Zdrowe paczki dla firm – dobry pomysł na prezent dla kontrahenta i pracownika

Świadome odżywianie jest tematem coraz bliższym dla wielu osób. Wiedzą o tym również przedsiębiorcy, którzy chcą obdarować swoich pracowników czy kontrahentów. Dlaczego zdrowe paczki dla firm stanowią dobrą alternatywę od klasycznych prezentów?

paczki

Zdrowe odżywianie – dlaczego jest tak ważne?

Odpowiednia dieta, połączona z aktywnym stylem życia oraz stosowaniem odpowiednich preparatów kosmetycznych potrafi przynieść wiele korzyści dla organizmu. Zbilansowany system żywienia pozwala uniknąć niedoboru witamin i minerałów, a w konsekwencji licznych schorzeń i problemów zdrowotnych. Dobre odżywianie dba również o kondycje ciała poprzez dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych. Ma to znaczenie nie tylko dla dobrego samopoczucia, ale również dla spowalniania procesów starzenia. Warto też pamiętać, iż dobrze odżywione ciało jest równoznaczne z prawidłowo działającym umysłem.

Urozmaicona, regularna i dostosowana do indywidualnych potrzeb dieta stanowi więc kluczowy aspekt, mający niebagatelne znaczenie dla ludzkiego zdrowia i codziennej wydolności organizmu.

Paczki dla firm – co mogą zawierać?

Z uwagi na coraz większe zainteresowanie zdrowym stylem życia, trend ten przenika do coraz większej ilości branż. Zdrowe odżywianie staje się tematem bliskim również dla przedsiębiorców, którym zależy na dobrym samopoczuciu swoich pracowników i kontrahentów. Fakt ten może potwierdzić nie tylko dbałość o środowisko pracownicze, w postaci zwracania większej uwagi na komfort przestrzeni biurowej.

Niektóre firmy przejawiają potrzebę nagradzania swoich współpracowników przy okazji różnego rodzaju wydarzeń np. świąt okolicznościowych czy rocznic. Odpowiednio przygotowane paczki dla firm stanowią jeden ze sposobów na budowanie dobrego wizerunku przedsiębiorstwa. Któż bowiem nie lubi otrzymywać prezentu z tytułu dobrze przebiegającej współpracy? Warto jednak zaznaczyć, iż nie każda paczka dla firmy będzie dobrym pomysłem na prezent. Na jakie artykuły można natknąć się najczęściej w tego typu podarunkach?

 • słodycze,
 • kosmetyki,
 • kawa, herbata,
 • alkohol np. wino, whiskey,
 • polskie produkty regionalne.

Paczki dla firm – które mogą okazać się nietrafionym pomysłem?

Głównym problemem związanym z komponowaniem paczek dla firm są indywidualne preferencje. Chcąc obdarować konkretną osobę można nie wiedzieć w jakim rodzaju produktów gustuje. Z tego powodu można narazić się na wręczenie nieodpowiedniego prezentu. Jednym z najczęściej powtarzających się przykładów nieudanej paczki dla pracownika jest ta zawierająca w sobie alkohol czy produkty z zawartością glutenu. Kosze prezentowe czy paczki dla firm z niewłaściwą zawartością mogą nie wywołać dobrego wrażenia na osobie, która otrzyma podarunek.

Chociaż ryzyko wręczenia nieodpowiedniego prezentu istnieje praktycznie zawsze, koszyk prezentowy można wypełnić produktami uniwersalnymi. Dzięki temu osoba wręczająca podarunek może mieć większą pewność co do tego, że jego zawartość przypadnie do gustu obdarowywanej osobie. W tym kontekście doskonale sprawdzają się paczki z polskimi produktami regionalnymi.

Domowa żywność ciekawym pomysłem na prezent

Choć na pierwszy rzut oka propozycja ta może wydać się nietypowa, może dzięki temu okazać się strzałem w dziesiątkę. Domowe przetwory, takie jak kiszonki czy wędzone owoce są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe i swojskie. Wręczając pracownikowi czy kontrahentowi paczkę pełną produktów regionalnych można nie tylko zaskoczyć, ale również sprawić wiele przyjemności. W tym miejscu warto wspomnieć o paczkach firmowych ze Spiżarni Schronisko Smaków, czyli miejscu zajmującym się przygotowywaniem paczek dla firm, wypełnionych domowymi produktami żywnościowymi.

Estetycznie zapakowane pudełka oraz ich zawartość to świetna alternatywa na prezent na wiele okazji. Sklep jest również miejscem zajmującym się sprzedażą dobrej jakości produktów żywnościowych na użytek własny. Z tego powodu, jeśli interesujesz się zdrowym żywieniem powinieneś zapoznać się z ich ofertą.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (26 głosów, średnia: 4,92 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. sylwiawes  5 listopada 2020 09:11

  Świetny pomysł🙂

  Odpowiedz
 2. Amelia  10 listopada 2020 09:52

  My zwykle dla klientów wysyłamy przez pocztę kwiatową kosze ze słodkościami i herbatami. Ale pomysł z wysyłką zdrowych paczek też jest fajny. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany