Zaglądamy do księgarń: „Strażnicy światła” Abby Geni – DEBIUT ROKU 2016

Książka „Strażnicy światła” – Abby Geni – to Debiut Roku 2016 według Księgarni Barnes & Noble. Jest to oszałamiająca opowieść, w której nieokiełznany świat natury stanowi tło dla spektaklu grozy. To propozycja wpisująca się w intrygujący gatunek thrillera psychologicznego.  Silnie wyczuwany jest ekotrend, obecnie niezwykle popularny na rynku wydawniczym. Siedmioro ludzi walczy o przetrwanie na dzikich wyspach.

Oto pasjonujący thriller utrzymany w klimacie budzącej grozę atmosfery.

Miranda jest fotografem przyrody uwieczniającym dziki świat natury. Ma spędzić rok na Wyspach Farallońskich, skalistym kalifornijskim archipelagu, aby robić zdjęcia surowemu krajobrazowi. Towarzyszy jej tylko garstka ekscentrycznych naukowców, którzy badają faunę wyspy. W pewnym momencie wszystko się zmienia – Miranda zostaje zaatakowana. Kilka dni później jej prześladowca zostaje znaleziony martwy. Czy to zbieg okoliczności? Czy owiane legendą „Wyspy Umarłych” są godne swojego miana? Kiedy pojawiają się kolejne akty przemocy, robi się duszno… I każdy już jest podejrzany.

PRZERAŻAJĄCY THRILLER WPISUJĄCY SIĘ W NAJNOWSZY EKOTREND – DZIKA NATURA ŚWIADKUJE NIEPRAWDOPODOBNYM WYDARZENIOM

Rekomendacje:

Oszałamiająco ambitny debiut – „Chicago Tribune”

Osobliwe, opuszczone wyspy są idealnym tłem dla tego pobudzającego wyobraźnię debiutu. Geni śmiało wkracza w świat książki, ukazując literackie mistrzostwo. Oto niedająca spokoju i wciągająca przygoda w niezapomnianym, dzikim świecie. – „Publishers Weekly” 

Przepiękna, nieco marzycielska proza, która oddaje wrażenia Mirandy powoduje, że czytelnik może zatracić się w tej zamkniętej, tajemniczej rzeczywistości. Geni dokonuje niezwykłego: potrafi opisać naturę jednocześnie z fotograficzną precyzją i dozą sporych emocji. Naturalna dzikość, ludzka nieprzewidywalność i doskonałe użycie narzędzi literackich splatają się w spójną, zawrotnie ciekawą całość. – „Kirkus Reviews”

Wykreowany przez Geni świat to odurzająca mikstura niewyobrażalnego piękna i przerażającego horroru. – „San Francisco Chronicle”

O autorce:

Abby Geni – amerykańska autorka, która zasłynęła oszałamiającą książką Strażnicy światła. Wielokrotnie nagradzana pisarka tym thrillerem wywalczyła nagrodę „Debiut roku 2016” według Księgarni Barnes & Noble. Jest chwalona za niesztampowy styl i podziwiana za promowanie ekotrendu w literaturze grozy. Z zawodu jest nauczycielem akademickim kreatywnego pisania.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (144 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. ewalub  14 marca 2017 08:06

  Może być fajna. Pojawi się na aukcjach? 🙂

  Odpowiedz
 2. A.  14 marca 2017 13:31

  Lubię książki takiego typu, więc chyba po nią sięgnę 🙂

  Odpowiedz
 3. Aromer0209  14 marca 2017 17:00

  thriller to nie jest mój ulubiony gatunek książki, ale jeśli wpadnie mi w ręce chętnie przeczytam 🙂 raz na jakiś czas warto odejść od gatunku który się ciągle czyta – by nie było nudno 😉

  Odpowiedz
 4. Jaworka  14 marca 2017 20:59

  Thriller to coś dla mnie uwielbiam takie książki i ten dreszczyk emocji kiedy się je czyta

  Odpowiedz
 5. Magrabka31  14 marca 2017 21:15

  Zapowiada się ciekawie,więc sądzę,że gdy tylko wpadnie mi w ręce na pewno skorzystam z okazji.Lubię książki w klimacie grozy.

  Odpowiedz
 6. Aneta  22 marca 2017 13:24

  Książkom zawsze mówię zdecydowane TAK 🙂 A thrillerom – to już w ogóle 😉 Bardzo lubię ten gatunek, więc wysoce prawdopodobne jest, że prędzej czy później sięgnę po ten tytuł.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany