic oraz wykażą działanie przeciwzakrzepowe. Jakie zatem? Doskonale sprawdza się przede wszystkim głóg oraz miłorząb japoński – od dawna znane ze swojego zbawiennego wpływu na serce oraz układ krążenia. Ale to nie koniec. Uwagę warto zwrócić również na owoce kasztanowca, które opóźniają krzepnięcie krwi i usprawniają jej przepływ, a także ziele arniki – wzmacniające kruche naczynia krwionośne czy ziele jemioły obniżające ciśnienie krwi. Wszystkie te składniki można znaleźć w lekach naturalnych takich jak VENOFORTON, które stosuje się właśnie w terapii schorzeń układu. Warto sięgać po preparaty lecznicze takie jak ten, gdyż zawierają skoncentrowane w odpowiednich proporcjach dawki wszystkich niezbędnych ziołowych składników i zapewniają łatwość dawkowania.

Problemy z układem krążenia można krok po kroku rozwiązać. Trzeba jedynie wprowadzić delikatne zmiany do swojego rytmu dnia oraz zatroszczyć się o właściwą ziołową terapię. W razie wątpliwości zaś – warto skontaktować się z lekarzem.

Należy też pamiętać, że zioła i leki ziołowe nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie. Potrafią pomóc, ale posiadają też swoje skutki uboczne. Na każdym etapie kuracji, szczególnie w przypadku łączenia ich z innymi lekami, warto skonsultować się ze specjalistą.

Na podstawie: http://www.lekinatury.pl/pl/porady/ziola-na-krazenie.html

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (84 głosów, średnia: 4,92 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  6 czerwca 2017 19:36

  O właśnie, z ziołami też trzeba uważać.

  Odpowiedz
 2. janka1312  6 czerwca 2017 23:32

  zioła, zioła… jestem za 🙂

  Odpowiedz
 3. Hidari11  7 czerwca 2017 09:00

  Na problemy z krążeniem- dawka ruchu, mało soli w jedzeniu, a zioła, np. takie które są moczopędne, ponieważ obniżają nadmiar wody i tym samym ciśnienie. Są także zioła, które zawierają różne flawonoidy, czy inne związki uszczelniające naczynia krwionośne. Trudno jest przedawkować zioła, także spokojnie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.