Apple wyróżniło fotografie Polaka! Zobacz niezwykłe zdjęcia blokowisk Patryka Wikalińskiego!

Już od jakiegoś czasu marka Apple promuje telefony swojej produkcji kampanią „Shot on iPhone”. Zachęca w niej użytkowników Iphonów, by robili ciekawe zdjęcia wmontowanymi w nie aparatami, a najlepsze fotografie pokazuje na swoim instagramowym profilu. Kilka dni temu na oficjalnym koncie marki Apple zagościł spot złożony ze zdjęć Polaka – Patryka Wikalińskiego, który zdążył już zebrać ponad 270 tysięcy wyświetleń. Poznajcie jego niezwykłe spojrzenie na radomskie blokowiska!

Polskie blokowiska zwykle kojarzą nam się z szarością i monotonią. Patryk Wikaliński pokazuje jednak ich barwne, radosne oblicze, które pobudza wyobraźnię za sprawą pastelowych brył oraz powtarzalnych, ale i skomplikowanych geometrycznych układów okien, lufcików czy balkonowych płyt. Zobaczcie świat jego oczami, oglądając niezwykłe zdjęcia blokowisk, wykonane głównie w Radomiu, ale też w innych miastach Polski i zagranicy!  

Medhat Dawoud Unsplash.com

Apple wyróżniło fotografie Polaka! Zobacz niezwykłe zdjęcia blokowisk Patryka Wikalińskiego!

Zdjęcia z blokowisk Patryka Wilkańskiego są zarazem po polsku prawdziwe i surrealistyczne. Na tych fotografiach bloki z wielkiej płyty przypominają kolorowe pudełka zapałek, ustawione w rządku kostki fantazyjnego domina albo dziecięce klocki lego. Uchwycone pod ciekawym kątem, w oryginalnych kompozycjach, wydobywają piękno, które jeszcze niedawno głosił w swoich wierszach piewca „blokowców-mrówkowców” i miejskiego życia, Miron Białoszewski. Oglądając je można się poczuć jak w niezwykle barwnym śnie, zawierającym intrygującą tajemnice. Kręte korytarze i wyrastające znikąd okna nawołują do rozwiązania zagadki… Nic dziwnego, że Apple postanowiło je uhonorować. Jesteśmy dumni z utalentowanego rodaka!

 

Oto wyróżniony spot ze zdjęć Wikalińskiego na profilu Apple:

https://www.instagram.com/p/Bm3o0-Qj-Hj/

Zobacz więcej magicznych zdjęć autorstwa Patryka Wikalińskiego:

https://www.instagram.com/p/Bn6juQXBYE-/https://www.instagram.com/p/BmtT0BBh5c1/https://www.instagram.com/p/Bngz7afBM2p/https://www.instagram.com/p/BnjYuAOBxra/https://www.instagram.com/p/BnoZajLF5cJ/https://www.instagram.com/p/BnWgomRh4xq/https://www.instagram.com/p/BnOyIiph9o3/

Czyż fotografie Patryka Wikalińskiego nie wpływają na ogląd polskich blokowisk? Czy i Wam udało się dzięki nim dostrzec pozytywną energię i odrobinę magii tam, gdzie dotąd nigdy nie próbowałyście jej szukać? Czekamy na Wasze komentarze!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (167 głosów, średnia: 4,23 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  23 września 2018 09:54

  Te fotografie pozwalają spojrzeć inaczej na blokowiska,a te Wrocławskie są urocze.

  Odpowiedz
 2. Margaretkaw  24 września 2018 09:38

  Niestety, nie podobają mi się, ponieważ bloki, które zostały sfotografowane, nie są typowymi blokowiskami. Wolę fotografie ukazujące rzeczywiste budynki.

  Odpowiedz
 3. as_sa  17 listopada 2018 09:44

  Trzeba przyznać, że ten pan ma oko 🙂 kto by pomyślał, że takie zdjęcia można zrobić telefonem 🙂

  Odpowiedz
 4. Ewelina  13 kwietnia 2020 22:23

  Fajne 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany