Zadbane brwi to wizytówka każdej kobiety – jak to osiągnąć

Odpowiednio dobrany kształt brwi, dodaje twarzy wyrazistości i charakteru. Makijażyści pracujący przy pokazach mody często wyznaczają nowe trendy w podkreślaniu brwi, jednak nie oznacza to, że należy za nimi ślepo podążać. Najważniejsza jest odpowiednia depilacji brwi, która pomoże zaakcentować ich naturalny kształt i uniknąć sztucznego efektu.

kobieta z pięknymi brwiami

fot. EyeEm, Freepik

Zacznijmy od depilacji. Kształt brwi należy dobrać zawsze odpowiednio do owalu twarzy. Nadmierne skubanie włosków może przynieść niepożądany efekt – sprawia, że osoba wygląda na wiecznie zdziwioną, bądź nawet zdenerwowaną. Dlatego przy depilacji najlepiej jest pozbyć się jedynie zbędnych włosków rosnących poza linią brwi, nie ingerując w naturalny kształt łuku brwiowego.

Co do samej metody, najskuteczniejsza będzie depilacja woskiem. Jest mniej bolesna niż usuwanie włosków pęsetą, a przy tym równie precyzyjna. „Naszym klientkom polecamy depilację brwi woskiem. To szybka i mało bolesna metoda, a efekt utrzymuje się nawet do dwóch, trzech tygodni” – radzi jedna z kosmetyczek sieci salonów depilacji woskiem Time for Wax.

Nie każda kobieta może pochwalić się naturalnymi, gęstymi brwiami. Jednak nie jest to powód do zmartwień, ponieważ marki kosmetyczne oferują produkty do makijażu brwi dla każdego typu urody i koloru włosów. Przed wypełnianiem brwi należy je dokładnie przeczesać, aby przez cały dzień zachowały swój kształt.

Jeżeli chodzi o sam dobór produktu, pozostaje to kwestią indywidualną każdej kobiety. Możemy wybrać cień do brwi, kredkę, czy nawet specjalny żel. Jednak istotny okazuje się tu kolor produktu – blondynki powinny wybierać odcienie o maksymalnie dwa tony ciemniejsze od koloru włosów, zaś brunetki powinny zaopatrzyć się w cienie o ton jaśniejsze.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na hennę, czy codzienny makijaż brwi jedno jest pewne – zadbane i starannie wydepilowane woskiem brwi to wizytówka każdej kobiety.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (168 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...