Zastosowania pasty do zębów, o których dotąd nie słyszałaś. Poznaj 10 najpopularniejszych!

Pasta do zębów sprawdzi się nie tylko w łazience, a przynajmniej nie tylko gdy musisz wyszorować zęby. Pomaga w sprzątaniu i codziennych domowych czynnościach. Okaże się też pomocna w sytuacjach awaryjnych. Oto 10 jej nietypowych zastosowań!

Myjesz nią zęby rano i wieczorem, a co wytrwalsi – po każdym posiłku. Okazuje się jednak, że pasta ma szereg również innych zastosowań, i to nie tylko jeśli chodzi o higienę. Jeżeli dotąd o nich nie słyszałaś, już spieszymy z wyjaśnieniami. Przedstawiamy zastosowania pasty do zębów, a dokładnie 10, które od dziś zdecydowanie ułatwią życie każdej pani domu, a także domownikom. I o ile w przypadku higieny jamy ustnej możesz stosować pastę kolorową, o tyle przy innych czynnościach decyduj się raczej na wersję białą. 

źródło: www.pixabay.com

Zastosowania pasty do zębów, o których dotąd nie słyszałaś. Poznaj 10 najpopularniejszych!

Oto 10 zastosowań pasty do zębów:

1) Łatanie niewielkich dziur w ścianie

źródło: www.pixabay.com

Gdy na ścianie pojawiają się niewielki dziurki i rysy, nie musisz od razu ich gipsować. Wystarczy, że w szczelinie pojawi się pasta do zębów, na którą, po dokładnym wyschnięciu nałożysz farbę. Podkreślamy, że chodzi wyłącznie o szpary nie większe niż kilka milimetrów.

 

2) Sposób na wypryski

Gdy na twarzy czy dekolcie pojawia się nieproszony gość, najlepiej nałożyć na niego pastę do zębów. Podpowiadamy, aby zrobić to przed pójściem spać i zmyć rano. W tym czasie pasta zasuszy opryszczkę i zapobiegnie dalszemu się jej rozprzestrzenianiu.

 

3) Zmazywanie malunków dziecka ze ściany

źródło: www.pixabay.com

Jeżeli jesteś mamą małego szkraba, dobrze wiesz, że większość zabaw kończy się dla ciebie prawie że morderczym sprzątaniem. Niejednokrotnie malec swoją artystyczną twórczość przenosi właśnie na ściany, a wówczas pomoże pasta – o ile użył kredek. Nałóż środek na szczoteczkę i delikatnie je wyszoruj.

 

4) Czyszczenie żelazka

Najpierw należy zmoczyć zabrudzony fragment żelazka, a następnie nałożyć na niego pastę do zębów. Polerujemy gąbeczką, do momentu aż brud zniknie. Na koniec wycieramy do sucha.

 

5) Przyklej na nią plakaty

źródło: www.pixabay.com

Jeżeli chcesz przykleić do ściany niewielki plakat, wcale nie musisz używać dwustronnej taśmy czy kleju, które pozostawią po sobie widoczny ślad. Wystarczy kilka kropli pasty. Zaschnie i przytrzyma obrazek.

 

6) Czyszczenie smartfona

Aby wyczyścić ekran twojego smartfona wystarczy, że na szmatkę wyciśniesz odrobinę pasty i delikatnie przetrzesz szmatką. Później popraw ręcznikiem papierowym i twój telefon będzie lśnić. 

 

7) Sprzątanie w łazience

źródło: www.pixabay.com

Osad z mydła, kamień, wybielanie fug czy polerowanie uchwytów i baterii. Wszystko wskazuje na to, że pasta pomaga też w łazience. W pierwszym etapie nałóż ją na szczoteczkę i wyszoruj miejsce, które tego potrzebuje. Potem zetrzyj jej pozostałości namoczoną gąbeczką. Gdy dodatkowo walczysz o połysk, na koniec użyj papierowego ręcznika.

 

8) Twoje auto wypięknieje

Pasta do zębów sprawdzi się zarówno przy maskowaniu drobnych rys na karoserii samochodowej, jak i przy polerowaniu reflektorów w aucie. W pierwszym przypadku wystarczy nałożyć ją na miękką szmatkę i delikatnie wyczyścić, na koniec przetrzeć suchą tkaniną. Jeśli chodzi o reflektory, po polerowaniu, należy zmyć pastę gąbeczką z wodą, a następnie wytrzeć na sucho.

 

9) Na plamy z atramentu i tuszu 

źródło: www.pixabay.com

Zdarza się, że niechcący popiszesz się na koszulce, a jeżeli piszesz piórem, zdarzają się wypadki, gdy rozleje się atrament. Wówczas na dobę pozostaw na plamie grubą warstwę pasty do zębów, a następnie wypierz w pralce. 

 

10) Pokona plamy z ręczników

źródło: www.pixabay.com

Na ręcznikach często pozostają plamy, będące często pozostałościami kosmetyków. Odrobina pudru czy fluidu przy niedokładnym zmyciu makijażu czy tłuste pozostałości po kremie. Pojawiają się na nich też odbarwienia od zwykłego codziennego wycierania rąk. Aby poradzić sobie z brudem na materiałach frotte, nałóż na plamy grubą warstwę pasty do zębów i pozostaw na godzinę. Później wypierz ręcznik w pralce. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (168 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...