Zatrzymanie wody w organizmie – jak sobie z tym poradzić?

Nasz organizm składa się w ok. 75% z wody. Jest ona niezbędna do codziennego funkcjonowania, wpływa na naszą efektywność – umysłową i fizyczną. Czasem jednak, nadmiar wody przeszkadza, powodując opuchnięcia i nieprzyjemne uczucie ciężkości. Jak sobie z tym poradzić?

Kobieta na wadze

Problem wzmaga się zwłaszcza latem, gdy temperatury rosną, a wilgotność powietrza spada. Wtedy właśnie puchną nogi i kostki, puchną dłonie, przybywa centymetrów w okolicy bioder i ud, a co najgorsze zaczynamy zauważać obrzęki na twarzy. Co jest przyczyną? Utarło się, że woda w organizmie gromadzi się gdy dostarczamy jej zbyt mało z zewnątrz, jednak nie jest to jedyna przyczyna. Wpływ na to mają także hormony, faza cyklu miesiączkowego, wysiłek fizyczny (po treningu paradoksalnie ważymy więcej!), spożywane potrawy (sól, słodycze, alkohol).

Ilość płynów wypijanych  w normalnych warunkach, w lecie staje się niewystarczająca, gdyż utrata  jest znacznie większa: mocniej się pocimy, nasilona jest utrata wody z wydychanym powietrzem, czy też parowanie przez skórę mocniej eksponowaną i narażoną na działanie promieni słonecznych. Jak z tym walczyć? Beata Prusińska, dietetyk z centrum żywieniowego Naturhouse radzi: „Podstawowym rozwiązaniem jest zwiększenie ilości wypijanej wody, jednak nie liczmy na zbyt szybki efekt, dajmy organizmowi czas na przestawienie się.”

Lato sprzyja również podróżowaniu, jest to niezwykle przyjemne, ale gdy podczas urlopu nie możemy założyć butów, lub ciężko nam wcisnąć się w spodnie, wszystko traci swój urok. „Istnieje jednak doskonałe rozwiązanie dla takiej niekomfortowej sytuacji, jeśli za wspomniany stan rzeczy jest odpowiedzialny lot samolotem lub nasze zamiłowanie do poznawania nowych smaków – potraw często z dużą ilością soli, ostrych lub nieznanych nam przypraw, rozwiązanie jest jedno: FLAWONOIDY ROŚLINNE, zawarte m.in. w suplemencie diety FLUICIR dostępnym w naszych centrach.” – podpowiada Beata Prusińska.      

Za co odpowiadają flawonoidy i jak działają? Mają zbawienny wpływ na zastoje krążeniowe powstające podczas lotów samolotem, gdy mamy do czynienia ze zbyt gwałtowną zmianą ciśnień podczas startu czy lądowania, ale też statycznej pozycji ciała podczas całego lotu. Doskonale usprawniają drenaż limfatyczny, co w znacznym stopniu wpływa na redukcję znienawidzonego cellulitu. Gdzie znaleźć wspomniane flawonoidy? Ich źródłem są owoce takie jak winogrona, borówki, jagody, cytrusy i wiele innych posiadających dość dużą ilość drobnych pestek lub ziarenek, jednak nie wystarczy  wprowadzić do codziennego menu wspomniane owoce, aby uzyskać efekt usuwania nagromadzonych płynów, zadziałać muszą skoncentrowane wyciągi lub ekstrakty zawarte m.in. w ampułkach FLUICIR.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (230 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Aniaen  8 sierpnia 2013 16:45

    Paradoksalnie na zatrzymanie wody w organizmie należy pić jej jeszcze więcej – a wszyscy mi do tej pory powtarzali inaczej (choć wiadomo, że powinno się jej wypijać przynajmniej 2 litry na dobę) 😉

    Odpowiedz
  2. teresa2111  12 sierpnia 2013 16:33

    A mi lekarz powiedział że mam ograniczyć picie wody to wtedy nie będzie mi się zatrzymywać i rzeczywiście pomogło

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany