Zbliża się Dzień Babci – zróbcie coś kreatywnego!

Kwiatki i czekoladki to zwykle najpopularniejsze prezenty, jakie wręczamy na Dzień Babci, a przecież pomysłów i opcji jest dużo więcej. Babcie nie są wycięte z jednego szablonu. Każda z nich jest inna, ma inne upodobania, zainteresowania, potrzeby. Zanim znajdziemy prezent dla babci, warto się zastanowić, jaka ona jest.

Babcia nowoczesna

Być może nie jest to kobieta, która ma w torebce najnowszy model smartfona, a w wolnej chwili wrzuca zdjęcia do mediów społecznościowych z popularnymi hashtagami. Nowoczesną babcię poznamy jednak po tym, że chętnie skorzysta z nowego robota kuchennego, wyśle zdjęcie MMS-em lub będzie wiedziała, czym jest blogowanie. Warto wręczyć takiej babci prezent, który sprawi przyjemność nie tylko jej, ale i bliskim. Może to być na przykład ekspres do latte, jednej z najpopularniejszych kaw. Będziecie mogli razem spędzać czas, przygotowując ulubione mieszanki i ucząc się wspólnie obsługi nowego sprzętu.

W końcu są takie babcie, które zaczynają dzień od filiżanki kawy. Najczęściej idą po linii najmniejszego oporu i po prostu robią kawę rozpuszczalną. Jeśli masz taką babcię, na pewno ucieszy ją ekspres do kawy latte. Nie ma przecież lepszego dodatku do śniadania niż filiżanka dobrego napoju kawowego. Najlepiej zdecydować się na łatwy w obsłudze automatyczny ekspres do kawy z mlekiem. Nie są one najtańsze, ale jeśli babcia ma więcej wnuków, można zrobić składkowy prezent i kupić dobrej jakości ekspres do kawy latte od De’Longhi. Oczywiście obok takiego ekspresu powinien stanąć zapas kawy, nie takiej z marketu, ale z dobrego sklepu z kawami. W końcu to ukochana babcia, powinna więc pić najlepszą kawę na świecie.

Babcia tradycyjna

W jej domu zawsze pachnie szarlotką, półki w kredensie uginają się od bibelotów, a każdy przygarnięty kot jest mile widziany. Taka babcia oczywiście powie, że wszystko ma i nic nie jest jej potrzebne. Faktycznie, w minimalizowaniu swoich potrzeb doszła do perfekcji. Na pewno ucieszy ją jednak każdy praktyczny prezent. Możesz jej podarować silikonowe foremki do ciasta, zestaw eleganckich szklanek albo ciepły, puchaty koc. Ten ostatni na pewno pokochają babcine koty. Nie zapomnij o kwiatku, babcia tradycyjna na pewno ma w domu co najmniej jeden pusty wazon.

Świetnym pomysłem są również zdjęcia dzieci i wnuków w ozdobnych ramkach. Nic tak nie rozczula babcinych serc od zatrzymanych na fotografiach wspomnień. My często odchodzimy od tradycyjnych albumów na rzecz zdjęć umieszczanych w sieci, a starsze osoby zwykle mają z tym duży problem. Często zdarza się również, że bliscy kolekcjonują nasze zdjęcia z dzieciństwa, które dumnie prezentują się na komodach i półkach. Chociażby dlatego właśnie dobrze jest wydrukować aktualne fotografie i dać je w prezencie swojej ukochanej babci.

Warto również szukać aktywności, które możecie wykonywać razem, np. szydełkowanie, robienie na drutach, wyszywanie. W ten sposób nie tylko spędzamy czas wspólnie, ale sami możemy nauczyć się nowych umiejętności i rozwinąć kreatywne myślenie. Kto wie, gdzie jeszcze mogą przydać się takie zdolności. Największą zaletą w tym przypadku jest jednak poświęcenie chwili uwagi ukochanej babci i pokazanie, że jest ona dla nas ważna.

Babcia dobra rada

Lubi wszystko wiedzieć i chętnie się swoją wiedzą dzieli. Może na co dzień to irytujące, bo nikt nie lubi być pouczany, ale do kogo biegniesz, gdy zrobisz brzydką plamę na białej bluzce, albo – co gorsze – na białej kanapie? Taką babcię najłatwiej jest uszczęśliwić, wręczając jej źródło wiedzy. Mogą to być:

książka z serii poradników,
dostęp do kodowanych kanałów telewizyjnych,
prenumerata czasopisma dla kobiet,
kurs obsługi komputera i korzystania z Internetu,
audiobook.

Nie ma dwóch takich samych babć, nie ma dwóch takich samych prezentów. Jeśli naprawdę nie wiesz, co możesz podarować swojej babci, podaruj jej swój czas. Będzie szczęśliwa, gdy spędzi z tobą popołudnie w kinie, teatrze, muzeum a może po prostu na spacerze. Kiedy ostatni raz udało wam się naprawdę porozmawiać?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (67 głosów, średnia: 4,87 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany