Zaproszenia weselne czyli kiedy i jak zapraszać gości?

Gdy ułożymy już ostateczną listę gości i wybierzemy oraz wypiszemy zaproszenia,  nadchodzi czas, aby odwiedzić gości i poinformować ich o zbliżającym się ślubie. Warto zadbać o to, by wszystkich zapraszanych odwiedzić osobiście, szczególnie tych najważniejszych, czyli dziadków, chrzestnych i rodzeństwo oraz najbliższych przyjaciół.

W przypadku dalszej rodziny, bywa, że złożenie wizyty jest trudne ze względu na odległość od miejsca ich zamieszkania. Można zdecydować się wtedy na przesłanie zaproszeń pocztą. Mimo zmieniających się realiów, należy jednak bezwzględnie zapomnieć o drodze elektronicznej (mailowej lub poprzez sms) jako możliwości komunikowania się w sprawie ślubu i wesela. Jest to wydarzenie zbyt znaczące i otoczone swoistym, tradycyjnym i nadal konserwatywnym klimatem, by posługiwać się wirtualnymi sposobami porozumiewania.

Zwykle terminarz Państwa Młodych jest napięty i zaplanowany z dużym, rocznym lub nawet dłuższym wyprzedzeniem. Mimo to, swoich gości wystarczy poinformować o przygotowaniach z 2,3-miesięcznym wyprzedzeniem, nie wcześniej. Taki czas pozwoli na przygotowanie się do ceremonii i przyjęcia (chodzi głównie o stroje oraz prezenty), a także wziąć potrzebne dni wolne od pracy.

Przy okazji trzeba wspomnieć o zawiadomieniach. To popularny sposób informowania o ślubie osób, których nie zaprasza się na przyjęcie, lecz jedynie chce się powiadomić o fakcie zawarciu małżeństwa. Można tę kwestię rozstrzygnąć dwojako – zawiadomienia można rozesłać kilkanaście dni przed ceremonią. Wówczas można się spodziewać, że osoby przyjdą do kościoła lub urzędu stanu, by złożyć życzenia Młodej Parze. Można wysłać informację po fakcie – do dwóch tygodni po zaślubinach – w których zawrze się informację, że wstąpiło się w związek małżeński.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (162 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...