Zalety z korzystania z soczewek w życiu codziennym

 

Zalety z korzystania z soczewek w życiu codziennym

Soczewki kontaktowe to doskonała alternatywa dla okularów. Niektóre osoby decydują się na nie zaraz po zdiagnozowaniu problemów ze wzrokiem, inni decydują się zamienić okulary na soczewki. I bardzo dobrze – gdyż noszenie soczewek kontaktowych to szereg korzyści.

 

Dlaczego warto zdecydować się na soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe zapewniają nienaganną ostrość widzenia, korygując większość problemów ze wzrokiem, w tym:

  • krótkowzroczność –  niewyraźne widzenie daleko,
  • dalekowzroczność – niewyraźne widzenie z bliska,
  • astygmatyzm – inaczej zwany niezbornością,
  • prezbiopię – niewyraźne widzenie z bliska, pojawiające się wraz z wiekiem, najczęściej po 40 roku życia.

 

Widzenie peryferyjne i centralne będzie lepsze dzięki soczewkom kontaktowym. Ponieważ soczewki kontaktowe są zgodne z krzywizną oka, zapewniają szersze pole widzenia z mniejszymi zniekształceniami niż okulary. Soczewki kontaktowe zmniejszają również odbicia odblasków.
Normalne codzienne czynności są często wygodniejsze z soczewkami kontaktowymi. Nie ma konieczności zamartwiania się  się o upuszczenie i uszkodzenie okularów czy ich zgubienie. W soczewkach kontaktowych można wykonywać wiele tych czynności, których nie można swobodnie wykonywać w okularach. Mowa przede wszystkim o uprawianiu sportu. I jeszcze jedna bardzo ważna kwestia –  soczewki kontaktowe doskonale sprawdzają się w rozmaitych warunkach pogodowych. Deszcz i śnieg, para i mgła nie zasłaniają wzroku, dzięki czemu zawsze można cieszyć się bardzo wyraźnym widzeniem.

Soczewki kontaktowe oferują korzyści estetyczne. Jeśli nie podoba Ci się sposób, w jaki wyglądasz w okularach, wybierasz soczewki kontaktowe i po problemie. Soczewki nigdy nie będą kolidować z twoimi strojami, a co więcej, można kupić je w różnych kolorach. To pozwala na natychmiastową zmianę koloru oczu.

Soczewki kontaktowe leżą zawsze na rogówce, zatem podczas zmiany pozycji oka soczewka jest ustawiona tak, aby widzenie było idealne. Niektóre badania wykazały, że specjalnie wyposażone soczewki kontaktowe mogą pomóc spowolnić postęp krótkowzroczności u dzieci i młodzieży. Różnorodność dostępnych materiałów soczewek kontaktowych i harmonogramów wymiany pozwala wybrać najlepszą opcję dla indywidualnej wady wzroku, stylu życia i budżetu. Bogata oferta soczewek prezentowana jest na przykład na stronach sklepu http://www.swiatsoczewek.com/.

Jakie soczewki kontaktowe można nosić?

Jakie soczewki kontaktowe można nosić?

 

Znając liczne korzyści płynące z użytkowania soczewek kontaktowych, warto poznać podstawowe rodzaje soczewek kontaktowych. Podział na soczewki kontaktowe uwzględniający wadę wzroku jest powszechnie znany – możliwe jest skorygowanie najważniejszych wad wzroku. Z praktycznego punktu widzenia bardzo istotny jest podział uwzględniający tryb noszenia soczewki. I tu wyróżniamy przede wszystkim soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne. Na soczewki jednodniowe decydują się osoby noszące soczewki okazyjnie. Nie mają one potrzeby zakupywać soczewek używanych przez dłuższy czas. Ponadto takie rozwiązanie jest idealne wtedy, gdy nie mamy możliwości oczyszczania soczewek i odpowiedniego ich przechowywania – po prostu wyrzucasz soczewki po ich zdjęciu. Soczewki o dłuższym trybie noszenia, z których najpopularniejsze to miesięczne, są produktami wielokrotnego użytku, co oznacza, że mogą być zdejmowane i ponownie zakładane wiele razy. Takie rozwiązanie doceniają osoby stale używające soczewek kontaktowych, którym pozwala zaoszczędzić to sporo pieniędzy. Do takich soczewek konieczne jest oczywiście odpowiednie pudełeczko do przechowywania i płyn do ich oczyszczania. Szczególnym rozwiązaniem są soczewki całodobowe. Tradycyjne soczewki wielokrotnego użytku noszone są w ciągu dnia i zdejmowane przed snem, a soczewki całodobowe pozwalają na ich noszenie przez 24 godziny – i to bez dużego ryzyka podrażnienia oczu, ich przesuszenia czy zmęczenia oczu. To rozwiązanie dedykowane osobom pracującym zmianowo, rodzicom wstającym w nocy do małego dziecka, osobom spędzającym dużo czasu przed komputerem czy nie mającym dużej wprawy w zakładaniu i zdejmowaniu soczewek. Soczewki całodobowe wyróżniają się wytrzymałością, a także wysokim stopniem uwodnienia i tlenoprzepuszczalności, a to pozwala na długotrwałe ich noszenie.

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Przy modnych outfitach warto także zadbać o dodatki. Okulary stanowią świetny element stylizacji. Warto jednak pamiętać o paru zasadach przy doborze odpowiednich oprawek. Źle dobrane mogą uwypuklić Twoje mankamenty, zamiast zgrabnie je zatuszować. Podpowiadamy, jak dobrać

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (17 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. alejak.pl  26 maja 2021 22:03

    Soczewki to wygoda, ale trzeba dbać o higienę oka.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany