Zaproszenie na urodziny – jak napisać: kilka zasad, pomysłów, inspiracji

Spis treści:

Zaproszenie na urodziny może mieć różną formę. Zapraszać można bowiem na różne sposoby. Bezpośrednio w rozmowie, telefonicznie bądź poprzez wysłanie zaproszenia w formie pisemnej. A jak zaprosić na urodziny, gdy szczególnie ci na tym zależy? Każdy sposób jest dobry, ale jeśli chcesz nadać wydarzeniu szczególny charakter, to kartka z oryginalnym tekstem na pewno sprawdzi się znakomicie! Co jednak napisać w takim zaproszeniu? Już podpowiadamy!

Zaproszenie urodzinowe może mieć formę oficjalnego, nieco sztywnego zawiadomienia, ale może też w sposób dowcipny i z przymrużeniem oka zapraszać do zwariowanej zabawy. Właśnie – wszystko zależy od charakteru wydarzenia. Czy zapraszamy niejako z obowiązku, na krótkie spotkanie przy koktajlu, czy może planujemy imprezę do białego rana.

Zaproszenie na urodziny.

Źródło: www.pixabay.com

Zaproszenie na urodziny – jak napisać: kilka zasad, pomysłów, inspiracji

Treść zaproszenia uzależniamy od tego, do kogo je kierujemy. Jeśli są to osoby starsze, z którymi nie jesteśmy w zażyłych stosunkach, to styl naszej wypowiedzi powinien być bardziej oficjalny. Na większą swobodę możemy pozwolić sobie z bliskimi znajomymi czy rodziną.

Na kartce umieszczamy takie informacje, jak: kto zaprasza, kogo i z jakiej okazji, o której godzinie rozpoczyna się wydarzenie i gdzie się odbędzie oraz prośbę o potwierdzenie swojej obecności. W złym tonie jest wysyłanie zaproszeń na ostatnią chwilę – musimy się wtedy liczyć z tym, że nie każdy będzie mógł się pojawić osobiście.

Grzeczność wymaga, żeby zaimki takie jak: Wam, Was, Ciebie, Tobie zapisywać dużą literą. Podobna zasada obowiązuje przy słowach oznaczających stopnie pokrewieństwa: Babcia, Dziadek. Jeśli zapraszamy ważne osobistości, to dobrze jest użyć stosownej tytulatury: Szanowny Pan Profesor.

Jeśli wciąż brakuje ci pomysłu na tekst na zaproszenie urodzinowe – zobacz co dla ciebie przygotowaliśmy poniżej.

Teksty na zaproszenie na urodziny

Oficjalnie zaproszenie na urodziny:

Mam zaszczyt zaprosić Szanownego Panią/Pana…na uroczystość urodzinową, która odbędzie się dnia….o godzinie…w…Uprzejmie proszę o telefoniczne potwierdzenie swojej obecności. Telefon do kontaktu:…Pozdrawiam….

 

Serdecznie zapraszam…na moje urodziny, które odbędą się dnia…o godzinie…w…Proszę o potwierdzenie obecności. Pozdrawiam…

 

Zaproszenie dla…na przyjęcie urodzinowe, które odbędzie się…w…Startujemy o godzinie…, a kończymy…Mile widziane swobodne i wygodne stroje. Swoją obecność proszę potwierdzać mailowo:…Pozdrawiam…

 

Osobiste zaproszenie urodzinowe:

Nie wyobrażam sobie moich urodzin bez Ciebie! Dlatego zapraszam Cię…dnia…o godzinie…na całonocną balangę w moim domu. Proszę, weź ze sobą dobry humor!

 

Z okazji moich urodzin zapraszam Cię Droga…na skromną kolację przy lampce wina. Uroczystość odbędzie się…o godzinie w…Nie może Ciebie zabraknąć! Czekam z niecierpliwością na wspólne świętowanie.

 

Śmieszne zaproszenie na urodziny:

Z okazji urodzin zapraszam…na bombową imprezę dnia…w…Odpalamy lont o godzinie…W planie: wybuchowe drinki, strzelający tort i pokaz fajerwerków! Zadzwoń do mnie, żeby potwierdzić. Do zobaczenia!

 

Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień! Z okazji tej okrągłej rocznicy zapraszam Cię…do wspólnego biesiadowania przy suto zastawionym stole. Ucztowanie odbędzie się…o godzinie…w…Gwarantuję tańce, swawole i hulanki! Nie przyjmuję odmowy! Widzimy się za tydzień.

 

Serdecznie zapraszam do świętowania moich kolejnych urodzin…zdaję się, że osiemnastych! A jak na osiemnastkę przystało – będzie się działo. Impreza odbędzie się za tydzień w sobotę o godzinie…w…- najbardziej rozrywkowym lokalu w mieście. Nie zabraknie przekąsek i napojów, więc Ciebie też nie może zabraknąć.

 

Zaproszenie na urodziny dziecka:

Serdecznie Cię zapraszam…na moje 7 urodziny, które odbędą się dnia…o godzinie…w…Będzie dużo zabaw i konkursów. Mam nadzieję, że przyjdziesz.

 

Jacek z rodzicami zaprasza Babcię Monikę i Dziadka Stasia na 1 urodziny dnia…o godzinie…w…

 

Zobacz inspiracje na wykonanie zaproszenia na urodziny

https://www.instagram.com/p/B1YYjXqIdQ6/

Mamy nadzieję, że znalazłaś tutaj inspirację dla siebie!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (69 głosów, średnia: 3,81 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. grzanka12  19 września 2019 17:37

    Piękne!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany