Zimowe szaleństwo tylko w kasku!

W Polsce kask narciarski dla dziecka jest obowiązkowy do piętnastego roku życia – jak kupić najlepszy, czyli taki, który zapewni bezpieczeństwo, a przy tym będzie wygodny i modny? Kilka porad jak wybrać Kask Idealny, w którym nasze dziecko będzie chciało szusować po zimowym stoku.

 

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka.

Ferie tuż tuż, śnieg za oknem – zimowe szaleństwo czas zacząć! Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie naszym i naszych dzieci. Tłok na stokach narciarskich, coraz większe prędkości rozwijane przez narciarzy i snowboardzistów, do tego ubity śnieg, który miejscami bywa bardzo twardy – o uraz w takich warunkach nie trudno. Wśród zimowych wypadków ok. 30% to urazy głowy i górnej części kręgosłupa. Dlatego też na stokach tak ważny jest kask – dobrze dobrany zamortyzuje uderzenie i zmniejszy ryzyko wystąpienia urazu, kolorowy i wygodny z pewnością spodoba się naszym pociechom.

„Kask na głowie to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale również wymóg prawny. Dzieci, które nie ukończyły 15 roku życia muszą jeździć na nartach w kasku na głowie. Rozporządzenie o konieczności posiadania kasków narciarskich obowiązuje w Polsce, wzorem krajów alpejskich, od 1 stycznia 2010 roku”- podkreśla Marita Jurczyk ze sklepu internetowego Agito.pl

Kask chroni głowę dziecka nie tylko przed uderzeniem, ale także powoduje, że nasza pociecha jest bardziej widoczna na stoku.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kaski produkowane przez renomowane firmy posiadają regulację obwodu uprzęży stabilizującej kask na głowie. Dzięki temu wystarczy zmierzyć obwód głowy dziecka i śmiało można kupić model, który później regulując specjalnym pokrętłem dopasowujemy do potrzeb naszego malucha. Zwróć uwagę też na to, czy kask jest wyposażony w wentylację, najlepiej regulowaną przez co głowa mniej się poci.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (114 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany