Zapytaj faceta o ulubiony kolor i sprawdź o jakich zabawach w łóżku naprawdę marzy

Nie od dziś wiadomo, że kolory wpływają na nasze samopoczucie. Za pomocą barw możemy się wyciszyć albo pobudzić, a nasze ulubione kolory zdradzają nasze cechy charakteru i upodobania. Ale co ulubiony kolor może powiedzieć o seksualnych preferencjach? Jakie zabawy w łóżku lubią miłośnicy niebieskiego koloru a jakie czarnego?

Yves Rocher

Czy za pomocą kolorów można polepszyć jakość swojego życia seksualnego? Dr Marek Borowiński zdradza, które kolory mogą świadczyć o namiętności kochanka, a które zwiastują sypialnianą nudę.

Kolory kształtują nasz świat i nas samych, otaczają nas ze wszystkich stron wywołując różne odczucia. Ludzie, którzy lubią żywe barwy są energiczni oraz zdecydowani, zaś miłośnicy stonowanych kolorów są nieco bardziej zachowawczy. Zastanawiasz się, jaki on/ona może być w łóżku? Spytaj, o ulubiony kolor, a może dowiesz się o nim czegoś więcej.

Kolor czerwony i zabawy w łóżku

Kolorem, który najbardziej kojarzy się z miłosnymi uniesieniami jest czerwony. Ludzie, którzy go lubią są bardziej namiętni i dominujący w łóżku, a także mają tendencję do bycia agresorem. Łatwo rozpalić w nich ekscytację, którą z trudem później się gasi.

 

Miłośnik koloru czarnego

Z kolei fani koloru czarnego mają tendencje do zachowań sadystycznych lub masochistycznych. Z racji tego, że są ponurzy preferują seks w momencie, gdy są nieszczęśliwy i często właśnie wtedy czerpią z niego największą przyjemność.

 

Zabawy w łóżku w kolorze sepii

Kochankowie, którzy lubią kolor brązowy są bardzo aktywni seksualnie, a przy tym czuli i romantyczni. Potrzebują dużo czasu i prywatności żeby móc się kochać, a także poświęcają dużo uwagi swojemu partnerowi lub partnerce.

 

Igraszki sypialniane w kolorze pomarańczy

Pomarańczowi także są skoncentrowani na partnerze i jego lub jej przyjemność stawiają na pierwszym miejscu. Podobnie jak miłośnicy czerwonego mogą przejawiać w łóżku nieco agresywne zachowania np. ciągnięcie za włosy.

Purytańska biel – jakie zabawy w łóżku oznacza?

Kolorem, który najmniej kojarzy się z seksualnością jest biel i jest to skojarzenie słuszne. Jej miłośnicy uważają seks za coś brudnego oraz niestosownego. Są bardzo zachowawczy, preferują uprawianie seksu w ciemności.

 

Gramy w zielone

Z kolei miłośnicy zielonego są także zieloni w łóżku – niedoświadczeni i niepewni są w kwestiach seksualnych, często przez całe życie pozostają niezręczni.

 

Słoneczny żółty

Fan lub fanka żółtego w większości przypadków idzie na kompromis z silniejszymi kolorami, co często prowadzi do niepełnej radości ze zbliżeń z partnerem. Ludzie ci są często niezadowolenie ze swojego życia seksualnego, przez co mają tendencje do zdrady.

 

Większość mężczyzn lubi kolor niebieski. Czego oczekiwać w sypialni?

Niebiescy kochankowie są czuli i wrażliwi na potrzeby swojego partnera lub partnerki. Pasja, z którą przeżywają zbliżenia może być przyrównywana do fali. Dodatkowo przywiązują dużą wagę do tego co się dzieje po stosunku.

 

Jaki mężczyzna lubi róż?

Mężczyźni, którzy deklarują, że ich ulubionym kolorem jest róż są niestety często flirciarzami. Zaś kobiety, miłośniczki różowego drażnią mężczyzn obietnicami, których nie są w stanie spełnić. Co więcej, róż często też świadczy o niedojrzałości w sprawach seksu.

 

– Oczywiście za pomocą kolorów można wywoływać odczucia. Nawet jeżeli lubimy biel i jest to nasz ulubiony kolor, to nie oznacza, że nie możemy zmienić atmosfery w sypialni przy pomocy np. czerwieni, która ożywia i pobudza. Czerwona bielizna albo pościel może zdziałać cuda i wzbudzić pożądanie nawet w najbardziej zachowawczym partnerze. Ta sama zasada działa w drugą stronę, więc jeśli jesteśmy bardzo namiętni i chcemy zwolnić tempo wybierajmy raczej tonujący emocje biały kolor sypialni niż np. pobudzający pomarańczowy – radzi dr Marek Borowiński, specjalista ds. psychologii koloru, Shop Doctor.

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (149 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Uśmiechnij się :)  16 października 2017 19:27

  Oczywiście, warto brać takie artykuły z przymrużeniem oka. Jednak skoro uwielbiam czerń i biel, to muszą we mnie występować dwie, sprzeczne, seksualne natury? 😉

  Odpowiedz
 2. martucha180  17 października 2017 19:58

  Czarny to mnie zaskoczył…

  Odpowiedz
 3. Anett13  17 października 2017 20:50

  Czarny to tu chyba jest potraktowany troche stereotypowo. I myślę, że to temat bardziej złożony jednak ;-).

  Odpowiedz
 4. Tara  18 października 2017 09:07

  Taa… Jak facet wie, jaki to kolor „słoneczny żółty”, to raczej nie szuka partnerki 😉

  Odpowiedz
 5. jagoda77  16 stycznia 2018 15:27

  Ciekawy artykuł, a mówią że wielu mężczyzn źle rozpoznaje kolory, i co teraz? 🙂

  Odpowiedz
 6. efffciaa  29 marca 2018 14:45

  Zapytaj faceta o kolor 🙂 już samo to brzmi zabawnie 🙂 Faceta , który zna więcej kolorów niż trzy ( fajny , chujo… i pedalski ) można by ze świecą szukać 🙂

  Odpowiedz
 7. Sexownysklep  16 sierpnia 2018 13:58

  Fajny artykuł, ale tak naprawdę nie wiem czy to co tutaj jest napisane ma rzeczywiście odniesienie do rzeczywistości.
  Faktem jest jednak to, ze aby utrzymać w związku namietność, warto jest próbować nowych rzeczy. Seks może się nudzić i po wielu latach można wpaśc w rutynę. Zabawki erotyczne są w stanie sprawić, ze ponownie zaczniemy odczuwać ekscytację i cieszyć się seksem Polecam:
  wibrator
  lekkie sado maso
  ewentualnie żele intymne
  Poszukajcie ich w sklepach erotycznych w sieci. Zrobicie dzieki temu zakupy anonimowo. Fajny jest sexownysklep.pl

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany