Zimowy urlop u progu Dolomitów

Dolomity bardzo często pojawiają się w turystycznych marzeniach miłośników białego szaleństwa. Zachwycają pięknem krajobrazów, imponują majestatycznym charakterem i kuszą znakomitymi warunkami narciarskimi.

Dolomity bardzo często pojawiają się w turystycznych marzeniach miłośników białego szaleństwa. Zachwycają pięknem krajobrazów, imponują majestatycznym charakterem i kuszą znakomitymi warunkami narciarskimi. Swoistą bramą do tej wspaniałej krainy jest ośrodek Val di Fiemme.

 

Tereny narciarskie Val di Fiemme

Val di Fiemme przez wielu jest określana jako jedna z najpiękniejszych włoskich dolin. W ośrodku do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddaje się około 140 kilometrów profesjonalnie przygotowanych, zróżnicowanych tras. Nartostrady w Val di Fiemme ciągną się na wysokości sięgającej niemal 2400 metrów n.p.m., w związku z czym optymalne warunki śniegowe utrzymują się tu od grudnia do kwietnia.

Amatorzy jazdy na jednej desce, wypoczywający w Val di Fiemme, mogą doskonalić posiadane umiejętności również w utworzonym snowparku z rozmaitymi przeszkodami, a pod opieką licencjonowanego przewodnika nawet spróbować swoich sił poza wyznaczonymi trasami. Ośrodek Val di Fiemme bez wątpienia spełni też najwyżej stawiane oczekiwania narciarzy biegowych, z myślą o których zagospodarowano 150 kilometrów szlaków.

 

Dodatkowe atrakcje w Val di Fiemme

W Val di Fiemme liczne atrakcje czekają na turystów także poza stokiem. Ogromną popularnością cieszy się między innymi tor saneczkowy, na którym można rozwinąć prędkość kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Spragnionym silnych wrażeń można polecić również emocjonujący lot paralotnią, będący niepowtarzalną okazją do podziwiania zapierających dech w piersiach krajobrazów otulających dolinę z całkiem innej perspektywy.

Znakomitym źródłem relaksu i ukojenia po intensywnie spędzonym, pełnym wyzwań dniu będzie wizyta na basenie, natomiast chętnych na rozrywkę w gronie rodziny lub najbliższych nie powinno zabraknąć na lodowisku. Podczas zimowych wczasów w Val di Fiemme warto też chociaż raz skosztować specjałów kuchni włoskiej, serwowanych w klimatycznych restauracjach.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (185 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...