Zdrowe stopy, piękne stopy – korzyści z regularnego wykonywania pedicure

Pedicure już od wielu lat jest zabiegiem szeroko cenionym w gronie kobiet pragnących, aby ich stopy prezentowały się pięknie. W niniejszym artykule omówimy zabiegi, na które koniecznie warto się udać, a także przedstawimy cennik.

Pedicure – dlaczego warto regularnie wykonywać ten zabieg kosmetyczny?

Pedicure to zabieg kosmetyczny, który pozwala zadbać zarówno o kwestie zdrowotne, jak i estetyczne, związane z naszymi stopami oraz paznokciami. Regularne wykonywanie pedicure przyczynia się do zapobiegania różnego rodzaju problemom takim, jak bolesne odciski, uporczywe modzele czy rozdwajające się paznokcie.

Co więcej, zabieg ten może przyczynić się do poprawy naszego samopoczucia. Masaże stóp bowiem, stanowiące niejednokrotnie część pedicure, wyróżniają się właściwościami relaksacyjnymi, jednocześnie pobudzając krążenie krwi. Wykonanie pedicure pozwala na usunięcie martwych komórek skóry oraz innych zanieczyszczeń z powierzchni stóp, co skutecznie przeciwdziała namnażaniu się bakterii, a co za tym idzie – rozwinięciu się infekcji.

Pedicure pomaga również w utrzymaniu zdrowych, zadbanych paznokci. Wpływa to bezpośrednio na estetykę stóp, co odgrywa szczególnie istotną rolę w sezonie letnim, gdy decydujemy się na klapki lub sandały. Skracanie paznokci w odpowiedni sposób zapobiega ich łamliwości czy nawet skręcaniu. Regularne wykonywanie pedicure to także szansa na wizytę u specjalisty, który może zdiagnozować i leczyć różnego rodzaju problemy stóp, takie jak wrastające paznokcie czy też pękające pięty.

Na jakie zabiegi pedicure należy zwrócić szczególną uwagę?

Pierwszym zabiegiem, na który warto się zdecydować, odwiedzając podologa jest pedicure frezarkowy, umożliwiający usunięcie nadmiaru zrogowaciałego, nieestetycznie prezentującego się naskórka z podeszwy stopy.

Jeśli chodzi natomiast o malowanie paznokci, warto wybierać lakiery, które nie tylko poprawiają estetykę paznokcia, ale również pomagają w pielęgnacji stóp. Popularnośc zyskują przede wszystkim lakiery lecznicze oraz lakiery hybrydowe. Lakier leczniczy zawiera składniki, wspomagające leczenie skóry i paznokci, natomiast hybryda jest bardziej trwała i odporna na uszkodzenia, w porównaniu do innego rodzaju lakierów.

Przydatne może okazać się także piłowanie przy użyciu odpowiednich narzędzi, w celu nadania pożądanego kształtu paznokciom.

Na uwagę zasługuje również tamponowanie paznokci, czyli zabieg, polegający na usunięciu zrogowaciałego naskórka z płytki paznokcia czy masaż stóp poprawiający krążenie krwi w skórze i pomagający zredukować napięcie mięśniowe.

Cena pedicure – zestawienie kosztów w zależności od zabiegu

Jeśli chodzi o kwestię, jaką jest cena pedicure fezarkowego, koszty tego zabiegu wahają się w granicach od 90 do 110 złotych, natomiast tamponowania jednego paznokcia – od 30 do 40 złotych. W zależności od użytego rodzaju lakieru, cena malowania może oscylować w granicach 65 (lakier hybrydowy) lub 35 złotych (lakier leczniczy). Z kolei, chcąc udać się na masaż stóp, należy liczyć się z kosztami rzędu 40 złotych.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (21 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Magdalena  19 kwietnia 2023 17:52

  Chętnie poszłabym na masaż stóp 😉

  Odpowiedz
  • janka1312  19 kwietnia 2023 21:00

   j też 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany