Lubisz lawendę? Od lat marzysz o wizycie w Prowansji? Zobacz magiczne zdjęcia lawendowych pól Samira Belhamry!

Samir Belharma to fotograf-samouk i grafik, który wyspecjalizował się w wykonywaniu niezwykłych zdjęć krajobrazów w różnych miejscach na Ziemi. Z uwagi na fakt, iż powoli kończy się sezon na lawendę, należącą do najbardziej ulubionych ziół wielu z nas postanowiliśmy ostatni raz w tym roku umożliwić naszym Czytelniczkom – przynajmniej internetowy – kontakt z jej pięknem, publikując lawendowe fotografie artysty!

Lawendy kwitną tylko raz w roku – okres ten rozpoczyna się zwykle w końcówce czerwca i trwa do początku sierpnia, choć w wielu ogrodach nadal można zobaczyć fioletowe głowy, które rozwinęły się nieco później. Ulotne piękno tych ziół, wabiących pszczoły i motyle, uśmierzających ból głowy i wspomagających układ nerwowy, zachwyciło Samira Blehamrę do tego stopnia, iż uznał on południową Francję za jedno z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie. Zobaczcie, w jaki sposób uchwycił jej efemeryczny urok! Oto jedyne w swoim rodzaju zdjęcia lawendowych pól!

zdjęcia lawendowych pól

źródło: www.pixabay.com

Lubisz lawendę? Od lat marzysz o wizycie w Prowansji? Zobacz magiczne zdjęcia lawendowych pól Samira Belhamry!

Zdjęcia lawendowych pól powstały w Valensole na południu Francji, a do ich wykonania fotograf wykorzystał zakupionego niedawno drona. Efekty, jakie uzyskał okazały się niesamowite. Przyglądając się zdjęciom, można prawie poczuć zapach lawendowego morza i wyobrazić sobie delikatne wibracje powietrza wywołane skrzydełkami tysięcy motyli. 

Choć Samir zajmuje się fotografią od zaledwie dwóch lat, wiele jego zdjęć zostało już docenionych przez portale związane ze sztuką oraz kilka znanych marek. Artysta nie ukrywa, że odrobinę retuszuje swoje zdjęcia w Lightroomie i Photoshopie, by lepiej oddawały nastrój, jaki pragnie przekazać odbiorcy. Klimat fotografii przywodzący na myśl Krainę Czarów lub kadry z pięknego snu są jednak wystarczającym argumentem, by wybaczyć mu zastosowane techniki obróbki.

Fotografowie często nie wahają się przed jakąś formą dewastowania podziwianych miejsc w dążeniu do uzyskania jak najlepszego kadru. Samir ma jednak wiele poszanowania dla cudów natury, a także wysiłków rolników włożonych w utrzymanie wzmiankowanych przestrzeni w idealnym stanie, dlatego porusza się po nich bardzo ostrożnie, starając się nie zostawić śladów.

Na zdjęciach zobaczycie gatunek lawendy znany jako Lavandula angustifolia, czyli tzw. lawenda angielska, z której pozyskuje się wysokiej jakości olejek lawendowy.

 

Zobaczcie zdjęcia lawendowych pól Samira Belhamry:

 

Warto wiedzieć, że pola lawendy można spotkać również w Polsce. Najbardziej znane są: Lisie Pole, mieszczące się we wsi Bieniądzice, blisko Wielunia, Lawendowe Zdroje niedaleko Czerniejewa, Przystanek Lawenda na Mazowszu i Ogród Pełen Lawendy w Ostrowie, blisko Krakowa. 

A jak podobają się Wam zdjęcia Samira?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,28 z 5)
zapisuję głos...