Zimowy spacer z niemowlakiem

Czy wiesz, że zimowe spacerowanie to najlepsza inwestycja w zdrowie Twojego dziecka? Codzienne, minimum dwugodzinne pobyty z niemowlęciem na świeżym powietrzu skutecznie zapobiegają przeziębieniom, poprawiają odporność, wzmagają apetyt i wpływają na jakość snu dziecka. Jednym zdaniem- korzystnie oddziałują na samopoczucie i formę Twojej pociechy. Dlatego nie obawiaj się zimna, śniegu i mrozu – odpowiednio przygotuj malucha do wyjścia z domu i w drogę!

 

Pierwszy zimowy spacer

Pediatrzy są zgodni – pierwszy zimowy spacer noworodka powinien mieć miejsce w 4. tygodniu życia dziecka. Wcześniej, około 3. tygodnia życia maleństwa, warto wprowadzić tzw. werandowanie, dzięki któremu przygotujesz niemowlę na kontakt ze świeżym powietrzem. Werandowanie to nic innego jak ułożenie ciepło ubranego maluszka w wózku przy otwartym oknie. Zasady werandowania są proste i od lat niezmienne:

  1. Pierwsze werandowanie nie powinno trwać dłużej niż 10 minut.
  2. W czasie werandowania nigdy nie ustawiaj wózka w przeciągu.
  3. Pamiętaj o właściwym przygotowaniu maluszka do pierwszego kontaktu z mroźnym, zimowym powietrzem – m.in. o ciepłym ubraniu, kocyku, kremie.
  4. Zawsze bądź w pobliżu maleństwa.

 

 O czym pamiętać

Zimowe spacerowanie wyjdzie Wam na zdrowie, o ile właściwie się do niego przygotujecie. O czym należy pamiętać zanim wyjdziecie z domu? Na pewno o nakarmieniu szkraba i o zmianie pieluszki. Zadbaj także o odpowiedni ubiór maleństwa.

W przypadku najmłodszych dzieci świetnie sprawdza się ubieranie na tzw. cebulkę. Co to oznacza w praktyce? Nałóż dziecku body z długim rękawem, ciepłe, bawełniane rajtuzy, frotowy lub welurowy pajacyk, ciepłe skarpety, ciepły kombinezon i grubą czapkę. W czasie zimowych wyjść z domu korzystaj z głębokich wózków – gdy niemowlę jest ułożone na płasko i jest szczelnie otulone ciepłym, miękkim, przytulnym w dotyku kocykiem, masz absolutną pewność, że w wózku jest odpowiednia temperatura i że nie ma żadnego ryzyka przeziębienia.

Dwuwarstwowe kocyki Elodie Details

Pamiętaj – w czasie zimowych wyjść z domu ciepły kocyk to podstawa. Niemowlę, które leży niemal bez ruchu, musi czuć się dobrze i komfortowo. I młode mamy, i pediatrzy przekonują, że najlepiej sprawdzają się te kocyki, które są nie tylko miłe, cieplutkie i przyjemne dla delikatnej skóry bobasa, ale przede wszystkim takie, które posiadają dwie warstwy. Dodatkowe ocieplenie to dla nas – rodziców gwarant komfortu i zdrowia maluszka. Jednym z rozwiązań są wysokiej jakości, ciepłe, polarowe, dwuwarstwowe kocyki Elodie Details ze sklepu www.babymama.pl. Doskonale się sprawdzają się w każdym miejscu, w każdej sytuacji, o każdej porze roku, a zwłaszcza zimą.

Więcej informacji o produkcie rodzice znajdą na www.babymama.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (128 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany