Zamówienie kuriera jeszcze prostsze

Zamówienie kuriera powinno być proste i szybkie. W ciągu dnia mamy zazwyczaj mało czasu, aby korzystać z serwisów, które wymagają wypełnienia długich, skomplikowanych formularzy. Serwis globkurier.pl został stworzony właśnie po to, aby zamówienie kuriera było proste, szybkie i przyjemne.

Jeśli po raz pierwszy zamawiasz kuriera, nigdy nie korzystałeś z usług kurierskich, to z pewnością przekonasz się, że współpraca z tym serwisem jest ułatwieniem, oszczędnością czasu oraz pieniędzy. Zamówienie kuriera pod wskazany adres nie jest czynnością skomplikowaną.

Proste kroki do wysłania przesyłki

W pierwszej kolejności jeszcze przed zamówieniem kuriera należy zapakować i odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na rzeczy delikatne, szklane oraz na przedmioty wykonane z kruchego tworzywa. Ważną kwestią jest to, żeby zawartość przesyłki nie poruszała się w kartonie. Od tego właśnie w dużej mierze zależy czy przesyłka nie zostanie uszkodzona podczas transportu.

Kolejnym krokiem po zapakowaniu jest zważenie przesyłki oraz jej dokładne zmierzenie. Od tego, jakie paczka ma gabaryty, będzie zależne, jaki będzie koszt za jej transport. Należy pobrać dokładne wymiary i wagę przed zamówieniem kuriera, dlatego, że łatwo narazić się na dodatkowe koszty źle wykonując te czynności.

Formularz – łatwy, prosty i szybki. Należy wybrać usługę, podać dane adresowe – adres skąd kurier odbierze przesyłkę (adres nadawcy) oraz gdzie przesyłka ma być dostarczona (adres odbiorcy). Istotną kwestią jest także podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu. Jeśli wymagasz faktury, to należy wypełnić dane wymagane do wystawienia faktury. W kolejnym etapie należy zatwierdzić zamówienie, zapłacić za zamówienie kuriera on-line, a następnie wydrukować list przewozowy, który zostanie wysłany na adres e-mail.

Numer przewozowy należy przykleić na przesyłce tak, żeby był on czytelny. W oczekiwaniu na kuriera także należy wydrukować dwie kopie protokołu nadania (listu przewozowego). Jedną należy przekazać kurierowi z przesyłką, a drugą zostawić dla siebie. Jest to dowód na nadanie przesyłki.

Serwis globlurier.pl – portal dla klienta

Dzięki prostemu formularzowi zamówienie kuriera i wysyłanie przesyłki jest czymś bardzo prostym. Komfortową czynnością, która zajmuje niewiele czasu, jest płatność online. Nie ma potrzeby udania się na pocztę, czekania w kolejce oraz następnie wypełniania pisemnie długiego formularza nadania.

Zamów kuriera poprzez platformę globkurier.pl zostało stworzone z myślą o klientach takich jak Ty, wystarczy, że wejdziesz na globkurier.pl, wypełnisz prosty formularz i zapakujesz odpowiednio przesyłkę. Kurier odbierze od Ciebie przesyłkę i dostarczy do wybranego miejsca. Sprawdź!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (37 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Biomedka  1 października 2020 11:40

  To dla mnie bardzo ważne, bo często nadaje paczki kurierem. ☺

  Odpowiedz
 2. Skosa Sandra  2 października 2020 20:28

  Jeszcze nigdy nie nadawałam paczki tylko odbieram.

  Odpowiedz
 3. agasam9  4 października 2020 08:58

  ja wszystko załatwiam przez paczkomat

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany