Zimowe tatuaże. Zobacz najładniejsze inspiracje na tatuaż z motywem zimy!

Uwielbiasz zimę i chcesz zawsze mieć przy sobie coś, co kojarzy Ci się z tym klimatem? Zimowe tatuaże to doskonały pomysł dla każdego miłośnika tej pory roku. Mamy dla Ciebie pomysły na najładniejsze tatuaże z motywem zimy. Zainspiruj się!

Spis treści:

Jedni kochają lato i upalne temperatury, a inni uwielbiają mróz, śnieg i zimowy klimat. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, warto zainteresować się tatuażem z symbolem zimy. Takie zimowe tatuaże pomogą Ci wyrazić siebie i zamanifestować swoje uwielbienie do zimy. Sprawdź inspiracje na najciekawsze zimowe tatuaże.

Zimowe tatuaże - inspiracje

Zimowe tatuaże – pomysły, inspiracje

W tym roku pierwszy śnieg już za nami. Powoli szykujemy się na Boże Narodzenie, więc w naszych domach zaczyna gościć świąteczny klimat. Miłośnicy zimy z pewnością są już przeszczęśliwi. Jak jeszcze podkreślić swoje uwielbienie do tej pory roku? Postaw na zimowe tatuaże. Taki tatuaż z zimowym motywem to doskonały pomysł dla zimnolubów oraz dla osób związanych w jakiś sposób z zimą, np. uprawiających zimowe sporty. Najpopularniejsze zimowe tatuaże to te z płatkami śniegu, ale nie tylko! Jest wiele więcej świetnych pomysłów na zimowe tatuaże!

Zimowy tatuaże - pomysł, inspiracje

Fot. Eni Lale on Unsplash

1. Tatuaż z motywem zimy: płatki śniegu

Płatki śniegu, bądź też śnieżynki to minimalistyczne tatuaże, które prezentują się niezwykle uroczo. Idealnie wyglądają na dłoni, nadgarstku, na palcach. Taki motyw kojarzy się też z delikatnością i ulotnością. 

Tatuaż z motywem zimy: płatki śniegu

Fot. Arian Darvishi on Unsplash

Tatuaż z motywem zimy: płatki śniegu

Fot. Aaron Burden on Unsplash

Tatuaż z motywem zimy: płatki śniegu

Tatuaż z motywem zimy: płatki śniegu

 

2. Tatuaż z bałwankiem

Co już od dzieciństwa kojarzy się najbardziej z zimą? Oczywiście śnieg i bałwanki. Zimowy tatuaż z motywem bałwanka to doskonały pomysł dla tych, którzy lubią bawić się konwencją. To raczej tatuaż dla osób podchodzących do życia z dystansem, niekoniecznie poważny. Poniżej kilka przykładowych wzorów.

3. Pomysł na zimowy tatuaż: świąteczny pierniczek

Jak zima to oczywiście też świąteczny klimat. Jeśli szukasz tatuażu z motywem świątecznym, ale takiego, który nie będzie zbyt dosłowny, postaw na świąteczne ciasteczka i pierniczki. Kojarzą się ze Świętami, ale nie są bardzo dosłowne.

 

4. Tatuaż z motywem drzew iglastych

Choinka to nieodłączny element zimy. Jeśli Tobie również kojarzy się miło i chciałbyś zachować na dłużej przy sobie ten motyw, postaw na tatuaż z symbolem choinki. Może być ubrana w świąteczne ozdoby, ale niekoniecznie. Doskonale prezentuje się na ciele również wzór drzewa iglastego. Ma w sobie niepowtarzalny klimat. Kojarzy się z zimą, ale symbolizuje też indywidualność i niezależność osoby, która ma taki tatuaż.

5. Tatuaż z pingwinem

Pingwiny to również symbol, który może wpisać się w kategorię zimowe tatuaże. Możesz postawić na wersję animowaną lub graficzną.

6. Tatuaż z motywem świętego Mikołaja

Wzór na tatuaż tylko dla odważnych! Dlaczego? Pamiętajcie, że tatuaż to coś, co robimy sobie na zawsze. Tatuaż z motywem św. Mikołaja nie zawsze będzie pasował. Latem niekoniecznie będzie się dobrze wpisywał w klimat. Jeśli bardzo Cię kusi taki wzór, możesz pomyśleć o miejscu, które nie jest szczególnie widoczne na ciele.

7. Zimowe tatuaże: szyszka

Symbolem zimy może być też szyszka. Jest ona używana do stroików i ozdób zimowych oraz świątecznych. Doskonale będzie wyglądać też w formie tatuażu. Jeśli jesteś minimalistką, postaw na niewielkie zdobienie.

Tatuaż z motywem zimy – pomysły inspiracje

Poniżej znajdziesz jeszcze kilka pomysłów na wyjątkowe zimowe tatuaże:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (30 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...