Najbardziej zakompleksione znaki zodiaku. Są dla siebie największymi krytykami

Kompleksy to przykre zjawisko, które dotyka prawie każdego. Nikt nie jest przecież idealny i zawsze możemy znaleźć w sobie taką cechę, co do której będziemy mieć wątpliwości. Część znaków zodiaku jest jednak na tym tle wyjątkowo wrażliwa. Dzień po dniu rozwijają one w sobie krytyczne spojrzenie na swoją osobowość, ciało czy życiowe osiągnięcia, nie potrafiąc przestać się zadręczać. Zawieszają sobie poprzeczkę na wysokości, której nie są w stanie pokonać i nieustannie porównują się z innymi. Kto się do nich zalicza? Nasza wróżka Fortunata wskazała 4 znaki najbardziej narażone na trwanie w kompleksach.

Zakompleksione znaki zodiaku potrafią nieźle utrudnić życie sobie i całemu otoczeniu. Są dla siebie surowymi krytykami, ale potwierdzające ich negatywne przypuszczenia słowa wypowiedziane przez kogoś innego dolewają jeszcze oliwy do ognia. Zatruwając swój wewnętrzny spokój nieistotnymi drobiazgami częstokroć wprowadzają toksyczną atmosferę wszędzie dookoła. Ich poczucie własnej wartości bywa kruche i oparte na lichych fundamentach, dlatego warto o tym wiedzieć, by obchodzić się z nimi delikatnie. Sprawdźcie, kogo warto podbudowywać, a przy kim lepiej powstrzymać się od „konstruktywnej krytyki”!

zakompleksione znaki zodiaku

źródło: www.unsplash.com

Najbardziej zakompleksione znaki zodiaku. Są dla siebie największymi krytykami

 

Rak

zakompleksione znaki zodiaku

www.unsplash.com

Raki to osoby wyjątkowo wrażliwe na swoim punkcie. Łatwo nadepnąć im na odcisk i urazić je na długi czas, nawet jeżeli nie robimy tego intencjonalnie. Wszystko dlatego, że mają skłonność do nadinterpretacji i wyolbrzymiania drobnych spraw. Wystarczy pojedyncza, mało znacząca uwaga, by poczuły się znieważone. Co gorsza, każdy, kto urodził się pod tym znakiem, boi się samotności. Jest więc gotowy na wiele poświęceń, byleby tylko zyskać akceptację otoczenia. By zwalczyć kompleks mniejszości, Raki będą uczyć się języków, ćwiczyć sztuki walki, chwytać się artystycznych zajęć i ciężko pracować na markowe ubrania. Pozornie wydadzą się więc każdemu radosne, silne psychicznie, pełne życia i pasji. W rzeczywistości ich dusza pozostanie jednak przepełniona smutkiem, który trudno będzie im stłumić na dobre. Pod wpływem trudnych przeżyć i nowych doświadczeń nie raz zdarzy im się „pęknąć” i zalać łzami.

 

Skorpion

zakompleksione znaki zodiaku

www.unsplash.com

Skorpiony są niezwykle ostrożne, poważne i mocno wrażliwe na swoim punkcie. Starają się jednak maskować tę postawę sarkazmem, ostrym dowcipem i budowaną przez całe życie asertywnością. Ukrywanie to nie wychodzi im szczególnie dobrze. Wystarczy mniej przychylna uwaga czy niekontrolowany grymas na twarzy, by odsłoniły delikatną tkankę i okazały nerwowość. Jednocześnie Skorpiony są świetne w odwracaniu kota ogonem. Jeżeli zrobią coś nie tak, nie będą umiały się do tego przyznać – zamiast tego przedstawią własną, pokrętną wersję wydarzeń. Wypowiedz jednak zwykłe niefortunne zdanie, a nakręcą z niego dramę, jakiej nie powstydziłaby się rozhisteryzowana baśniowa królewna.

 

Waga

zakompleksione znaki zodiaku

www.unsplash.com

Wymieniając najbardziej zakompleksione znaki zodiaku nie sposób pominąć Wag. Choć wydają się wyjątkowo ugodowe, skłonne do pójścia na kompromis i niekonfliktowe, wynika to nie tyle z dobroci ich serc i wrodzonej łagodności, ile z niskiego poczucia własnej wartości. Zwyczajnie nie potrafią one walczyć o swoje i wolą odpuścić niż wykazać się charyzmą i narazić na nieprzyjemności. Ze strachu nie tylko unikają konfrontacji, ale też tkwią w relacjach, w których wcale nie chcą być. Nie mogąc zrealizować swoich pragnień w codziennym życiu z uwagi na niewielką siłę przebicia, żyją marzeniami.

 

Ryby

kompleksy

www.unsplash.com

Ryby to chyba najbardziej zakompleksiony znak zodiaku ze wszystkich. Bierze sobie do serca każdą najmniejszą uwagę, do tego stopnia, że bliscy i znajomi boją się w ich towarzystwie wypowiadać jakiekolwiek „ryzykowne” stwierdzenia. Urażone Ryby potrafią bowiem ostentacyjnie okazywać swoją złość i żywić urazę niebywale długo. Co gorsza, z uwagi na niskie poczucie własnej wartości zazdroszczą innym wszelkich sukcesów. Często nie potrafią przez to składać gratulacji ani szczerze cieszyć się radością innych, nawet jeśli starają się z tym kryć. By zyskać akceptację i sympatię otoczenia są gotowe na wiele starań. Uczą się nowych rzeczy, urządzają wystawne przyjęcia i pomagają każdemu w potrzebie. Mimo to nigdy nie są z siebie zadowolone.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (24 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  1 maja 2021 19:42

  mojego znaku nie ma, ale też mi się wydaje, że jestem dla siebie krytyczna i to bardzo ;(

  Odpowiedz
 2. Hidari11  6 maja 2021 10:14

  Nie ma mojego znaku.

  Odpowiedz
 3. Mama, blogerka, vlogerka.  6 maja 2021 16:53

  Jestem skorpionem i troche się z gadzam ztym co napisane ale koncowka… szał :O! 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany