Zadbajmy o pracę dla naszych dzieci

Rynek pracy straszy coraz bardziej, że przybywa bezrobotnych a ubywa miejsc pracy. Czy musimy stać biernie i obserwować jak młodsza część społeczeństwa wkracza na niego bez szans i perspektyw? Jako osoby starsze i z większym doświadczeniem możemy pomóc naszym dzieciom, aby miały łatwiejszy start w dorosłe życie.

Jak wykazało badanie przeprowadzone w ramach projektu „start w karierę”, duża część rodziców angażuje się we wspólne podejmowanie decyzji zawodowych przez ich pociechy. Zależy nam na tym, aby nasze dzieci znalazły w przyszłości dobrze płatny zawód i odniosły sukces zawodowy. Wiadomo też, że mały procent dorosłych śledzi zmiany, jakie zachodzą na rynku pracy i edukacji. Jak więc mamy pomóc naszym dzieciom nie znając realiów?

Odpowiedź wydaje się być skomplikowana gdyż informacje o rekrutacjach do szkół czy na uczelnie, rankingach pracodawców czy najnowszych sposobach selekcji pracowników to tematy, które zmieniają się stosunkowo często. Jako rodzice nie chcemy też wybierać przyszłości za nasze pociechy. Pragniemy, aby ścieżkę kariery kształtowali zgodnie z preferencjami oraz predyspozycjami zawodowymi, sami. My natomiast możemy młodzieży pomóc je poznać oraz skonfrontować z realiami rynku edukacji i pracy.

Filmy o sztuce – nasz top 10 niezwykłych artystycznych życiorysów. Musisz je zobaczyć!

Filmy o sztuce – nasz top 10 niezwykłych artystycznych życiorysów. Musisz je zobaczyć!

Szukasz filmowych inspiracji? Interesujesz się malarstwem bądź lubisz oglądać biografie? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie zestawienie 10 topowych filmów, które powstały na przestrzeni kilku dekad i traktują o ludziach, którzy malarstwu poświęcili swoje życie.

Portal kluczdokariery.pl skierowany jest przede wszystkim do osób, które chcą odnieść sukces zawodowy na zmieniającym się rynku. Poprzez testy dostępne w serwisie każda osoba może sprawdzić czy posiada umiejętności przywódcze, czy jest asertywna albo czy potrafi radzić sobie ze stresem. Ponadto może sprawdzić w teście obszarów i kompetencji zawodowych, jaki posiada typ osobowości zawodowej. W wyniku testu otrzyma informację, jakie zawody pasują do wskazanych preferencji i predyspozycji zawodowych oraz jakie kierunki studiów trzeba skończyć, aby pracować w tym zawodzie. W portalu znajdują się również informacje z rynku edukacji oraz pracy w dwóch kategoriach ?Edukacja? i ?Twoja Kariera?. Przez to każda osoba nie ma problemu z odnalezieniem informacji dotyczących sposobów pisania CV czy zawodów, które będą popularne w przyszłości.

Jako rodzice, wykorzystując e-doradztwo zawodowe możemy pomóc naszym dzieciom w świadomym wyborze najlepszej ścieżki kariery. Kto lepiej od nas wie, jak ważne są decyzje podjęte jeszcze w liceum lub gimnazjum. Przecież to one decydują o dalszym życiu i kolejnych wyborach zarówno tych związanych z kontynuacją nauki jak i branżą, w której chce się pracować. Aby nasze dzieci odniosły sukces i były szczęśliwe w przyszłości muszą być świadome, jak podjęte teraz decyzje wpłyną na ich przyszłość. Naszym zadaniem jest wskazać im sposoby na odniesienie sukcesu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (118 głosów, średnia: 4,31 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany