Zaparzacz do kawy – gdzie się sprawdzi, o czym pamiętać przy jego zakupie?

Spis treści:

Zaparzacze do kawy pojawiły się już na początku XIX wieku i co ciekawe, przetrwały do dziś. Oczywiście skonstruowane są inaczej, schemat działania jest jednak podobny. To przede wszystkim idealne urządzenie do przygotowywania dużej ilości kawy w tym samym czasie, a także do utrzymywania naparu w odpowiedniej temperaturze.

Zaparzacz do kawy

 

Kiedy postawić na zaparzacz do kawy?

Zaparzacz do kawy to doskonałe urządzenie, które pozwoli zaparzyć większą ilość naparu w tym samym czasie. Dzięki temu będziesz mógł na przykład obsłużyć dużą liczbę gości. Dlatego też najczęściej wybiera się ten sprzęt w restauracjach lub innych lokalach gastronomicznych. Świetnie sprawdza się również w kącikach kawowych podczas konferencji, zjazdów, sympozjów, a nawet wesel i wielu innych imprez okolicznościowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał elektryczny zaparzacz do kawy do swojego domu. Wszystko zależy od tego, jak dużo naparu spożywasz. Co ważne, urządzenia te są znacznie tańsze od tradycyjnych ekspresów, co może być fundamentalną podstawą do zakupu.

Warto podkreślić, że zaparzacz nie tylko przygotuje dla Ciebie napar, ale również będzie go utrzymywał w odpowiedniej temperaturze przez długi czas. Dlatego też zachęcamy do jego zakupu wszystkich właścicieli biur czy firm z różnych branż. Kawa zaparzona na pierwszej przerwie, będzie idealna do wypicia również na drugiej. Twoi pracownicy zaoszczędzą czas i spędzą wolną chwilę od pracy na odpoczynku. Na koniec chcemy dodać, że urządzenia do parzenia kawy wcale nie muszą służyć tylko i wyłącznie do przygotowania właśnie tego naparu. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaparzył w nim herbatę lub zioła.

 

O czym pamiętać kupując urządzenie do parzenia kawy?

Zacznijmy od samej budowy, zaparzacz do kawy może mieć jednościenny korpus ze stali nierdzewnej, który zdecydowanie wystarczy do tego, aby utrzymać temperaturę naparu przez dłuższy czas. Nie oznacza to jednak, że na rynku brak wersji dwuściennych, które będą skuteczniejsze. Przy zakupie uwagę zwróć na uchwyty oraz pokrywę, dobrze, jeśli są wykonane z odpornego na wysokie temperatury polipropylenu. Zaparzacz do kawy i herbaty powinien być wyposażony w szklany wskaźnik poziomu wody oraz kranik zapobiegający kapaniu. Te dodatki znacznie ułatwią użytkowanie urządzenia. Warto postawić na sprzęt wyposażony w osobną tacę ociekową, którą z łatwością opróżnisz i wymyjesz w razie potrzeby. Przydatne będą również lampki oznaczające koniec parzenia oraz konieczność usunięcia kamienia z wnętrza zaparzacza. Oczywiście nie możesz zapomnieć o konkretnej mocy urządzenia, to od niej zależy szybkość parzenia. Sprzęt o mocy około 1600W powinien być wystarczający do domowego użytku. W biurach i miejscach pracy polecamy takie lub nieco mocniejsze urządzenia. W restauracjach, firmach cateringowych czy innych lokalach gastronomicznych lepszym rozwiązaniem będą zaparzacze do kawy o większej mocy.

Znani producenci perkolatorów

Urządzenia do parzenia kawy produkowane są przez wiele marek. Jest jednak kilka takich, które wyróżniają się na tle innych. Przede wszystkim oferują sprzęt najwyższej jakości, chętnie wybierany przez klientów prywatnych i biznesowych. To między innymi firma Hendi, ale również bardzo znana Bartscher. Nie można zapomnieć o Red Fox czy też producencie o nazwie Bravilor Bonamat. W ofertach sklepów internetowych znajdziesz również rozwiązania marki Stalgast. Oczywiście ostateczny wybór należy już tylko do Ciebie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (38 głosów, średnia: 4,84 z 5)
zapisuję głos...