Zaproszenie do internetowej galerii: Świat z ołówkiem w dłoni

Internetowa galeria sztuki BE- ART exclusive powstała, by zaspakajać potrzebę posiadania rzeczy pięknych i niepowtarzalnych.

Internetowa galeria sztuki BE- ART exclusive powstała, by zaspakajać potrzebę posiadania rzeczy pięknych i niepowtarzalnych. W swojej wyjątkowej ofercie posiada zbiór niepowtarzalnych dzieł sztuki zarówno dla najbardziej wymagających koneserów, jak i ludzi praktycznie podchodzących do współczesnego wystroju wnętrz. Wśród swoich stale zwiększających się zbiorów, posiada niepowtarzalne i unikatowe rysunki polskich artystów: Anety MlaśJakuba Malarza,Bartosza RabiejaDory Krincy czy Sebastiana Krawczaka.

galeria

Rysunek to kompozycja linii wykonana na płaszczyźnie. Polega na nanoszeniu na powierzchnię walorów wizualnych przy użyciu odpowiednich narzędzi takich jak np. ołówek, węgiel, kreda, pastel, kredka, tusz. Techniki rysunkowe biorą często nazwy od narzędzi, którymi są wykonywane.

Wśród artystów rysowników na stałe współpracujących z galerią BE-ART exclusive jest Sebastian Krawczak z Grójca. Samouk, wielki pasjonat tego, co robi. Sztukę i twórczą kreatywność ceni ponad wszystko – ponad codzienność i tradycyjne podejście do pracy. Artysta mieszka i pracuje w mieście rodzinnym. Jego talent dostrzegła już w szkole podstawowej nauczycielka plastyki Żaneta Pietrzyk, która pomagała mu w dalszym rozwoju jego umiejętności plastycznych. Najczęściej w rysunku posługuje się ołówkiem, maluje także farbami olejnymi i akrylem. Tworzenie prac w większych formatach zaczęło się od wykonania na zamówienie w formacie B1 widoku warszawskiej starówki dla mieszkańca Grójca – Pawła Łomży. Po jej ukończeniu zrodził się pomysł rysowania grójeckich zabytków i pomników. Owoce swojej pracy zaprezentował na wystawie indywidualnej, której otwarcie miało miejsce 26 czerwca 2009 roku w Klubie Artystycznym GALERIA. Sebastian Krawczak zasłynął z wykonanej ołówkiem lokomotywy o wielkości 6m na 4,5m na ścianie budynku przy ul. Piłsudskiego 67 w Grójcu oraz z pracy na rzecz tegoż miasta o nazwie Panorama Grójecka. Został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa za największy rysunek wykonany ołówkiem na ścianie budynku. Tematyką jego prac w ołówku, najczęściej są portrety i konie.

Dziki

Bartosz Rabiej artysta współpracujący z galerią BE-ART, to rozkwitający talent, pełen młodzieńczej i twórczej wizji oraz umiejętność nietuzinkowego postrzegania świata. W głównym kręgu jego zainteresowań zawodowych znajduje się konserwacja malarstwa ściennego, co jest związane ze specjalizacją, którą wybrał w trakcie studiów na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie. Poza konserwacją zabytków pasjonuje go pozłotnictwo – prace inspirowane dziełami Alfonsa Muchy, wykonuje witraże, prace olejne i akwarele. Szczególne jednak miejsce zajmuje w jego twórczości grafika i rysunek. Tematem, któremu poświęca najwięcej miejsca w swoich pracach wykonanych techniką rysunku są maszyny. To zamiłowanie realizuje, rysując a następnie budując na podstawie stworzonych projektów – maszyny.

 Źródła twórczych inspiracji poszukuję w życiu codziennym. Szczególnie fascynuje mnie obserwowanie ludzkich zachowań, czasem komicznych a czasem po prostu zwykłych czynności dnia codziennego. Za pomocą ich formy przedstawiam problematykę postawionego sobie tematu i często przypisuje im wiele cech ludzkich. Interesuje mnie również historia maszyn oraz mechanizmy ich działania. Unikatowa wiedza dotycząca ich techniki i technologii jest dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji do działań twórczych, dającym możliwość przetransponowania dawnych rozwiązań technicznych na współczesny język sztuki. – wyjaśnia artysta.

W jego twórczości na papierze przewijają się przede wszystkim elementy zębatek, stali, blachy służące do wyrażenia myśli i spostrzeżeń na dany temat oraz poszukiwanie prawdy w prawdzie.

 

Jakub Malarz to kolejny zdolny artysta, który rozpoczął współpracę z BE-ART exclusive. Podochodzi z Bielska-Białej. Od najmłodszych lat jego pasją był rysunek. Jego styl to mocno kontrastowe prace surrealistyczne wykonywane ołówkiem. Z biegiem czasu rozszerzył swój krąg zainteresowań o sztukę ilustracji graficznej. Nie ukończył żadnej szkoły kierunkowej ani kursów. Wszystko do czego doszedł osiągnął metodą prób i błędów. Jego prace wykonywane ołówkiem to zbiór elementów bogatych w detale, pieczołowicie dopieszczanych w każdym calu. Na pytanie skąd czerpie inspiracje, odpowiada, że z muzyki.

 

Aneta Mlaś obecnie mieszkająca w Tychach z zamiłowania od kilku lat zajmuje się rysunkiem, grafiką, ilustracjami. Jak sama mówi o sobie: jest realistką w świecie marzeń, marzycielką w rzeczywistości. Laureatka III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Dla Niepokonanych” w 2009 roku za swoją pasję – rysunek i grafikę. Posiada certyfikat MEN z Grafiki użytkowej. Motorem prac artystki jest wyobraźnia, przez pryzmat której przedstawia w swoich dziełach różne emocje, stany, zjawiska czy procesy działające zarówno wewnątrz człowieka jak i między ludźmi. Dbałość o detale oraz specyficzny rodzaj kreski nadały rozpoznawalnego stylu pracom artystki. Uczestniczka kilku wystaw zbiorowych oraz indywidualnych m in.: w Łodzi, Katowicach, Tychach, Kętrzynie. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą.

prawda zdrajca multiple-personality

Dora Krincy – kobieta o wielu pasjach. Projektuje ubrania, biżuterię, obuwie. Rysuje, maluje, tworzy rzeźby w kamieniu. Fascynują ją kostiumy filmowe.Bohaterkami jej rysunków i obrazów są głównie kobiety o różnych osobowościach – umiejscowione w mistycznej, teatralnej scenografii, symbolicznym zamyśleniu. W swoich pracach oddaje część swojej magicznej duszy – ukazuje drugą stronę podświadomości, ukryte pragnienia, obawy, myśli, symbole.

cabaret-2

Galeria BE-ART exclusive promuje artystów, oraz ich dzieła prowadząc jednocześnie sprzedaż online. BE-ART kieruje swoją ofertę do: klienta który doceni indywidualność i wyjątkowość danego dzieła, do klienta świadomego faktu iż prawdziwa wartość sztuki wyrażona jest w jej cenie, do klienta gotowego zainwestować w nią. W galerii znajdują się rysunki jednostkowe, unikalne, tworzone w pojedynczych egzemplarzach.

Wszystkie dostępne są na stronie www.be-art.pl

pejzaż(1) król-czasu m4

Tekst: Agencja I.D.Media

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (108 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. bbo  20 lutego 2014 20:08

    Możemy być dumni z naszych rodaków.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany