Żele do paznokci – czym są i jak wybrać żele do paznokci?

Twoje paznokcie są słabe i łamliwe? Marzysz o pięknym i trwałym manicure, ale każdy lakier odpryskuje po kilku dniach? Postaw na żele! Paznokcie żelowe to popularna alternatywa stylizacji klasycznych i hybrydowych. Są bardzo wytrzymałe, a przy tym prezentują się wyjątkowo naturalnie. Czym dokładnie są żele do paznokci? Jak wybrać idealny produkt? Podpowiadamy!

Żele do paznokci

Manicure żelowy – rozwiązanie dla posiadaczek słabych i łamliwych paznokci

Żele do paznokci dzielą się na kilka rodzajów. Pierwszą grupą są żele budujące, wykorzystywane w salonach kosmetycznych – transparentne lub kolorowe. Żel o elastycznej, czasem galaretkowatej konsystencji utwardza się za pomocą lampy UV/LED. Produkty budujące doskonale wzmacniają naturalną płytkę. Z powodzeniem można stosować je do modelowania i przedłużania paznokci na formie lub tipsie – np. przezroczysty żel All In One Clear marki NC Nails Company. Specjalna formuła Easy File sprawia, że produkt z łatwością rozprowadza się na płytce i nie wymaga dużej obróbki pilnikiem po utwardzeniu.

Manicure żelowy to ulubiona metoda stylizacji posiadaczek osłabionych, kruchych i łamliwych paznokci.

Drugą grupą profesjonalnych żeli są produkty przeznaczone do zdobień – np. pasty artystyczne z serii Artistic Paint Gel, czy też kolorowe pisaki Paint It zamknięte w poręcznych tubkach.

Klasyczny lakier żelowy – co go wyróżnia?

Na rynku znajdziesz również lakiery żelowe, które nie wymagają utwardzenia w lampie. Preparaty łączą właściwości tradycyjnej emalii z żelową formułą. Lakiery żelowe są bardziej wytrzymałe niż klasyczne kosmetyki – utrzymują się na paznokciach nawet przez 1-2 tygodnie. Ich niewątpliwą zaletą jest silna pigmentacja, która zapewnia intensywny efekt.

Jak wybrać najlepszy żel budujący do paznokci?

Chcesz zacząć swoją przygodę z profesjonalnym manicure żelowym? Na początek wybierz porządny żel budujący.

Żele dzielą się na kilka rodzajów. Wyróżnimy produkty trójfazowe, przeznaczone do stosowania z bazą i nabłyszczaczem, oraz produkty jednofazowe, łączące właściwości wszystkich trzech preparatów. Najlepszym rozwiązaniem na początek jest żel jednofazowy.

Koniecznie zwróć uwagę na konsystencję produktu. To właśnie od niej w dużej mierze zależą jego właściwości. Idealnym wyborem dla początkujących jest żel samopoziomujący UV LED o średnio gęstej formule, np. przezroczysty All in One. Preparat ładnie wyrównuje powierzchnię, dając efekt idealnie gładkiej tafli. Jest na tyle gęsty, że nie rozlewa się na skórki, a przy tym umożliwia swobodne formowanie kształtu paznokcia.

Ostatni, jednak nie mniej ważny, jest kolor! Możesz postawić na żel bezbarwny, biały, przypominający naturalną płytkę (transparentny lub kryjący) bądź kolorowy, którym od razu wykonasz piękne zdobienia. Jeśli uwielbiasz subtelne stylizacje, do gustu przypadnie Ci Glamour Gel UV Ice. Drobinki zatopione w lakierze przypominają małe diamenciki, które pięknie mienią się pod wpływem światła.

Prawidłowa aplikacja żelu do paznokci – o czym powinnaś pamiętać?

Aplikacja klasycznych lakierów żelowych niczym nie różni się od tradycyjnej techniki malowania paznokci. Należy oczyścić płytkę cleanerem i nałożyć wybrany żel. Aby przedłużyć trwałość stylizacji, po wyschnięciu lakieru warto zaaplikować top coat.

Profesjonalny manicure żelowy z wykorzystaniem produktu budującego wymaga nieco więcej czasu i zaangażowania. W pierwszej kolejności należy przygotować płytkę paznokcia do stylizacji, czyli zmatowić i odtłuścić oraz usunąć skórki.

Następny etap to aplikacja żelu. Do przedłużenia paznokci będziesz potrzebować szablonów lub tipsów. Jeśli pracujesz z żelem jednofazowym, wystarczy, że nałożysz jedną warstwę na środek paznokcia i dokładnie rozprowadzisz go po powierzchni płytki (i szablonu). Jeśli chcesz wykonać manicure wielowarstwowy, najpierw zaaplikuj cienką warstwę bazy, następnie drugą, nieco grubszą (zachowując zasady prawidłowej budowy paznokcia – wyprofilowanie krzywej C), a na koniec trzecią warstwę wykańczającą. Żel rozprowadzaj zdecydowanym ruchem. Każdą warstwę produktu utwardź w lampie.

Żele opracuj pilnikiem lub frezarką na dowolny kształt. Pomaluj przedłużone paznokcie lakierem i utwardź w lampie. Na koniec użyj oliwki na skórki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (22 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...