Czytelniczki piszą: Zielona herbata – czyli jak łatwo i zdrowo schudnąć. Czy mi się udało?

Jak łatwo i zdrowo schudnąć? Poznaj odchudzające właściwości zielonej herbaty.

Zielona herbata bez tajemnic

Zielona herbata to:

Od dawna wiadomo o cudownych właściwościach, która posiada zielona herbata. Jej zalety to między innymi:

  • Wysoka zawartość flawonoidów, czyli antyoksydantów, które zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory,
  • Właściwości obniżające poziom cholesterolu LDL, tzw. złego cholesterolu,
  • Zwalcza nieświeży oddech i pomaga przeciwdziałać próchnicy ze względu na zawartość fluoru,
  • Jest cennym składnikiem kosmetyków i leków.

Ma również, co zostało udowodnione w licznych badaniach, właściwości odchudzające. Jest to spowodowane tym, że zawarte w zielonej herbacie katechiny powodują wzrost metabolizmu. Obliczono też, że codzienne picie zielonej herbaty pozwala spalić ok. 100 kal. Ponad to zmniejsza ona poziom apetytu, dlatego zaleca się picie jej pół godziny przed posiłkiem.

Postanowiłam wypróbować na „własnej skórze” prawdziwość tych informacji, ponieważ postawiłam sobie za cel zrzucenia przez okres wakacji paru zbędnych kilogramów. Piłam codziennie przez ok. 4 miesiące dwa kubki zielonej herbaty, oczywiście bez cukru.

Efekty tych zabiegów mocno mnie zaskoczyły. Już po ok. 1,5 miesiąca schudłam 2 kg, a muszę zaznaczyć, że nie stosowałam innych zabiegów odchudzających. Przez następne 2,5 miesiąca straciłam jeszcze dodatkowe 2 kg. Osiągnęłam w ten sposób swoją wagę docelową i to tak naprawdę bez większego wysiłku, nie ćwiczyłam, nie prowadziłam bezsensownych głodówek. To picie zielonej herbaty powodowało, że jadłam mniej, ale nie chodziłam głodna.

Z czystym sumieniem mogę, więc polecić zieloną herbatę, jako doskonały i skuteczny środek na odchudzanie, który przy okazji wzmocni nasz organizm i wpłynie zbawiennie na stan zdrowia!

Autorka: agata20

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (231 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...