Zajęcia dodatkowe – jakie wybrać dla dziecka?

Początek września jest dla naszych pociech często  czasem trudnego powrotu do szkolnych ławek. Jak przedłużyć dzieciom chwile wakacyjnej beztroski, by zabawa trwała cały rok? Najlepiej wybrać razem z nimi ciekawe zajęcia pozalekcyjne, na przykład taniec. Omawiamy najciekawsze z nich. Poznaj najlepsze zajęcia dodatkowe dla swojego dziecka!

zajecia dodatkowe

Zobacz także: 5 sposobów na rozwój zręcznościowy Twoich dzieci

Dla każdego coś miłego

Kursy pozaszkolne zyskują coraz większą popularność. Głównie dlatego, że jest to zachęcenie dziecka do aktywności fizycznej i umysłowej. System nauczania w szkołach zbudowany jest na ramach programowych, które nie są często opuszczane przez nauczycieli. Głównie z powodu harmonogramu narzuconego do zrealizowania w ciągu kilku miesięcy. Dlatego warto razem ze swoimi pociechami poszukać dodatkowych bodźców do rozwoju i inspiracji. Budzić w nich pasje, szukać talentów i pobudzać ciekawość.

 – Dzieci lubią różnorodność, trudno im się skupić przez dłuższy czas nad jednym zadaniem. Warto wyjść poza ramy tego, co jest sztampowe i schematyczne. Niech najpierw spróbują różnych wariantów, doświadczą czegoś ciekawego, a przy okazji złapią podstawy. Potem samodzielnie dokonają wyboru – tłumaczy Agnieszka Kaczorowska, znana tancerka i aktorka, a obecnie właścicielka szkoły tańca Danceworld, która kieruje swoją autorską ofertę przede wszystkim do najmłodszych.

Rozbudzajmy twórcze myślenie

Jak wybrać zajęcia? Przede wszystkim powinniśmy dostosować je do naszego dziecka. Z nikogo nie zrobimy na siłę piłkarza czy programisty. Obserwujmy i szukajmy predyspozycji, jednak nie kategoryzujmy od razu. Porzućmy myślenie, że jeśli dziecko jest wysokie, to zapiszmy je na siatkówkę, a jak cały czas coś rysuje, to na malarstwo. Dajmy dzieciom spróbować kilku aktywności, poeksperymentujmy razem z nimi i patrzmy, co daje im radość i w czym rozwijają talent, pasję.

Postawmy na rozbudzenie w dziecku twórczości. Z kilku powodów. Twórczość bowiem nie dotyczy tylko artystów. Obecnie trudno znaleźć ogłoszenie o pracę, w którym nie będzie odniesienia do kreatywności, bez względu czy dotyczy architekta, programisty, marketingowca czy handlowca. W czasach mobilności i zdigitalizowanego społeczeństwa, twórcze jednostki nie są skazane na siedzenie kilku godzin w biurze, a prowadzenie własnego biznesu w dowolnym miejscu na świecie jest dużo łatwiejsze, niż nawet dekadę temu. Dlatego warto przygotować swoje pociechy, by cieszyły się życiem i korzystały z przywilejów nowoczesnego społeczeństwa.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (48 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Hidari11  4 września 2017 06:11

  Warto zapisywać dzieci na zajęcia dodatkowe, to najlepszy sposób na odciąganie od komputera, internetu, telewizji. Poza tym przyspieszają rozwój mózgu i dbają o kondycję, a także rozwój fizyczny, dlatego warto zapisać na jakieś szkółki sportowe oraz artystyczne, naukowe, jednocześnie.

  Odpowiedz
 2. Tara  4 września 2017 08:37

  Najgorsi są Ci rodzice, którzy z dziecka chcą zrobić geniusza we wszystkim…
  Zapisują na angielski rozszerzony, chiński, tajwański z elementami kung-fu, jazdę konną, siatkówkę, tenis, wypiekanie ciast, balet plus taniec współczesny itd. itd….

  Odpowiedz
 3. Aldona81  4 września 2017 09:38

  Z zajęciami dodatkowymi często bywa tak,że dzieci chcą uczęszczać na te,na które chodzą koleżanki co czasami mija się z ich zainteresowaniami. Prawdziwą sztuką jest wybrać te odpowiednie.

  Odpowiedz
 4. martucha180  6 września 2017 08:26

  Umiar, by nie przeciążyć nadmiarem obowiązków własnego dziecka, niech też ma czas na zabawę i spotkania z kolegami na podwórku. Często bywa niestety tak, że rodzice własne ambicje przekładają na dziecko lub zapełniają mu czas wolny przed ich powrotem do pracy…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.