Zalety porannego seksu

Poranny seks może być świetnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Pomoże Ci się odprężyć i zastąpić poranną gimnastykę. Aby poznać inne zalety porannego seksu zapraszamy do artykułu poniżej.

Zalety porannego seksu

Poranny seks z pewnością będzie o wiele przyjemniejszą pobudką, niż uporczywy dźwięk budzika. Seks wyzwala w naszym organizmie oksytocynę, czyli hormon który wyzwala w nas szczodrość i współpracę. Jest swoistym hormonem szczęścia. Dzięki niemu już od rana będziemy cieszyć się dobrym nastrojem! W dodatku tego typu emocje nasilają więź między partnerami.

Polecamy również:  Zupełnie inny orgazm – czym różni się szczytowanie u kobiet i mężczyzn?

Poranny seks również wpływa korzystnie na nasz system odpornościowy organizmu.  Jeśli chcesz uniknąć infekcji, dodać sobie energii i siły potrzebnej na nadchodzący długi dzień – seks będzie świetnym rozwiązaniem.

Ponadto pamiętaj, że jeśli tylko Twój poranny seks zakończy się orgazmem, to ten podwyższa Twój poziom estrogenu. To wpłynie korzystnie na Twoją skórę i włosy!

 Poziom testosteronu u mężczyzn jest na najwyższym poziomie właśnie rano. Właśnie dlatego Twój partner największą ochotę na seks ma własnie rankiem, a wieczorem bywa zmęczony. Czasami dobrze jest pójść na ustępstwa i zorganizować mężczyźnie wymarzoną pobudkę 🙂

Warto też zaznaczyć, że jeśli jesteście parą starającą się o dziecko, to nasienie wypoczętego, nabuzowanego testosteronem partnera jest bardziej wartościowe.

Zobacz też: Powody by uprawiać seks tej nocy – 10 przyczyn, które musisz wziąć pod uwagę!

Pamiętaj, że  przed porannym seksem warto wymknąć się na moment do łazienki. Umyj zęby, by pierwszym co poczuje Twój partner rano nie był nieświeży oddech.

Nie masz rano czasu na seks, bo poranna toaleta zajmuje za dużo czasu? Może poranny seks pod prysznicem, czy łączenie dwóch przyjemnych i obudzających czynności będzie rozwiązaniem?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (195 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  28 lutego 2015 14:39

  To też zalety wieczornego seksu…

  Odpowiedz
 2. Kmakolagwa  28 lutego 2015 15:04

  Bardzo cenne porady 🙂

  Odpowiedz
 3. lilkawodna  28 lutego 2015 21:40

  Nie ważne kiedy, ważne jak;-).

  Odpowiedz
 4. bbo  2 marca 2015 10:49

  Nie dla śpiochów 😀

  Odpowiedz
 5. Magdalena Kotusz  20 marca 2015 05:33

  już wiem dlaczego mi włosy wypadają:P

  Odpowiedz
 6. Ewelina  24 marca 2015 22:22

  super

  Odpowiedz
 7. Elżbieta Wawer  18 maja 2015 18:53

  Myśle że rano to na seks maja czas tylko ci co nie mają małych dzieci

  Odpowiedz
 8. Gocha  4 czerwca 2015 10:09

  Przyłączam się do zdania, że rano jest lepiej się pokochać, bo wprawia w dobry nastrój no i (szczególnie jeśli ma się dzieci) to po całym dniu człowiek jest bardzo zmęczony, a rano… 🙂

  Odpowiedz
 9. Żaneta  7 grudnia 2016 16:03

  Poranna stójka mojego chłopaka nie ominie a seks rano jest o wiele przyjemniejszy od tego wieczorem. A czemu tak jest? Przede wszystkim organizm jest wypoczęty , głowa nie myśli o sprawach którymi zaprzątamy wieczorem i wiadomo „seks z rana jak śmietana ” czyli zdrowo, smacznie i przyjemnie 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany