Zimowy urlop w Meksyku

 Zima już Ci dokucza, chcesz w końcu wygrzać się na słonecznej plaży? Wspólnie w Travelplanet.pl chcemy przybliżyć Ci pomysł na zimowy urlop w Meksyku. Jeśli tylko planujesz wyjazd na zimowy urlop namawiamy na przejrzenie ofert last minute do Gorącego Meksyku! Kolorowe sombrero, przepiękne plaże, zespoły mariachi, widowiskowe zawody rodeo – jest wiele powodów, aby za cel podróży obrać gorący Meksyk. Kraj tequili, kulturowej różnorodności i bogatej historii stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Ameryce Łacińskiej. Dlaczego warto przemierzyć ocean i wybrać się na meksykańską przygodę?

Zimowy urlop w Meksyku – błogie lenistwo na rajskich plażach Chacahua czy Cancun

cancun_mexico

Meksykańskie plaże zasługują na szczególną uwagę – są piaszczyste, zadbane i bardzo czyste. Do tego wszystkiego dochodzi krystaliczna i przyjemnie ciepła woda. Warunki sprzyjają również uprawianiu sportów wodnych np. windsurfingu, kitesurfingu, pływaniu skuterem wodnym czy nurkowaniu. Miłośnicy plażowania z pewnością docenią plażę Chacahua, którą z jednej strony otacza porośnięta kaktusami pustynia, a z drugiej rozciągają się błękitne wody Pacyfiku. Szeroka plaża, z czystym, drobnym, białym piaskiem, przyciąga wielu turystów. Najprzyjemniej pływa się w lagunie, bo fale są znacznie mniejsze, a pływy nie tak silne jak na otwartym oceanie. Można tez podejrzeć okolicznych mieszkańców, łowiących kraby i langusty. Inne wspaniałe plaże to Cancun, co w języku Majów oznacza „misę pełną złota”, Acapulco czy Playa de Carmen, skupione wokół najsłynniejszych kurortów turystycznych. W luksusowych ośrodkach, w wysokiej klasy hotelach, miłośnicy beztroskiego leniuchowania poczują się  jak w raju. Nie bez powodu więc na plażach Meksyku odpoczywają największe gwiazdy show biznesu, m.in. Jennifer Aniston, Geogre Clooney i jego żona Amal. Aby nie przedobrzyć ze słońcem, warto zaopatrzyć się w kapelusz, najlepiej w lokalnym stylu. Sombrero (od hiszpańskiego sombra czyli cień) stanowi narodowe nakrycie głowy Meksykanów, a na jego cześć nazwano nawet jedną z kosmicznych galaktyk.

Zimowy urlop w Meksyku-  odkrywanie kultury Majów i fascynującej historii Meksyku

Danny_Verde_Greatest_Hits_Mexico_Tour_2009

Dla ciekawych świata Meksyk odsłania swoje historyczne oblicze. Główną atrakcją jest  zwiedzanie miejsc związanych z pozostałościami cywilizacji prekolumbijskich, z których najsłynniejszą jest cywilizacja Majów. Swego czasu, miłośnicy teorii spiskowych głosili przekonanie, że koniec kalendarza Majów przypadający na 21 grudnia 2012 roku, miał być datą końca świata. Majowie pozostawili po sobie wspaniałą spuściznę m.in. pozostałości po mieście Chichén Itzá ze słynną świątynią Kukulkana, nazywaną Zamkiem. Świątynia została wzniesiona na piramidzie schodkowej złożonej z dziewięciu tarasów, na którą prowadzą schody z czterech stron świata, po 91 stopni na każdej, co łącznie daje 364 stopni. Ostatni 365 stopień stanowi wejście do świątyni. Liczba 365 stopni nie jest przypadkowa – oznacza liczbę dni roku słonecznego.

mexico

Oprócz zabytków prekolumbijskich cywilizacji warto odwiedzić stolicę kraju – Meksyk. Piękne, nastrojowe, choć czasem przytłaczające miasto charakteryzuje się takimi miejscami jak Plaza de la Consitucion, jednym z największych placów na świecie, największą w Ameryce Łacińskiej katedrą, kompleksem Palacio Nacional położonym w miejscu pałacu Montezumy, na ruinach pałacu królewskiego Azteków, który stanowił rezydencję Hermana Cortesa po podboju Meksyku. Interesującym miejscem jest „miasteczko” Matki Bożej w Guadalupe, które obecnie znajduje się w granicach miasta Meksyk, do którego „ciągną” rzesze pielgrzymów z całego kraju. Przed odlotem do Polski, warto choć raz obejrzeć zawody rodeo. Rodeo to wydarzenie, które gromadzi tysiące widzów. W języku hiszpańskim rodeo oznacza łapankę i wywodzi się od słowa rodear czyli obracać się. Jak twierdzą antropolodzy, zawody rodeo mają na celu ,,ożywienie ducha Dzikiego Zachodu”.

Zimowy urlop w Meksyku- wyprawa Szlakiem Tequili w Jalisco

mexico-landscape-581-12

Miłośników przygód i dobrych trunków z pewnością zainteresuje wyprawa Szlakiem Tequili w Jalisco. Region Jalisco to królestwo tequili. Wulkaniczne gleby obejmujące większość stanu jak żadne inne nadają się najlepiej do uprawy niebieskiej agawy, która wykorzystywana jest jako baza do tequili. Na słynnym Szlaku Tequili działa obecnie ponad 146 tradycyjnych destylarni, które produkują nawet 50 milionów litrów tego trunku w ciągu roku. Na uwagę zasługuje fakt, że tylko kilka miejsc na świecie, w tym właśnie miasto Tequila, posiada licencję do wyrobu tego alkoholu. Oryginalny meksykański drink, którym wznoszone są toasty na całym świecie, to w przeważającej części zasługa tutejszych rzemieślników. Tylko w tym miejscu można prześledzić całą drogę jego wytwarzania – poczynając od zbiorów agawy, poprzez proces fermentacji, destylacji, a kończąc na najważniejszej części – degustacji prawdziwej tequili. Pola, prekolumbijskie ruiny i kolonialne hacjendy rejonu Jalisco zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a Aztekowie uważali je za święte.

 mexico_01

Meksyk to także kraj przepełniony muzyką, którą usłyszeć można na każdym kroku w wykonaniu muzyków mariachi. Te popularne w Meksyku orkiestry grają tradycyjną, radosną muzykę. Mariachi byli początkowo kojarzeni z uroczystościami weselnymi (stąd ich nazwa, fr. mariage – ślub). Dawniej muzycy mariachi wywodzili się z klasy robotniczej pracującej na hacjendach i to właśnie po niej odziedziczyli charakterystyczny strój. W stolicy stanu Jalisco co roku odbywa się wielki festiwal mariachi, podczas którego muzycy kultywują narodową tradycję Meksyku.

Prawda, że piękna wizja zimowego urlopu?

Polecamy również: Jak zabezpieczyć swój bagaż podczas podróży?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (177 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  29 stycznia 2015 05:40

  Meksyk to moje marzenie od lat.

  Odpowiedz
 2. martucha180  29 stycznia 2015 12:34

  Wizja piękna, ale i poza zasięgiem.

  Odpowiedz
 3. bbo  29 stycznia 2015 12:34

  Ale pięknie, tam chcę!

  Odpowiedz
 4. Ignam  30 stycznia 2015 02:15

  Miło chociaż popatrzeć 🙂

  Odpowiedz
 5. truskawka89  30 stycznia 2015 07:17

  chętnie bym tu się wybrała

  Odpowiedz
 6. basiaj  30 stycznia 2015 12:25

  Na taki urlop mnie nie stać Ale poczytać też dobrze.

  Odpowiedz
 7. Jaworka  21 czerwca 2015 13:05

  Taki urlop to marzenie którego raczej nie zrealizuję

  Odpowiedz
  • ewalub  20 kwietnia 2017 15:18

   Kto wie? Może kiedyś się uda. To byłyby piękne wakacje.

   Odpowiedz
   • Jaworka  21 kwietnia 2017 09:31

    ewalub może kiedyś nam się uda bo Meksyk to kraj wielu kontrastów. Przeludnione miasta i ogromne dzikie przestrzenie pociągają nie tylko podróżników ale i zwykłych ludzi zróżnicowane jedzenie chętnie spróbowała bym tych smaków

    Odpowiedz
 8. Marlena  30 lipca 2015 20:53

  Wydaje się ślicznie 🙂

  Odpowiedz
 9. Agnieszka  28 października 2015 20:11

  Marzy mi się zwiedzić ten kraj oraz skosztować kuchni meksykańskiej

  Odpowiedz
 10. sandra  17 sierpnia 2016 17:00

  Super sprawa. Jest tam naprawdę pięknie, marzy się w zimowy, mroźny dzień, wygrzac się na pięknej, egzotycznej plaży. Marzenie 😍😍

  Odpowiedz
 11. kasiadrozdz  25 października 2016 12:44

  To mój cel na przyszły rok!

  Odpowiedz
 12. m258  9 grudnia 2016 22:03

  meksyk.. mmm…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany