Zdrowie włosów – co robić gdy chorują?

Twoja fryzura damska nie układa się a włosy są „sianowate”? To może być oznaka choroby włosów!  Pamiętaj – włosy też mogą chorować! Jeśli do tej pory myślałaś, że pojęcia zdrowia i choroby dotyczą wyłącznie ciała, to czym prędzej zmień obszar tej definicji. Włosy i skóra głowy mają własne problemy zdrowotne. I, tak jak skóra twarzy czy ciała, wymagają specjalistycznej pielęgnacji, która przywróci i podtrzyma ich zdrowie. A kto lepiej się zajmie Twoimi włosami, jeśli nie Ty?

Zdrowie włosów - co robić gdy chorują

fot. EAST NEWS

 

Stań przed lustrem i spójrz na swoje włosy, tak jakby zrobił to lekarz. Odpowiadając na kilka pytań, oceń kondycję i stan swoich włosów.

Czy moje włosy nie są nadmiernie wypadające?

Włosy rosną, umierają i wypadają. Ten naturalny cykl życia włosów trwa średnio 4 lata. Codzienna obecność włosów na Twoim grzebieniu czy szczotce nie powinna dziwić. Dziennie wypada ok. 50 do 100 włosów. Gdy włosów wypada jednak więcej niż przeciętnie ? to już problem, którego nie możesz zbagatelizować. Włosy mogą nadmiernie wypadać m.in.: w czasie ciąży, karmienia piersią, okresie okołomenopauzalnym, w odpowiedzi na stres, depresję, przy niedoborach witamin i minerałów w diecie, odchudzaniu, nadmiernym zmęczeniu, w przebiegu łysienia androgenowego zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? 50+ sprawdzonych sposobów

Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? 50+ sprawdzonych sposobów

Zastanawiasz się, co zrobić żeby włosy szybciej rosły i były gęstsze? Poznaj sprawdzone domowe sposoby na porost włosów i zasady, które pozwolą Ci osiągnąć ten efekt. W tym artykule prezentujemy zasady, których trzeba przestrzegać by pobudzić wzrost włosów oraz ponad 50 różnych domowych sposobów na szybki porost włosów, a także ich zagęszczenie. Z pewnością zastosowanie tych receptur, odżywek, masek lub wcierek spowoduje, że twoje włosy zaczną rosnąć szybciej!

Przy nadmiernym wypadaniu włosów odstaw na bok zwykły szampon z drogerii i zacznij stosować dermokosmetyki z apteki. Zwykłe, codziennie stosowane szampony ze względu na częstą obecność składników drażniących (np. parabenów, SLS) mogą drażnić skórę głowy i nawet zwiększać wypadanie włosów. Szampony z tzw. serii medycznych z apteki (tzw. dermokosmetyki) przeznaczone są specjalnie do wypadających włosów. Dermokosmetyki będą nie tylko je myć, ale i odżywią, ograniczą wypadanie i będą stymulować włosy do odrastania. Jeśli nie wiesz, o co pytać, to tak działa m.in. dermo-stymulujący szampon na odrastanie włosów z serii BiovaxMed. Dopełnieniem kuracji powinno być odpowiednie skoncentrowane serum lub odżywka do wypadających włosów.

Nie zapomnij także zadbać o włosy od wewnątrz. Włosy potrzebują witamin i minerałów. Nie wahaj się sięgnąć po odpowiedni suplement diety. Jeżeli nie jesteś fanką gotowych preparatów ? wzbogać swoją dietę w produkty pełnoziarniste, nasiona, orzechy, nabiał i różne warzywa.

Stres przyśpiesza wypadanie włosów. Chwila relaksu w wannie pełnej pachnącej piany, książka/magazyn w wygodnym fotelu, a może spokojna nastrojowa muzyka, której posłuchamy w łóżku? Cokolwiek Cię relaksuje i nie musisz się z tym śpieszyć ? jest dobre dla naszych włosów.

Jakie włosy są w dotyku? Suche, tłuste, a może normalne

Jeżeli włosy w dotyku są przyjemne, a po myciu przez ponad dobę pozostają świeże to znaczy, że są to tzw. włosy normalne. Szczęśliwym posiadaczkom włosów normalnych należy pogratulować i życzyć podtrzymania takiej kondycji włosów.

Włosy suche dają się poczuć w dotyku jako szorstkie, przypominające wysuszone siano. Suche włosy to efekt nadmiernej ekspozycji na słońce (Tak! Dobrze myślisz – opalanie włosom nie służy.), częstego korzystania z suszarki, prostownicy czy lokówki. W strukturze włosów obecna jest woda, która pod wpływem działania wysokiej temperatury potrafi zagotować się i odparować. Wysuszenie włosów może być efektem problemu skóry głowy, gdy nie wytwarza ona na tyle sebum, by natłuścić włosy. Suche włosy są: podatne na uszkodzenia, połamane, matowe, w złej kondycji i źle się prezentują, dlatego jest im potrzebna odpowiednia pomoc.

Suche włosy wymagają nawilżenia. Do mycia używajmy szamponów nawilżających i regenerujących, np. z jedwabiem (m.in. obecny w serii do włosów Ce-Ce MED  dostępna tylko w aptekach). Włosom suchym pomoże częste nakładanie maseczek do włosów suchych (2 razy na tydzień). Maseczki, ze względu na czas pozostawania na włosach, faktycznie mają szansę na przywrócenie nawilżenia włosom. Po nałożeniu maseczki, należy owinąć włosy ręcznikiem i nakryć czepkiem (na ok. 30 minut). Dzięki temu wytwarza się nieco wyższa temperatura i składniki aktywne lepiej penetrują do włosów i skóry głowy.

Niektóre osoby zalecają na suche włosy nakładać maseczkę domowej roboty z żółtek jajek. Aby ta maseczka działała, należy połączyć żółtko z łyżką oliwy (czasem dodaje się jeszcze cytrynę). Tak przyrządzoną maseczkę nakładamy na włosy na ok. pół godziny i pozostawiamy pod czepkiem. Wypróbowane ? naprawdę działa!

Tłuste włosy prezentują się nieświeżo. W dotyku są nieprzyjemnie tłuste. O przetłuszczaniu się włosów mówimy, gdy w kilka godzin po umyciu tracą swą świeżość. Na przetłuszczanie się włosów zapracowujemy sobie nierzadko sami zbyt często (codziennie), myjąc głowę. Zmywanie szamponami warstwy sebum  ze skóry głowy i włosów, powoduje jego nadprodukcje i dlatego włosy zaczynają się przetłuszczać.  Jeżeli lubisz codziennie odświeżać włosy, wystarczy, że zwilżysz je w letniej wodzie, ewentualnie umyjesz delikatnym szamponem przeznaczonym do codziennego stosowania. Przy przetłuszczaniu się włosów konieczne jest przywrócenie normalnej pracy gruczołów łojowych. Warto stosować płukanki do włosów z ziół: łopianu, pokrzywy czy rumianku.

 

Czy z głowy nie sypie się przypadkiem łupież?

Białe drobinki sypiące się z głowy, widoczne na ubraniach, szczególnie tych ciemnych to łupież. Łupież to schorzenie owłosionej skóry głowy. Poza niekorzystną estetyką, skóra głowy dotkniętej łupieżem swędzi, niezależnie czy jest to tzw. łupież suchy czy tłusty. To już poważna sprawa, domowe sposoby mogą tu nie wystarczyć.

Skuteczne w leczeniu łupieżu są preparaty ze składnikami o działaniu przeciwgrzybiczym, np. z cyklopiroksem (obecny, w niektórych przeciwłupieżowych szamponach). Cyklopiroks zapobiega nawrotom choroby, a dodatkowo ?  jest bezpieczny i dobrze tolerowany przez skórę głowy. Co jednak z pielęgnacją włosów w okresie leczenia? Okazuje się, że można połączyć jedno i drugie: odpowiednio pielęgnować i leczyć. Z pomocą przychodzą kosmetyki apteczne. Preparaty zaliczane do tzw. dermokosmetyków działają wielokierunkowo: zwalczają łupież, regenerują skórę głowy oraz odżywiają włosy. Połączenie działania leczniczego z pielęgnacją kosmetyczną nie tylko likwiduje problem, ale i zapobiega nawrotom i przywraca zdrowy, piękny wygląd włosów. Dermokosmetyk przeznaczony do włosów z łupieżem to m.in. BiovaxMed Łupież.

Domowych sposobów radzenia sobie z łupieżem, jak np. nacieranie głowy czosnkiem, cytryną, czy octem ? lepiej unikać. Prawdopodobieństwo wyleczenia łupieżu i zapobiegnięcie nawrotom jest znikome, natomiast podrażnienie skóry głowy – pewne. Nie szkodźmy swoim włosom.

 

Jaka jest kondycja skóry głowy? Czy nie jest to: wrażliwa skóra głowy

Policz, ile kosmetyków do tej pory stosowałaś. Różne rodzaje, marki, serie? Na pewno zbierze się tego nie mało. Współczesny dobrobyt na drogeryjnych półkach, to niestety przyczyna tzw. zespołu nietolerancji kosmetyków. Inaczej mówiąc pewne kosmetyki mogą wchodzić w interakcje chemiczne z innymi kosmetykami, co powoduje różnego rodzaju podrażnienia. Potocznie nazywamy to terminem skóra wrażliwa.

Wrażliwości skóry (mimo, że mają podobne objawy) nie należy mylić z alergią, która jest chorobą o podłożu genetycznym. Skóra na skutek działania toksyn środowiskowych czy stosowania nieodpowiednich preparatów o składnikach działających agresywnie (najczęściej podrażniają skórę: glikol propylenowy, glikol butylenowy, hydroksykwasy, mocznik, alkohol etylowy) i niszczących barierę naskórkową, może się uwrażliwić, nawet wtedy, gdy nie mamy skłonności do alergii. Skóra alergiczna ze swej natury jest bardziej wrażliwa.

Jeżeli często odczuwasz: świąd, kłucie, pieczenie, ściągnięcie, ból skóry, nawet bez widocznych zmian na skórze (wysypki czy zaczerwienienia, choć i te mogą wystąpić) ? prawdopodobnie masz wrażliwą skórę i powinieneś ostrożnie wybierać odpowiednie dla siebie kosmetyki pielęgnacyjne. Przykład kosmetyku dla wrażliwej skóry to Oilatum Soft Emulsja ? dodana do kąpieli pozwala na prawdziwie medyczną kurację dla całego ciała. Nawilża ściągniętą i suchą skórę. Jest delikatna i może być stosowana nawet u niemowląt.

Również skóra głowy może być wrażliwa – szczególnie w momencie, gdy kończymy kuracje specjalistyczne do włosów (np. przeciw łupieżowi), albo jesteśmy po farbowaniu. Aby załagodzić stan podrażnionej skóry głowy, stosujmy kosmetyki pielęgnacyjne. Można sięgnąć po dermoemulsję 2w1 do mycia ciała i włosów BiovaxMed Skóra wrażliwa. Byłoby to uzupełnienie kuracji na wypadanie włosów. Ten dostępny tylko w aptekach preparat można także stosować oddzielnie. Zawiera on składniki dobrane tak, by faktycznie przynieść wrażliwej skórze ukojenie (D-Pantenol, Alantoina, kompozycja olejków z pszenicy, migdałów i jojoby), regenerację (olejek z nagietka, olejek z migdałów), nawilżenie (glicyna). Tego typu preparaty przywracają skórze naturalną gładkość i miękkość.

 

Jeśli oceniłaś stan Twoich włosów pozostaje Ci teraz zacząć działać.

Pamiętaj: to Ty najlepiej znasz swoje włosy. Jako ich opiekun dbaj o to, by były w dobrej kondycji. Reaguj na niepokojące objawy (takie jak nadmierne wypadanie, suchość lub przetłuszczanie), lecz choroby (np. łupież) nie bagatelizuj, a włosy na co dzień właściwie pielęgnuj.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (178 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Fendi123  16 grudnia 2011 15:50

    Fajny artykuł .Nazwałabym go ”elementarzem pięlegnacji włosów”.
    Na kondycje włosów ma wpływ wszystko,ponieważ funkcjonujemy w świecie zdominowanym przez maszyny nasze włosy są poddawane każdego dnia różnym substancjom z powietrza.Niekoniecznie lubimy mieć na głowie ”tablice Mendelejewa” ,więc często te nasze włosy myjemy i wypłukujemy naturalne sebum.Skutkiem tego jest nadmierne przetłuszczanie się włosa ,albo w drugą stronę- przesuszanie.
    Ja ,chcąc uratować moje i tak 'liche’ włosy postawiłam na odżywianie . Picie większej ilości H2O,herbatek pokrzywowych, czy też nawet soku aloesowego(który coraz częściej możemy znaleźć na półkach sklepowych) jest pierwszym krokiem do uzyskania pożądanego efektu. Następnie ograniczyłam używanie prostownicy,bądź lokówki-zaprzyjaźniłam się z moimi 'niesfornymi kosmykami’ poprzez zmiane uczesania (koczki teraz są bardzo modne:)…) , pozostawiałam włosy do naturalnego wyschnięcia i zainwestowałam w suplement sprzyjający dodatkowo porostowi (polecam tabletki Merz Special) . Ważne jest też dobre fryzjerskie cięcie. Włosy bowiem nigdy nie będą w dobrym stanie,jeśli nasze końcówki są porozdwajane i przesuszone..stale będą się łamać i 'psuć’ reszte włosa. Jako odżywkę stosuję olej kokosowy,który można kupić w eco-sklepach ,albo na allegro za niecałe 20zl .
    Pozdrawiam ciepło całą redakcję portalu 🙂

    Odpowiedz
  2. Mery  17 grudnia 2011 11:48

    Uwielbiam te produkty, są naprawdę świetne !

    Odpowiedz
  3. gaudemus  17 grudnia 2011 20:29

    Świetny artykuł! Właśnie zjawisko wypadania włosów ostatnimi czasy bardzo się u mnie nasiliło. Teraz wime co robić.Dzięki

    Odpowiedz
    • asiazpodlasia  18 grudnia 2011 21:20

      Ja też obserwuje u siebie zawsze zwiększone wypadanie włosów w zimie i na jesieni, na szczęście co roku przechodzi..:)

      Odpowiedz
  4. indianka1986  18 grudnia 2011 13:51

    Ostatnio wypadaja mi włosy jestem blondynka ,kupiłam biovax w aptece przeznaczony do włosów blond-maske,spray i także serum a+e .stosuje to jakies 2 miesiace.Włosy sie błyszcza jak szalone ,mniej wypadaja .

    Odpowiedz
  5. zanciol13  18 grudnia 2011 14:07

    Jako, że od pół roku jestem na ścisłej diecie ugobiej w witaminy, moje włosy wypadają mi garściami! I nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić… a za miesiąc mam studniówkę – chciała bym mieć z czego zrobić fryzurę! :(( Dziękuję za rady! 🙂

    Odpowiedz
  6. kkladziaa  18 grudnia 2011 15:21

    Bio Vax to super produkt 😉 Ja jednak jeszcze bardziej bym polecała jedwab z biosilk; )
    Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  7. Miecia93  18 grudnia 2011 17:40

    bardzo pomocny artykuł 🙂 mi włosy strasznie wypadają,są połamane i rozdwojone mimo że używam naturalnych szamponów i nie używam prostownicy 🙂 no cóż chyba taka uroda 🙂 raczej skusze się na te maseczki

    Odpowiedz
  8. asiazpodlasia  18 grudnia 2011 21:18

    Mi włosy wypadają dosłownie garściami, nie jedną osobę już tym przestraszyłam, czasem ludzie pytają się mnie czy to po chemioterapii, a ja poprostu przyjmuję lek przeciwpadaczkowy. Duże wypadanie włosów jest nim właśnie spowodowane. Ostatnio zauważyłam że troche pomaga masaż głowy rzeczywiście takimi śmiesznymi „pajączkami” metalowymi za 5 zł..
    Dla mnie włosy to taki znak kobiecości, robie więc dużo żeby je utrzymać we względnym zdrowiu, a artykuł przydatny 🙂

    Odpowiedz
  9. laurka777  19 grudnia 2011 10:00

    swietny produkt gorąco polecam żeby wypróbować!!!

    Odpowiedz
  10. Brunia28  19 grudnia 2011 14:37

    świetny artykuł każdy znajdzie jakaś poradę dla siebie

    Odpowiedz
  11. linka866  19 grudnia 2011 21:11

    również używałam biovax, zarówno do włosów przetłuszczających się jak i, dużo lepszy moim zdaniem, do zniszczonych. Właśnie muszę do niego wrócić, bo przez zimę włosy nie są w najlepszej kondycji. Ale uważam, że najważniejsza jest dieta, w końcu włosy mają zdrowo rosnąć nie tylko ładnie wyglądać;)

    Odpowiedz
  12. myagadoo  19 grudnia 2011 21:24

    Naprawde bardzo wartosciowy artykul. 🙂

    Odpowiedz
  13. exmalina  19 grudnia 2011 22:21

    Pożyteczny artykuł, ja często zapominam bądź nie mam czasu na nakładanie odżywek bądź masek do włosów. A warto jednak poświęcić im trochę więcej czasu i uwagi 😉

    Odpowiedz
  14. kafetka  20 grudnia 2011 09:31

    mi olej kokoswy pomogl na zniszczone koncowki:)
    artylkuł bardzo fajny:)

    Odpowiedz
  15. Ania21.90  20 grudnia 2011 17:26

    Świetny artykuł 🙂 Jestem blondynką, moje włosy są przesuszone, przez całe życie miałam długie włosy, lecz musiałam je podciąć i to diametralnie, 3 lata codziennego suszenia i prostowania, wszystko wyjaśnia… a ponadto rozjaśniacz którym raz je potraktowałam… już od 3 miesięcy nie prostuje włosów i nie suszę, staram się je jak najlepiej odżywiać i regenerować. I muszę przyznać, że maseczka z żółtek jaja z kilkoma kroplami soku z cytryny i naftą kosmetyczną, bardzo mi pomogła. A maseczki z Biovax są genialne i każdemu je polecam. Olej kokosowy nałożony na całą noc na włosy, świetnie je nawilża, zdecydowanie polecam 😉

    Odpowiedz
  16. anett  21 grudnia 2011 01:09

    Super artykuł. Również używam produktów marki biovax z serii do włosów ciemnych oraz wypadających a przetestowałam już wiele różnego rodzaju odżywek oraz szamponów i uważam, że najlepszymi produktami do włosów są maseczki, szampony i odzywki z Biovaxa. Ale oczywiscie same kosmetyki nie wystarczają trzeba również stosować dobre suplementy diety. 🙂

    Odpowiedz
  17. kafetka  21 grudnia 2011 09:10

    a ciekawe jak sie spisuje reszta olejowej sagi probował ktoś z avokado , albo migdałowego?

    Odpowiedz
  18. Kamila  22 grudnia 2011 15:24

    Mi strasznie wypadaja włosy. Musze zoastosowac cos w końcu;)

    Odpowiedz
  19. Karolina_Rok  23 grudnia 2011 15:45

    Problem wypadania włosów niestety dotyczy mnie od dawna. W okresie zimowym używam szampon z apteki – Dermena, ok 30 zł… Myślę , że pomaga w walce z wypadaniem włosów, oczywiście odżywianie od wewnątrz jest bardzo ważne, o ile nie najważniejsze, dlatego używam Skrzypu, natomiast po umyciu zawsze wcieram we włosy jedwab z Biovax-u i póki co jest dobrze 🙂

    Odpowiedz
  20. KaikoTumi  23 grudnia 2011 21:35

    Ciekawy artykuł, każda osoba powinna znać taki „elementarz zdrowych włosów” ;)ja polecam jedwab z biosilka 😉

    Odpowiedz
  21. gosiaczka18  4 stycznia 2012 23:21

    ja swojego czasu (jakiś rok temu) mialam wielki problem z wypadaniem włosów. Zrobiłam sobie najpierw badania czy wszystkie parametry mam w normie i okazało się że jestem zdrowa. tak więc zaczęłam szukac w sieci dobrego leku na włosy i … znalazłam. Mnie pomógł Revalid, stosowałam 3 razy dziennie po kapsułce jak zaleca producent i moje włosy sie wzmocniły, nie wypadają już, a nawet rosły malutkie nowe włoski, polecam ten specyfik i pozdrawiam dziewczyny z problemem wypadania włosów 🙂

    Odpowiedz
  22. adonis  13 stycznia 2012 13:37

    Wypadanie włosów to i moja bolączka…zwłaszcza teraz, po porodzie ;/ staram sie dbać o nie, ale efekt póki co marny!
    Artykuł bardzo ciekawy!

    Odpowiedz
  23. cherry_92  13 stycznia 2012 17:19

    Bardzo dobry artykuł, sama borykam się z problemem wypadających włosów i łupieżem; ale jest już coraz lepiej i widzę poprawę 🙂 naprawdę trzeba być cierpliwym i wierzyć, że metody są skuteczne ^^

    Odpowiedz
  24. Fiona123  14 stycznia 2012 07:47

    mi tez włosy wypadają garściami 🙁 po badaniach u lekarza ktore nie wykazały zadnych niedoborów zaczełam uzywać olejów do włosów i widze juz lekka poprawe 🙂

    Odpowiedz
  25. anoosqa  14 stycznia 2012 18:54

    Bardzo polecam maseczkę z żółtek jaj! Ja dodaję jeszcze łyżkę miodu, olejku/oliwy (do wyboru), kilka kropli soku z cytryny i łyzkę nafty kosmetycznej. Następnie owijam włosy w folię, troszkę podgrzewam suszarką i owijam ręcznikiem na ok godzinę. Po takim zabiegu moje suche i wiecznie puszące się włosy wyglądają dużo lepiej i odzyskują blask;) Tylko bardzo ważne jest systematyczne nakładanie tych maseczek, z czym sama mam problem, ale staram sie:D

    Odpowiedz
  26. Izabela88  17 stycznia 2012 11:57

    Moim zdaniem zanim zaczniemy leczyć wypadanie włosów musimy zrobić podstawowe badania. U mnie terz włosy wypadały garściami wiec zrobiłam badania hormonalne i okazało sie ze mam chora tarczyce i to jest główny problem wypadania włosów. Wystarczy zrobić badanie tsh t3 i t4. Jeżeli wyniki bedą w normie to mozemy zasięgnać porady w aptece lub u dermatologa. W moim przypadku okazało sie że to tarczyca dostawałam hormony i wypadanie sie zmniejszyło.

    Ale polecam tez maseczkę z olejku rycynowego żółtka i cytryny. ja robie tak 1żółtko 4łyżki stołowe olejku i 1łyżeczka soku z cytryny. Jesli skóra głowy jest wrażliwa to nie używam cytryny. Robie ja raz w tygodniu nakładam mieszanke na głowe owijam folia ciepłym ręcznikiem i trzymam godzinę. Potem dokładnie myję bo olejek jest bardzo tłusty.

    Odpowiedz
  27. m258  22 stycznia 2012 10:23

    Bardzo dobry i wartościowy artykuł. Ja swego czasu miałam problemy z włosami. Bardzo wypadały, rozdwajały się na końcach, tak, że tydzień po podcięciu znów były rozdwojone… i w dodatku matowe, szorstkie, jednym słowem brzydkie i niezdrowe. Nie chciały się układać… Odstawiłam prostownicę, suszarkę, wysychały same, stosowałam róże odzywki, szampony nawilżające… nawet babcine maseczki z olejku rycynowego, czy żółtka jajek… myślałam, że już nic im nie pomoże… Byłam u lekarza, powiedział, że włosy „chorują”, bo jestem przemęczona, jem mało wartościowe produkty, przez co nie dostarczam organizmowi odpowiedniej dawki witamin, niewyspanie i stres powodują zły stan organizmu i to przekłada się na brzydkie włosy… myślałam, że już do końca życia będę mieć takie straszne włosy… poszłam do fryzjera i pani poradziła mi, że na tak zniszczone i przesuszone włosy nie poradzą nic odżywki ze sklepów, zakupiłam u niej profesjonalną i bardzo mi pomogła. Oczywiście póki się stresuje i nie wysypiam o pięknych włosach nie mam co marzyć, bo nawet suplementy na włosy nie pomagają, ale już choć odrobinę lepiej wyglądają.

    Odpowiedz
  28. moniiaax  22 stycznia 2012 14:41

    Super artykuł 😉

    Odpowiedz
  29. slodka0018  29 stycznia 2012 17:13

    Niestety jak kazda z was rowniez mam problem z wlosami ale co zrobic trzeba uzywac maseczek 😉

    Odpowiedz
  30. m258  1 lutego 2012 10:20

    ja musiałam przetestować mnóstwo rożnych, by dobrać wreszcie tę odpowiednią, którą moje włosy zaakceptowały, nie było łatwo 🙂

    Odpowiedz
  31. edziamiszka211  8 lutego 2012 15:24

    Świetny artykuł,co do odżywiania włosów od wewnątrz z czystym sumieniem moge polecić suplement diety juz dziś niegdyś był lekiej ale producent zmienił skłąd i jest teraz suplementem a mianowicie mam tutaj na myśli Merz spezial dragees preparat witaminowy,który nie dość w bardzo szybki sposób poprawia kondycję włosow to włosy po nim rosną w nieziemskim tempie.Stosuje swoje 3 opakowanie czyli 3 miesiąc,bo jedna buteleczka starcza na miesiąc i z włosów wygolonych nad karkiem mam włosy sięgające ramion,to mówi samo za siebie włosy są lśniące,zdrowe,elastyczne,oczywiście dokładamy włąściwą pielęgnację ja stosuje wyżej wspomniane maseczki l’biotiki biovax uważam że wszystkie są świetne i godne uwagi.

    Odpowiedz
    • m258  12 lutego 2012 19:42

      o może spróbuję tego Merz special, mam nadzieję, ze r\to nie tylko reklama, ale na prawdę działa, nie chcę wydawać pieniędzy w błoto, bo i tak tego tyle już przetestowałam, że szkoda gadać…

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany