Zakochaj się jesienią! Wiedziałaś, że to najlepszy czas na miłość?

Czy wiedziałaś, że jesień to najlepszy czas na miłość? Jeśli jeszcze nie znalazłaś swojej drugiej połówki, właśnie teraz powinnaś skupić się na poszukiwaniach. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie. Może się bowiem okazać, że inne samotne serduszko tylko czeka na twoją uwagę. Przed wami najromantyczniejsze spacery po dywanie z kolorowych liści i niewykluczone, że relacja, która przerodzi się w coś dłuższego, bo spędzicie razem nie tylko jesień, ale też zimę, wiosnę, a nawet lato. Które? To już zależy od was.

Szaro, zimno i ponuro? Jeżeli tylko z tymi określeniami kojarzy ci się jesień, czas zmienić podejście, a to co wydaje się być nieprzyjazne – potraktować jako atuty! Krótkie i chłodne wieczory sprzyjają bowiem interesującym randkom w domu i klimatycznych kawiarniach. Za dnia nie ma natomiast nic romantyczniejszego niż spacer pośród różnobarwnych liści. Melancholia i swego rodzaju odpoczynek po energetycznym lecie dadzą ci czas na dłuższe zastanowienie się nad doborem partnera. Lepiej przemyślisz swoją decyzją, a co za tym idzie stworzysz bardziej trwały związek. Nasza rada na najbliższe dni? Zakochaj się jesienią!

zakochaj się jesienią

źródło: www.pixabay.com

Zakochaj się jesienią! Wiedziałaś, że to najlepszy czas na miłość?

Po ekscentrycznym lecie i wielu miłosnych letnich przygodach czas się wyciszyć i zatrzymać. Sprzyja temu chłód na zewnątrz, szarówka i unoszący się w powietrzu zapach melancholii. To czas przemyśleń na temat stałego związku i uczucia, które zrodzi się na tle romantycznego jesiennego krajobrazu. Nie tylko my tak uważamy. Okazuje się, że nawet na Facebooku najwięcej nowych statusów „w związku” pojawia się w jesiennych miesiącach właśnie. Takie badania przeprowadziła w 2012 roku firma Facebook Data Science. Z biegiem lat jednak niewiele się zmienia.

Jesienią mamy więcej czasu na miłość

źródło: www.pixabay.com

Nie ma romantyczniejszej scenerii niż właśnie ta jesienna. Opadające liście i szarówka tworzą niesamowity klimat, które zachęcą do spacerów nawet największych przeciwników randek. Po czasie spędzonym na zewnątrz w końcu przychodzi pora, aby się ogrzać. I tu kolejna randkowa propozycja: gorąca czekolada w przyciemnionej kawiarni, kino lub wspólne gotowanie. Będziecie mieli całe mnóstwo czasu, by się poznać.

Naukowcy się nie mylą!

Według naukowców szybciej i bardziej trwale zakochujemy się w osobie, która przywołuje dobre wspomnienia z dzieciństwa. Pamiętasz jesienne dni gdy byłaś małą dziewczynką? Zbieranie kasztanów i liści, zapach gorącego kakao, które czekało na ciebie, gdy zziębnięta wracałaś do domu? To te cudowne jesienne wspomnienia, które teraz mogą odżyć w towarzystwie nowego przyjaciela, który z czasem może się stać kimś o wiele ważniejszym.

źródło: www.pixabay.com

Czas otworzyć nowy rozdział

„Niech się wszystko odnowi, odmieni… o jesieni, jesieni, jesieni… Niech się nocą do głębi przeźrocza nowe gwiazdy urodzą czy stoczą” – pisała wielka polska poetka Kazimiera Iłłakowiczówna. Nie ona jedyna widziała jesień jako początek czegoś nowego i czas wyjątkowy dla miłości i romantycznych rozważań. W takiej atmosferze tylko się zakochać. To bardzo dobry czas by zacząć nowy rozdział w życiu. W końcu wiele typowo przyziemnych spraw zaczyna się właśnie jesienią. Mowa choćby o rozpoczęciu nowego roku szkolnego i akademickiego. Co więcej, wraz z opadającymi liśćmi na wybiegi wkraczają najnowsze trendy, więc i w sferze modowej jesienne miesiące oznaczają zmiany.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (163 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Skosa Sandra  21 września 2020 18:09

  Wydaje mi się, że każdy czas jest dobry na znalezienie miłości. Najważniejsze to znaleść tego odpowiedniego człowieka na całe życie.

  Odpowiedz
  • agasam9  21 września 2020 21:16

   zgadzam się !

   Odpowiedz
 2. macierzanka  21 września 2020 23:08

  Ja również.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany