Zapach z papierosów – jak się go pozbyć?

Jak pozbyć się zapachu papierosów w domu? Wszyscy wiemy, że to bardzo nieprzyjemna woń, która osadza się niemal wszędzie. Usunięcie jej może być trudne, jeśli papierosy palone są często. Radzimy, jak usunąć ich zapach.

Sposoby na pozbycie się zapachu z papierosów

1. Saszetki zapachowe

Najprostszym sposobem na pozbycie się zapachu papierosów jest kupno dobrej saszetki zapachowej. Saszetki sprawdzają w większości pomieszczeń oraz w samochodach. Z powodzeniem maskują zapach dymu tytoniowego, lecz trzeba pamiętać o ich regularnej wymianie. Należy też zwrócić uwagę na jakość zakupionej saszetki – ważne, aby oddawała zapach możliwie najdłużej.

2. Świece

Świecie również dobrze maskują zapach z papierosów. Obecnie na rynku można znaleźć bardzo wiele świec o różnych zapachach i funkcjach. Odpowiednio wybrana świeca nie tylko usunie nieprzyjemne zapachy, ale też  wpłynie pozytywnie na twój nastrój.

3. Kawa

Kawa znana jest z tego, że dominuje niemal wszystkie zapachy i smaki, w tym woń papierosów. Można samemu przygotować saszetki zapachowe ze zmielonej kawy lub nasypać ziaren do ozdobnego słoiczka (bez wieczka). W drugim przypadku zapach kawy będzie nieco słabszy.

4.Regularne wietrzenie

Aby pozbyć się zapachu z papierosów, trzeba też pamiętać o tym, aby regularnie wietrzyć pokoje. Jeśli masz takie możliwości, pal przy otwartym oknie. Dzięki temu zapach tytoniu nie osiądzie w pomieszczeniu.

5. Kadzidełka

Kadzidełka silnie maskują zapach z papierosów, więc są dobrym wyborem. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że większość kadzidełek jest niestety szkodliwa dla naszego zdrowia. Dlatego nie jest to rozwiązanie na stałe. Z pewnością sprawdzi się najlepiej np. przed przyjściem gości.

6. Pochłaniacze zapachów

Dobrym sposobem na pozbycie się zapachu z papierosów jest kupno specjalnych pochłaniaczy zapachów. Mają one z reguły różne przeznaczenie, np. do lodówki, do butów jak w ofercie General Fresh, ale wszystkie działają tak samo, czyli usuwają nieprzyjemny zapach.

 

Pamiętaj o firankach i sprzęcie elektronicznym

Dym z papierosów to nie tylko zapach w powietrzu. Osadza się on właściwie wszędzie w mieszkaniu, zwłaszcza na firankach. Miej więc na uwadze to, że należy je regularnie prać. Jeśli są białe, warto wspomóc usuwanie szarego osadu po dymie papierosowym. Wystarczy użyć wybielacza do firanek.

Zapach papierosów osadza się także na sprzęcie elektronicznym i meblach. Pamiętaj zatem o regularnych porządkach. Tylko w ten sposób możesz usunąć nieprzyjemny zapach z powierzchni tego typu.

 

Pierz ubrania i pościel

Jeśli zastosowałeś wszystkie wskazówki z tego artykułu, lecz wciąż masz problem z zapachem papierosów, bardzo możliwe, że czujesz ich zapach na własnych ubraniach i pościeli. Dlatego staraj się możliwie najczęściej prać wszystkie tkaniny, które znajdują się w twoim domu. Podobnie do firanek, są one bardzo podatne na wchłanianie dymu papierosowego.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (35 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  1 lutego 2020 18:50

  Kawa i świece są bardzo skuteczne.

  Odpowiedz
 2. agasam9  2 lutego 2020 08:53

  moim zdaniem nie sposób się tego zapachu pozbyć, on tak wżera się w meble, dywany, firany, że wchodząc do mieszkania palacza od razu czuję zapach papierosów…

  Odpowiedz
 3. lola.92  4 lutego 2020 20:23

  Najlepszym sposobem jest nie palić, a gościom pozwalać palić tylko na zewnątrz. Zapach dymu papierosowego jest obrzydliwy, mnie zbiera na wymioty nawet jak ktoś mnie na ulicy mija i pali papierochy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany